A 2015. évi verseny feladatai, eredményei

A 2016. évi verseny feladatai, eredményei

A 2017. évi verseny feladatai, eredményei

A 2018. évi verseny feladatai, eredményei



Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2019. június 22.

A verseny helyszíne: Veres Péter Gimnázium (1039 Budapest, Csobánka tér 7.)
A verseny időpontja: 2019. június 22. szombat
9:30 Köszöntő a Veres Péter Gimnáziumban
10:00-11:00 Verseny a Veres Péter Gimnáziumban (5 feleletválasztós feladatot kell megoldani)
11:15 A feladatokkal kapcsolatos írásbeli óvások leadási határideje
11:45-12:30 Díjkiosztó gála a Veres Péter Gimnáziumban

Az erdélyi, délvidéki, ausztriai és németországi versenyzőknek ebéd a tájékoztatójukban jelzett időpontban.

Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Ma teknőcBábolnai Általános Iskola
Bábolna
Choi Hae Jin
Heszler Zsófia
Kocsis Péter
Láng-Antos Barnabás
Pusztai Anett 
6M&M's + B*BBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Fülöp Máté
Szolnoki Máté
Juhos Bálint
Jurányi Benedek
Tassy Gergely 
7Veni Vidi győzünkBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Orbán Gyula
Bencsik Dávid
Bényei Borisz
Gudra Georgina
Hujter Bálint
Gyenes Zoltán
 
8Negyedik gyök 707281Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bognár András Károly
Nádor Benedek
Seres-Szabó Márton
Szabó Ágoston
Fazakas Tünde
Rubóczky György
 
9Még mindig miBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Terjék András
Bencsik Ádám
Kovács Tamás
Bán-Szabó Áron
Hujter Bálint
Markó Zoltán
Gyenes Zoltán
 
10Mateknégyes visszavágBudai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
Budapest XI.
Ittzés Miklós
Őri Péter
Szatmári Gergely
Tremmel András
Ellenriederné Molnár Éva 
11CsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Gyimesi Péter
Földi Dániel
Varga Mária
Szmerka Gergely
 
12Primitív gyökerek modulo öt pónilóBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Csizmadia Viktória
Márton Dénes
Szabó Kristóf
Dobák Dániel
Dobos Sándor
Dr. Kiss Géza
Kiss Gergely
 

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5VasmatekSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Lőrincz Zente-Örs
Mantia Lilla
Pap Csenge-Dorottya
Ráduly Roland -Márk
Gödri Judith 
6Matek zsenikTamási Áron Gimnázium
Székelyudvarhely
Kovács Máté
Sándor Dániel
Antonya Zsombor
Bencze Mátyás
András Ibolya 
7VarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith 
8BúvópatakJános Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Juhász Ákos
Furu Árpád
Szabó Péter
Komjátszegi-Fábián Hunor
Nyitrai János 
9Nem a részvétel, hanem a fontosSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balázs Márton
Demeter Gergő
Mathis Bence
Kovács Álmos
Deák Éva 
10Kuckós BAgÁZSMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Mátyás András
Rokaly Barna
Péter Ákos
András Zsolt
Zsombori Gabriella 
11Nem mondom megSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Miklós Csenge
Tök-Dietrich Norbert
Kiss Andrea Tímea
-
Ugron Szabolcs 
12Mean JokeMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Kozman Botond
Márton Vazul
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba 

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
9Tál-ÉszBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Apró Dorottya
Gál József
Oláh Bálint
Sinkovics Alex
Béres Zoltán
Dr R. Sípos Elvira
Ágó Balog Krisztina
Gyorgyevics Anikó
 

Ausztriából

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Warum?Goethe-Gymnasium
Wien
Frederik Kovazh
Stefan Grosse
Rudolf-Alexander Ehrreich
Bernhard Joachimsthaler
Frau Bernadette Bogner-Zisler 
6Team BrandnerBRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Giuliani
Alexander Goritschnig
Philipp Kreuzer
Frau Heidrun Bergold 
7AnatexisAmerlinggymnasium
Wien
Morsal Mobin
Ingomar Nawara
Chao Zhang
Julius Strahl
Frau Susanne Gartner 
8BlitzgneißerBG/BRG Amstetten
Amstetten
Jan Schiller
Jakob Haubenwallner
Raphael Steinkellner
Sebastian Koch
Herr Anton Spiegl 
9UnderdogsBRG Petersgasse
Graz
Jan Kammersberger
Max Bruckner
Christian Kroissenbrunner
Paul Wendl
Frau Heidrun Bergold 
10Fadi10Linz
Linz
Michael Hollbuchner
Max Knauseder
Alexander Schlöglhofer
Cosma Ehrngruber
Frau Christina Pirklbauer 
11Die 3. platzierten Panda-UnicornsBRG Petersgasse
Graz
Anna Lenz
Levente Varga
Verena Freßner
Philipp Strommer
Frau Heidrun Bergold 
12BrandstifterAdalbert Stifter Gymnasium
Linz
Veronika Körber
Emily Ferstl
Eva Wesely
Timon Pfeifer
Frau Michaela Pernsteiner 

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Das magische DreieckAlbert-Einstein-Gymnasium
Ulm
Jonathan Buchholz
Philipp Kolassa
Jannis Rieken
-
Herr Martin Meisl 
6AlSoNoViGymnasium Alstertal
Hamburg
Alexander Voytenko
John-Luca Feindt
Victoria Stoll
Noah Ben Jeremias
Herr Moritz Fischer 
7GrashüpferMartin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Lea Sun
Laura Preußer
Jieoh Ahn
Nelly Oertel
Frau Avisa Queisser
Herr Alexander Kruppa
Frau Sarah Stange
 
88abOlBoCoGoetheschule Essen
Essen
Ole Nicolai
Cosima Herforth
Boldizsár Mann
-
Frau Svea Pusch 
99a-ahfs.giAugust-Hermann-Francke-Schule
Gießen
Colin Bernhöft
Tom Irmler
Jessye Matejec
Dunja Kreienhop
Herr Ernst Pauls 
10Das TeamIsarnwohld-Schule Gettorf
Gettorf
Henrik Holz
Nick Karlson
Leonie Sophie Tams
Lilly Traxel
Frau Henrike Goertz 
11CJD-111CJD Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Niko Schmidt
Jinghan Shi
Xiuqi Zhang
Florian Schroth
Frau Maria-Regina Furth 
12Team Q++Internatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Maximilian Göbel
Nick David Hartmann
Kai Käfer
Julian Danker
Herr Maik Schiemenz