A 2015. évi verseny feladatai, eredményei

A 2016. évi verseny feladatai, eredményei




Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2017. június 25.

Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely59 pontZseni palántákBalassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium
Budapest XVII.
Op Den Kelder Ábel
Tősér Bálint
Péter Csenge
Ujvári Dávid
Ferenczi Éva
52. hely54 pontVarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith
53. hely23 pontDie vier FünferAugustinerschule
Friedberg
Linda Neuhardt
Sven Heinz
Laura Prass
Luna Rasel
Herr Klaus Günthert
61. hely68 pontLányok kizárvaBajza Utcai Általános Iskola
Budapest VI.
Botos Márk
Dezső Kende
Fejes Botond
Szilágyi Zsombor
Molnár Gabriella
62. hely39 pontKlababBettinaschule Frankfurt
Frankfurt a.M.
David Steinschen
Pit Fuhrmann
Lennart Thiele
Carl Brammer
Frau Karla Höning
63. hely33 pontBokopetorLorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
Nagyvárad
Bodnár Mónika-Brigitta
Kolozsi Alexandra
Petrucz András
Orbán Félix
Kovács Klára
71. hely62 pontTÁTÁÁÁÁÁBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bán-Szabó Áron
Bencsik Ádám
Kovács Tamás Mihály
Terjék András József
Gyenes Zoltán, Hujter Bálint
72. hely51 pontSmileyJános Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Domokos Orsolya
László Botond
László Tamás
Vass Anett
Timár Mária
73. hely37 pontOmegaFriedrich-Schiller-Gymnasium Preetz
Preetz
Lennart Kopp
Jan Kahl
Torge Jönck
Sophie Hutsch
Frau Nadja Drübert
81. hely72 pontABSZOLÚT ÉRTÉKESEKBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Tóth-Rohonyi Iván
Gyetvai Miklós
Kószó Máté József
-
Fazakas Tünde, Rubóczky György
81. hely72 pontCsillámpóniAdy Endre Liceum
Nagyvárad
Divin Judit
Árva Norbert Ákos
Biró Tímea Ingrid
Balogh Soós Norbert Hunor
Báthori Éva
83. hely43 pontCJD-81Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Lea Morawitzky
Lilli Schonebeck
Mathilde Schreck
Josefine Werner
Frau Maria-Regina Furth
91. hely68 pontKolbászléBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Molnár Bálint
Tóth Balázs
Sokvári Olivér
Nguyen Thac Bach
Kiss Géza
92. hely60 pontErrorDetlefsengymnasium
Glückstadt
Thorge Seefeldt
Florian Dohrn
Willem Bloching
Johanna Grell
Herr Torsten Domrös
93. hely57 pontNot foundSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Csutak Dávid
Kiss Andrea-Tímea
Miklós Csenge
Roth Apor
Ugron Szabolcs
94. hely52 pontSpektrumoidákBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Zabos Péter
Kratok Gyula
Paróczi Orsolya
Fajka Viktor
R. Sípos Elvira, Béres Zoltán, Zavargó Zsuzsanna
101. hely75 pontNégyfarkú Kutya PártBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Fuisz Gábor
Győrffy Ágoston
Saár Patrik
Szabó Dávid
Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely
102. hely64 pontNekünk Mind1Márton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Kozman Botond
Márton Vazul
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba
103. hely54 pontMinuseinzwölftelInternatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Julian Danker
Maximilian Göbel
Nick Hartmann
Kai Käfer
Frau Verena Barth
111. hely62 pontDie brennenden ÄxteInternatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Amelie Paasche
Daniel Gebhard
Onno Pfohl
Raymond Chen
Frau Verena Barth
112. hely54 pontMájmedenceBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Imolay András
Molnár-Sáska Zoltán
Záhorský Ákos
-
Hujter Bálint, Gyenes Zoltán, Szűcs Gábor, Pósa Lajos
113. hely43 pontNemoSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bakó Bence
Bálint Hunor Ferenc
Demeter Ábel
Máté Zsolt
Deák Éva, Bíró Béla
121. hely69 pontFelső határBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bege Áron
Csitári Nóra
Bosits Balázs
Szakács Lili Kata
Fazakas Tünde, Dobos Sándor, Pósa Lajos
122. hely37 pontDie FermatenKlosterschule vom Hl. Grab
Baden-Baden
Samuel Kraft
Nikola Tsarigradski
Florian Zehner
-
Frau Dorothe Rappen






A 2017. évi verseny részletes kiírása itt olvasható.

