Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2019. június 22.

Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely66 pontVasmatekSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Lőrincz Zente-Örs
Mantia Lilla
Pap Csenge-Dorottya
Ráduly Roland -Márk
Gödri Judith
52. hely55 pontMa teknőcBábolnai Általános Iskola
Bábolna
Choi Hae Jin
Heszler Zsófia
Kocsis Péter
Láng-Antos Barnabás
Pusztai Anett
53. hely53 pontWarum?Goethe-Gymnasium
Wien
Frederik Kovazh
Stefan Grosse
Rudolf-Alexander Ehrreich
Bernhard Joachimsthaler
Frau Bernadette Bogner-Zisler
54. hely50 pontDas magische DreieckAlbert-Einstein-Gymnasium
Ulm
Jonathan Buchholz
Philipp Kolassa
Jannis Rieken
-
Herr Martin Meisl
61. hely64 pontM&M's + B*BBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Fülöp Máté
Szolnoki Máté
Juhos Bálint
Jurányi Benedek
Tassy Gergely
62. hely53 pontTeam BrandnerBRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Giuliani
Alexander Goritschnig
Philipp Kreuzer
Frau Heidrun Bergold
63. hely45 pontAlSoNoViGymnasium Alstertal
Hamburg
Alexander Voytenko
John-Luca Feindt
Victoria Stoll
Noah Ben Jeremias
Herr Moritz Fischer
71. hely72 pontVeni Vidi győzünkBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Orbán Gyula
Bencsik Dávid
Bényei Borisz
Gudra Georgina
Hujter Bálint, Gyenes Zoltán
71. hely72 pontVarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith
73. hely53 pontGrashüpferMartin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Lea Sun
Laura Preußer
Jieoh Ahn
Nelly Oertel
Frau Avisa Queisser, Herr Alexander Kruppa, Frau Sarah Stange
74. hely43 pontAnatexisAmerlinggymnasium
Wien
Morsal Mobin
Ingomar Nawara
Chao Zhang
Julius Strahl
Frau Susanne Gartner
81. hely76 pontNegyedik gyök 707281Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bognár András Károly
Nádor Benedek
Seres-Szabó Márton
Szabó Ágoston
Fazakas Tünde, Rubóczky György
81. hely76 pontBlitzgneißerBG/BRG Amstetten
Amstetten
Jan Schiller
Jakob Haubenwallner
Raphael Steinkellner
Sebastian Koch
Herr Anton Spiegl
83. hely65 pont8abOlBoCoGoetheschule Essen
Essen
Ole Nicolai
Cosima Herforth
Boldizsár Mann
-
Frau Svea Pusch
91. hely65 pontTál-ÉszBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Apró Dorottya
Gál József
Oláh Bálint
Cakó Péter
Béres Zoltán, Dr. R. Sípos Elvira, Ágó Balog Krisztina, Gyorgyevics Anikó
92. hely62 pontNem a részvétel, hanem a fontosSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balázs Márton
Demeter Gergő
Mathis Bence
Kovács Álmos
Deák Éva
93. hely60 pontMég mindig miBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Terjék András
Bencsik Ádám
Kovács Tamás
Bán-Szabó Áron
Hujter Bálint, Markó Zoltán, Gyenes Zoltán
94. hely46 pont9a-ahfs.giAugust-Hermann-Francke-Schule
Gießen
Colin Bernhöft
Tom Irmler
Jessye Matejec
Dunja Kreienhop
Herr Ernst Pauls
95. hely36 pontUnderdogsBRG Petersgasse
Graz
Jan Kammersberger
Max Bruckner
Christian Kroissenbrunner
Paul Wendl
Frau Heidrun Bergold
101. hely52 pontKuckós BAgÁZSMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Mátyás András
Rokaly Barna
Péter Ákos
András Zsolt
Zsombori Gabriella
102. hely46 pontMateknégyes visszavágBudai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
Budapest XI.
Ittzés Miklós
Őri Péter
Szatmári Gergely
Tremmel András
Ellenriederné Molnár Éva
102. hely46 pontFadi10Linz
Linz
Michael Hollbuchner
Max Knauseder
Alexander Schlöglhofer
Cosma Ehrngruber
Frau Christina Pirklbauer
104. hely35 pontDas TeamIsarnwohld-Schule Gettorf
Gettorf
Lilly Traxel
Nick Karlson
Leonie Sophie Tams
-
Frau Henrike Goertz
111. hely70 pontCsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Földi Dániel
-
Varga Mária, Szmerka Gergely
112. hely62 pontCJD-111CJD Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Niko Schmidt
Jinghan Shi
Xiuqi Zhang
Florian Schroth
Frau Maria-Regina Furth
113. hely52 pontDie 3. platzierten Panda-UnicornsBRG Petersgasse
Graz
Anna Lenz
Levente Varga
Verena Freßner
Philipp Strommer
Frau Heidrun Bergold
114. hely51 pontNem mondom megSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Miklós Csenge
Tök-Dietrich Norbert
Csutak Dávid
-
Ugron Szabolcs
121. hely61 pontPrimitív gyökerek modulo öt pónilóBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Csizmadia Viktória
Márton Dénes
Szabó Kristóf
Dobák Dániel
Dobos Sándor, Dr. Kiss Géza, Kiss Gergely
122. hely56 pontTeam Q++Internatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Maximilian Göbel
Nick David Hartmann
Kai Käfer
Julian Danker
Herr Maik Schiemenz
123. hely45 pontMean JokeMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Kozman Botond
Márton Vazul
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba
124. hely20 pontBrandstifterAdalbert Stifter Gymnasium
Linz
Veronika Körber
Emily Ferstl
Eva Wesely
Timon Pfeifer
Frau Michaela Pernsteiner






