Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2015. június 29-30.

A rendezvény fővédnöke: Tarlós István, Budapest főpolgármestere
A döntőt támogatta: Budapest Főváros Önkormányzata


A díjkiosztó felvétele



Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely61 pontFantasztikus kisgimisekHajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium
Hajdúböszörmény
Bíró Janka
Hegedűs Patrik
Németh Zsófi
Varga Péter
Dobóné Szalóki Szilvia
52. hely58 pontRéGiLorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
Nagyvárad
Horog Gabriella
Horog Regina
Kun Édua-Boróka
Boruzs István
Kovács Klára
53. hely39 pontDie 2 FünferAugustinerschule
Friedberg / Hessen
Aleksandra Herbst
Selin Mat
-
-
Thomas Wilhelm Schwarzer
61. hely71 pontLOL 4 Cool mathsAugustinerschule
Friedberg / Hessen
Louisa Glaum
Olivia White
Lina Marie Jeritslev
Clara Schwarz
Thomas Wilhelm Schwarzer
62. hely66 pontCsillámpóniAdy Endre Liceum
Nagyvárad
Bíró Tímea
Gotha Tamás
Árva Norbert
Divin Judit
Ridi Enikő
62. hely66 pontDancsó Péter megengedteBleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola
Budaörs
Tonomár Zorka
Raschek Zsófia
Szigeti Sarolta
Kószó Máté
Fiala Ildikó
71. hely71 pontCsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Gyimesi Péter
-
Varga Mária, Szmerka Gergely
72. hely66 pontSZFECSNagy Imre Általános Iskola
Csíkszereda
Bomher Előd
Csibi Alexandra
Csiszer Bence
Egri Csongor
Simon Ilona
73. hely60 pont7aZiehenschule
Frankfurt am Main
Daniel Kopisitskiy
Simon Wildner
Konstantin Genadiev
Pascal Jackel
Martin Weitzmann
81. hely72 pontKétoldalú Möbius-szalagBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Csabai Mátyás
Kerekes Anna
Matolcsi Dávid
Márton Dénes
Rubóczky György
82. hely61 pontBermuda ViereckAlbert-Einstein-Gymnasium
Ulm
Jakob Freudenberger
Valentin Kolb
Daniel Wagner
Daniel Weggenmann
Frau Renate Rist, Herr Martin Meisl
83. hely56 pontKincses KolozsvárBáthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Fazakas Borbála
Katona Hunor
Knobloch-Esztergár Péter
Virág Tímea
Szilágyi Judit
91. hely74 pontDerékszögű kockákFöldes Ferenc Gimnázium
Miskolc
Vadon Enikő
Gáspár Attila
Tóth Tamás
Debreczeni Ákos
Győry Ákos, Kovács Attiláné
92. hely66 pontDie SenfgeberHeimschule Lender
Sasbach
Charlotte Herbers
Mirco Seifried
Paul Steimle
Ilya Volkov
Herr Attila Furdek
101. hely70 pontFelső határBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bege Áron
Csitári Nóra
Kovács Benedek
Szakács Lili Kata
Fazakas Tünde, Dobos Sándor
102. hely57 pontBreiter als der TermRegiomontanus-Gymnasium
Haßfurt
Felix Buld
Simon Eußner
Maximilian Gerschütz
Clemens Reitelbach
Frau Regina Krieger
103. hely46 pontMigesekMadách Imre Gimnázium
Somorja
Csánó Krisztina
Csiba Adrianna
Nagy Balázs
Szabó Péter
Liszkay Béla
111. hely72 pontKoviubiBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bodnár Levente
Nagy Kartal
Sal Kristóf
Szebellédi Márton
Gyenes Zoltán, Kiss Géza, Surányi László, Pósa Lajos, Juhász Péter
112. hely56 pontKantianerImmanuel-Kant-Gymnasium Wilthen
Wilthen
Rafael Anton
Lea Happel
Nick Thomas
Sophie Thomas
Claudia Schiel, Anett Päprer
113. hely51 pontÖtagyöködikenBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Borsos Teodóra
Horti Katalin
Mucsi Edina
Terhes Balázs
Béres Zoltán, Csikós Pajor Gizella, Péics Hajnalka, Ripcó Sipos Elvira, Zavargó Zsuzsanna
11különdíj72 pontversenyen kívülOlimpiai felkészítő tábor
Budapest
Williams Kada
Baran Zsuzsanna
Lajkó Kálmán
Kovács Viktória
Dobos Sándor
121. hely69 pontTeam 3Hebel-Gymnasium
Schwetzingen
Maybritt Schillinger
Sebastian Vogt
Tobias Palumbo
Marco Präg
Birgit Schillinger
121. hely69 pontF415Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Ács Botond
Babik Bálint
Fehér Zsombor
Iványi Béla
Dobos Sándor, Fazakas Tünde, Gyenes Zoltán, Kiss Gergely
12különdíj69 pontversenyen kívülOlimpiai felkészítő tábor
Budapest
Di Giovanni Márk
Janzer Barnabás
Szabó Barnabás
Gyulai-Nagy Szuzina
Dobos Sándor