A verseny helyszíne: Veres Péter Gimnázium (1039 Budapest, Csobánka tér 7.)
A verseny időpontja: 2017. június 25. vasárnap
8:30 Köszöntő a Veres Péter Gimnáziumban
9:00-10:00 Verseny a Veres Péter Gimnáziumban (5 feleletválasztós feladatot kell megoldani)
10:15 A feladatokkal kapcsolatos írásbeli óvások leadási határideje
11:00-11:45 Díjkiosztó gála a Veres Péter Gimnáziumban

Az erdélyi, délvidéki és németországi versenyzőknek ebéd a tájékoztatójukban jelzett időpontban.

Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Zseni palántákBalassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium
Budapest XVII.
Op Den Kelder Ábel
Palczert Hajnalka
Péter Csenge
Ujvári Dávid
Ferenczi Éva2.
6Lányok kizárvaBajza Utcai Általános Iskola
Budapest VI.
Botos Márk
Dezső Kende
Fejes Botond
Szilágyi Zsombor
Molnár Gabriella3.
7TÁTÁÁÁÁÁBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bán-Szabó Áron
Bencsik Ádám
Kovács Tamás Mihály
Terjék András József
Gyenes Zoltán, Hujter Bálint1.
8ABSZOLÚT ÉRTÉKESEKBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Füredi Erik Benjámin
Gyetvai Miklós
Kószó Máté József
Tóth-Rohonyi Iván
Fazakas Tünde, Rubóczky György2.
9KolbászléBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Molnár Bálint
Tóth Balázs
Sokvári Olivér
Nguyen Thac Bach
Kiss Géza3.
10Négyfarkú Kutya PártBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Fuisz Gábor
Győrffy Ágoston
Saár Patrik
Szabó Dávid
Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely1.
11MájmedenceBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Imolay András
Molnár-Sáska Zoltán
Záhorský Ákos
Bukva Balázs
Hujter Bálint, Gyenes Zoltán, Szűcs Gábor, Pósa Lajos2.
12Felső határBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bege Áron
Csitári Nóra
Kovács Benedek
Szakács Lili Kata
Fazakas Tünde, Dobos Sándor, Pósa Lajos3.

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Die vier FünferAugustinerschule
Friedberg
Linda Neuhardt
Sven Heinz
Laura Prass
Luna Rasel
Herr Klaus Günthert3.
6KlababBettinaschule Frankfurt
Frankfurt a.M.
David Steinschen
Pit Fuhrmann
Lennart Thiele
Carl Brammer
Frau Karla Höning1.
7OmegaFriedrich-Schiller-Gymnasium Preetz
Preetz
Lennart Kopp
Jan Kahl
Torge Jönck
Sophie Hutsch
Frau Nadja Drübert2.
8CJD-81Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Lea Morawitzky
Lilli Schonebeck
Mathilde Schreck
Josefine Werner
Frau Maria-Regina Furth3.
9ErrorDetlefsengymnasium
Glückstadt
Thorge Seefeldt
Florian Dohrn
Willem Bloching
Johanna Grell
Herr Torsten Domrös1.
10MinuseinzwölftelInternatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Julian Danker
Maximilian Göbel
Nick Hartmann
Kai Käfer
Frau Verena Barth2.
11Die brennenden ÄxteInternatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Amelie Paasche
Daniel Gebhard
Onno Pfohl
Raymond Chen
Frau Verena Barth3.
12Die FermatenKlosterschule vom Hl. Grab
Baden-Baden
Samuel Kraft
Nikola Tsarigradski
Florian Zehner
-
Frau Dorothe Rappen1.

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5VarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith1.
6BokopetorLorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
Nagyvárad
Bodnár Mónika-Brigitta
Kolozsi Alexandra
Petrucz András
Orbán Félix
Kovács Klára2.
7SmileyJános Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Domokos Orsolya
László Botond
László Tamás
Vass Anett
Timár Mária3.
8CsillámpóniAdy Endre Liceum
Nagyvárad
Divin Judit
Árva Norbert Ákos
Biró Tímea Ingrid
Balogh Soós Norbert Hunor
Báthori Éva1.
9Not foundSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Csutak Dávid
Kiss Andrea-Tímea
Miklós Csenge
Roth Apor
Ugron Szabolcs2.
10Nekünk Mind1Márton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Kozman Botond
Márton Vazul
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba3.
11NemoSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bakó Bence
Bálint Hunor Ferenc
Demeter Ábel
Máté Zsolt
Deák Éva, Bíró Béla1.

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
9SpektrumoidákBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Besnyi Levente
Kratok Gyula
Paróczi Orsolya
Fajka Viktor
R. Sípos Elvira, Béres Zoltán, Zavargó Zsuzsanna2.