A verseny helyszíne: Veres Péter Gimnázium (1039 Budapest, Csobánka tér 7.)
A verseny időpontja: 2019. június 22. szombat
9:30 Köszöntő a Veres Péter Gimnáziumban
10:00-11:00 Verseny a Veres Péter Gimnáziumban (5 feleletválasztós feladatot kell megoldani)
11:15 A feladatokkal kapcsolatos írásbeli óvások leadási határideje
11:45-12:30 Díjkiosztó gála a Veres Péter Gimnáziumban

Az erdélyi, délvidéki, ausztriai és németországi versenyzőknek ebéd a tájékoztatójukban jelzett időpontban.

Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Ma teknőcBábolnai Általános Iskola
Bábolna
Choi Hae Jin
Heszler Zsófia
Kocsis Péter
Láng-Antos Barnabás
Pusztai Anett2.
6M&M's + B*BBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Fülöp Máté
Szolnoki Máté
Juhos Bálint
Jurányi Benedek
Tassy Gergely1.
7Veni Vidi győzünkBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Orbán Gyula
Bencsik Dávid
Bényei Borisz
Gudra Georgina
Hujter Bálint
Gyenes Zoltán
4.
8Negyedik gyök 707281Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bognár András Károly
Nádor Benedek
Seres-Szabó Márton
Szabó Ágoston
Fazakas Tünde
Rubóczky György
3.
9Még mindig miBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Terjék András
Bencsik Ádám
Kovács Tamás
Bán-Szabó Áron
Hujter Bálint
Markó Zoltán
Gyenes Zoltán
2.
10Mateknégyes visszavágBudai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
Budapest XI.
Ittzés Miklós
Őri Péter
Szatmári Gergely
Tremmel András
Ellenriederné Molnár Éva1.
11CsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Gyimesi Péter
Földi Dániel
Varga Mária
Szmerka Gergely
2.
12Primitív gyökerek modulo öt pónilóBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Csizmadia Viktória
Márton Dénes
Szabó Kristóf
Dobák Dániel
Dobos Sándor
Dr. Kiss Géza
Kiss Gergely
3.