A verseny helyszíne: Veres Péter Gimnázium (1039 Budapest, Csobánka tér 7.)
A verseny időpontja: 2015. június 29. hétfő
10:00 Köszöntő a Veres Péter Gimnáziumban
10:30-11:30 Verseny a Veres Péter Gimnáziumban (5 feleletválasztós feladatot kell megoldani)
11:30-14:00 Ebédszünet (Akik nem kaptak külön értesítést, számukra ebéd 12:00-12:30 között az Alfréd Panzióban: 1039 Budapest, Vasút sor 20.; a Veres Péter Gimnáziumtól 10 perces kényelmes sétára. Az ebédet csapatonként a 4 versenyző diáknak és 1 fő kísérőnek biztosítjuk.)
13:45-14:30 Díjkiosztó gála a Veres Péter Gimnáziumban

Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Fantasztikus kisgimisekHajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium
Hajdúböszörmény
Bíró Janka
Hegedűs Patrik
Németh Zsófi
Varga Péter
Dobóné Szalóki Szilvia3.
6Dancsó Péter megengedteBleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola
Budaörs
Tonomár Zorka
Raschek Zsófia
Szigeti Sarolta
Kószó Máté
Fiala Ildikó3.
7CsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Gyimesi Péter
-
Varga Mária, Szmerka Gergely1.
8Kétoldalú Möbius-szalagBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Csabai Mátyás
Kerekes Anna
Matolcsi Dávid
Márton Dénes
Rubóczky György2.
9Derékszögű kockákFöldes Ferenc Gimnázium
Miskolc
Vadon Enikő
Gáspár Attila
Tóth Tamás
Debreczeni Ákos
Győry Ákos, Kovács Attiláné2.
10Felső határBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bege Áron
Csitári Nóra
Kovács Benedek
Szakács Lili Kata
Fazakas Tünde, Dobos Sándor1.
11KoviubiBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bodnár Levente
Nagy Kartal
Sal Kristóf
Szebellédi Márton
Gyenes Zoltán, Kiss Géza, Surányi László, Pósa Lajos, Juhász Péter2.
12F415Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Ács Botond
Babik Bálint
Fehér Zsombor
Iványi Béla
Dobos Sándor, Fazakas Tünde, Gyenes Zoltán, Kiss Gergely3.

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Die 2 FünferAugustinerschule
Friedberg / Hessen
Aleksandra Herbst
Selin Mat
-
-
Thomas Wilhelm Schwarzer2.
6LOL 4 Cool mathsAugustinerschule
Friedberg / Hessen
Louisa Glaum
Olivia White
Lina Marie Jeritslev
Clara Schwarz
Thomas Wilhelm Schwarzer1.
77aZiehenschule
Frankfurt am Main
Daniel Kopisitskiy
Simon Wildner
Konstantin Genadiev
Pascal Jackel
Martin Weitzmann2.
8Bermuda ViereckAlbert-Einstein-Gymnasium
Ulm
Jakob Freudenberger
Valentin Kolb
Daniel Wagner
Daniel Weggenmann
Frau Renate Rist, Herr Martin Meisl3.
9Die SenfgeberHeimschule Lender
Sasbach
Charlotte Herbers
Mirco Seifried
Paul Steimle
Ilya Volkov
Herr Attila Furdek3.
10Breiter als der TermRegiomontanus-Gymnasium
Haßfurt
Felix Buld
Simon Eußner
Maximilian Gerschütz
Clemens Reitelbach
Frau Regina Krieger2.
11KantianerImmanuel-Kant-Gymnasium Wilthen
Wilthen
Rafael Anton
Lea Happel
Nick Thomas
Sophie Thomas
Claudia Schiel, Anett Päprer3.
12Team 3Hebel-Gymnasium
Schwetzingen
Maybritt Schillinger
Sebastian Vogt
Tobias Palumbo
Marco Präg
Birgit Schillinger1.

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5RéGiLorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
Nagyvárad
Horog Gabriella
Horog Regina
Kun Édua-Boróka
Boruzs István
Kovács Klára1.
6CsillámpóniAdy Endre Liceum
Nagyvárad
Bíró Tímea
Gotha Tamás
Árva Norbert
Divin Judit
Ridi Enikő2.
7SZFECSNagy Imre Általános Iskola
Csíkszereda
Bomher Előd
Csibi Alexandra
Csiszer Bence
Egri Csongor
Simon Ilona3.
8Kincses KolozsvárBáthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Fazakas Borbála
Katona Hunor
Knobloch-Esztergár Péter
Virág Tímea
Szilágyi Judit1.

Szlovákiából (Felvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
10MigesekMadách Imre Gimnázium
Somorja
Csánó Krisztina
Csiba Adrianna
Nagy Balázs
Szabó Péter
Liszkay Béla3.

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
11ÖtagyöködikenBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Borsos Teodóra
Horti Katalin
Mucsi Edina
Terhes Balázs
Béres Zoltán, Csikós Pajor Gizella, Péics Hajnalka, Ripcó Sipos Elvira, Zavargó Zsuzsanna1.