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5VasmatekSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Lőrincz Zente-Örs
Mantia Lilla
Pap Csenge-Dorottya
Ráduly Roland -Márk
Gödri Judith1.
7VarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith3.
9Nem a részvétel, hanem a fontosSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balázs Márton
Demeter Gergő
Mathis Bence
Kovács Álmos
Deák Éva1.
10Kuckós BAgÁZSMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Mátyás András
Rokaly Barna
Péter Ákos
András Zsolt
Zsombori Gabriella4.
11Nem mondom megSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Miklós Csenge
Tök-Dietrich Norbert
Kiss Andrea Tímea
-
Ugron Szabolcs3.
12Mean JokeMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Kozman Botond
Márton Vazul
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba2.

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
9Tál-ÉszBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Apró Dorottya
Gál József
Oláh Bálint
Sinkovics Alex
Béres Zoltán
Dr R. Sípos Elvira
Ágó Balog Krisztina
Gyorgyevics Anikó
4.

Ausztriából

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Warum?Goethe-Gymnasium
Wien
Frederik Kovazh
Stefan Grosse
Rudolf-Alexander Ehrreich
Bernhard Joachimsthaler
Frau Bernadette Bogner-Zisler3.
6Team BrandnerBRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Giuliani
Alexander Goritschnig
Philipp Kreuzer
Frau Heidrun Bergold2.
7AnatexisAmerlinggymnasium
Wien
Morsal Mobin
Ingomar Nawara
Chao Zhang
Julius Strahl
Frau Susanne Gartner1.
8BlitzgneißerBG/BRG Amstetten
Amstetten
Jan Schiller
Jakob Haubenwallner
Raphael Steinkellner
Sebastian Koch
Herr Anton Spiegl4.
9UnderdogsBRG Petersgasse
Graz
Jan Kammersberger
Max Bruckner
Christian Kroissenbrunner
Paul Wendl
Frau Heidrun Bergold3.
10Fadi10Linz
Linz
Michael Hollbuchner
Max Knauseder
Alexander Schlöglhofer
Cosma Ehrngruber
Frau Christina Pirklbauer2.
11Die 3. platzierten Panda-UnicornsBRG Petersgasse
Graz
Anna Lenz
Levente Varga
Verena Freßner
Philipp Strommer
Frau Heidrun Bergold1.
12BrandstifterAdalbert Stifter Gymnasium
Linz
Veronika Körber
Emily Ferstl
Eva Wesely
Timon Pfeifer
Frau Michaela Pernsteiner4.

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Das magische DreieckAlbert-Einstein-Gymnasium
Ulm
Jonathan Buchholz
Philipp Kolassa
Jannis Rieken
-
Herr Martin Meisl4.
6AlSoNoViGymnasium Alstertal
Hamburg
Alexander Voytenko
John-Luca Feindt
Victoria Stoll
Noah Ben Jeremias
Herr Moritz Fischer3.
7GrashüpferMartin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Lea Sun
Laura Preußer
Jieoh Ahn
Nelly Oertel
Frau Avisa Queisser
Herr Alexander Kruppa
Frau Sarah Stange
2.
88abOlBoCoGoetheschule Essen
Essen
Ole Nicolai
Cosima Herforth
Boldizsár Mann
-
Frau Svea Pusch1.
99a-ahfs.giAugust-Hermann-Francke-Schule
Gießen
Colin Bernhöft
Tom Irmler
Jessye Matejec
Dunja Kreienhop
Herr Ernst Pauls4.
10Das TeamIsarnwohld-Schule Gettorf
Gettorf
Henrik Holz
Nick Karlson
Leonie Sophie Tams
Lilly Traxel
Frau Henrike Goertz3.
11CJD-111CJD Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Niko Schmidt
Jinghan Shi
Xiuqi Zhang
Florian Schroth
Frau Maria-Regina Furth2.
12Team Q++Internatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Maximilian Göbel
Nick David Hartmann
Kai Käfer
Julian Danker
Herr Maik Schiemenz1.