A 2015. évi verseny feladatai, eredményei

A 2016. évi verseny feladatai, eredményei

A 2017. évi verseny feladatai, eredményei

A 2018. évi verseny feladatai, eredményei

A 2019. évi verseny feladatai, eredményei

A 2020. évi verseny feladatai, eredményei

A 2021. évi verseny feladatai, eredményei



Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2022. június 25.

Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)
Megoldások Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely66 pontMatemágusok.Kölcsey Ferenc Főgimnázium
Szatmárnémeti
Lőkös Ákos Bence
Mihály Ármin
Szabó Erik
Vigh Lénárd
Tempfli Gabriella


52. hely53 pont1b.Gymnasium Schillerstraße, Feldkirch
Feldkirch
Simon Siller
Emma Schacht
Matthias Schober
Silas Fink
Herr Erich Allgäuer
Frau Brigitta Bekesi

53. hely48 pontMNT.Zrínyi Miklós Gimnázium
Zalaegerszeg
Horváth Lilla
Kovács Adél
Schneider Viola
Szabó Zsombor
Kulcsár Ildikó
Benke Barbara

54. hely39 pontMathe-Crew.Christoph Probst Gymnasium
Gilching
Timo Kiefl
Samuel Becker
Akos Gaspar
Nina Claussen
Frau Lena Pichl


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
61. hely58 pontGonosz Koszinusz.Székely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Balázs
Ercse Ferenc
Szentes Ágnes
Vas Petra
Gödri Judith


62. hely56 pontMatrózok.Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium
Békéscsaba
Földi Armand
Giricz Levente
Paluska Viktor
Szűcs Dániel
Borbély Gabriella


63. hely30 pontOlympiasieger 2022.BG/BRG Leibnitz
Leibnitz
Jana Sailer
Jonas Schlein
-
-
Frau Michaela Cziglar-Benko


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
71. hely76 pontTalán majd jövőre....Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Máté Marcell
Vékony Csanád Máté
Vödrös Dániel László
Túri-Kiss Zsombor
Fazakas Tünde
Ádám Réka

72. hely71 pontDie 4 Variablen.Martin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Moritz
Max
Richard
Theo
Frau K. Opitz


73. hely68 pontRubiklabdák.Nagy István Művészeti Középiskola
Csikszereda
Csomós Dávid
Elekes-Köllő András
Incze Noémi
Nagy Lilla-Anna
Csata Lili


74. hely57 pontTeam Hawaii.Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Maximilian Tausig
Paul Wildfellner
Alexander Scheiber
Mika Rennhofer
Herr Roland Köhldorfer


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
81. hely68 pontIntelligens Búra 3.Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen
Dobi Ábel
Guba Dávid
Görömbey Tamás
Vámosi Bendegúz Péter
Remeténé Orvos Viola
Tóth Mariann

81. hely68 pontAnonymus.Petőfi Sándor Általános Iskola
Csíkszereda
Bálint Szilárd
Benedek Márta
Bodor Mátyás
Garda-Mátyás Hanna
Molnár Klára


83. hely65 pont12 easy.BRG Petersgasse
Graz
Philipp Wendl
David Strein
Emilia Böhm
Amelie Gehrer
Frau Heidrun Bergold


84. hely55 pont#noname 3.14.Rosa-Luxemburg-Gymnasium
Berlin
Leander Kafemann
Simon Gilde
Jannik Schulz
Julian Bauer
Herr Klaus-Peter Neuendorf


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
91. hely64 pontSíkmértan.Márton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Bakos Csongor
Bota Ákos
Antal Hunor
Domokos Márk-Zoltán
Zsombori Gabriella


91. hely64 pontRepülő tehenek.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Dobák Bálint
Szakács Domonkos
Csilling Dániel
Nguyen Kim Dorka
Kocsis Szilveszter
Lenger Dániel

93. hely56 pontPrímászok.Sigismund Toduta Zenei Főgimnázium
Kolozsvár
Sógor Dénes
Kiss Janka
Fülöp Balázs
Fülöp Márton
Németi Mónika
Kürthy Katalin

94. hely51 pontAlJoNoVi.Gymnasium Alstertal
Hamburg
John-Luca Feindt
Noah Jeremias
Victoria Stoll
Alexander Voytenko
Herr Moritz Fischer


95. hely46 pontTeam Brandner.BRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Giuliani
Alexander Goritschnig
Philipp Kreuzer
Frau Heidrun Bergold


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
101. hely61 pontKnickschlangenzähmer.Johannes-Kepler-Gymnasium
Chemnitz
Franziska Lüder
Tim Thieme
Vlad Himcinschi
-
Herr Stephan Hauschild


102. hely52 pontJó estét!.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Chen Yi Wei
Somlói Sámuel
Szalontai Júlia
-
Gyenes Zoltán
Kiss Géza

103. hely42 pontTeam Orange.J.Ph.Fallmerayer
Brixen
Klemens Aberham
Ahmed Anwar Anwar Ahmed Balata
Alex Piazza
Thomas Rifesser
Frau Tamara Elzenbaumer


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
111. hely76 pontVeres hurka.Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Kurucz Márton Péter
Lovas Márton
Pekk Márton
Szabó Zóra
Simon János


112. hely71 pontMind1.János Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Ferencz Péter
Juhász Ákos
Szabó Péter
Furu Árpád
Nyitrai János


113. hely60 pontMathemagier.Grimmelshausen-Gymnasium
Gelnhausen
-
Christoph Deutsch
Volker Deutsch
Richard Bethke
Herr Maximilian Rieth


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
121. hely60 pontFantomok.Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Apró Dorottya
Nagy Daniella
Oláh Bálint
Ágó Gergely
Ripcó Sipos Elvira
Béres Zoltán
Ágó Krisztina
Zavargó Zsuzsanna
121. hely60 pontMenelaosz.Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium
Budapest II.
Csuka Balázs
Győrffy Attila
Veres Ádám
Buránszki Domonkos
Csanády Gáborné


123. hely57 pont7. & 8. Kl. Akademisches Gymnasium Innsbruck.BRG in der Au
Innsbruck
Jakob Kapelari
Raphael Vanham
Emma Hofer
Paul Bucher
Herr Armin Lässer
Herr Gerhard Kirchner
Herr Walther Janous






A verseny helyszíne: Baár-Madas Ref. Gimnázium és Általános Iskola (1022 Budapest, Lorántffy Zs. u. 3.)
A verseny időpontja: 2022. június 25., szombat
8:30 Köszöntő a Baár-Madas Ref. Gimnázium Dísztermében
9:00-10:00 Verseny a Baár-Madas Ref. Gimnáziumban (5 feleletválasztós feladatot kell megoldani)
10:15 A feladatokkal kapcsolatos írásbeli óvások leadási határideje
kb. 11:30-12:15 Díjkiosztó gála a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)

Az erdélyi, délvidéki, békéscsabai, debreceni, zalaegerszegi és németországi versenyzőknek étkezések a tájékoztatójukban jelzett időpontban.

Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5MNTZrínyi Miklós Gimnázium
Zalaegerszeg
Horváth Lilla
Kovács Adél
Schneider Viola
Szabó Zsombor
Kulcsár Ildikó
Benke Barbara

2.
6MatrózokBékéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium
Békéscsaba
Földi Armand
Giricz Levente
Paluska Viktor
Szűcs Dániel
Borbély Gabriella


1.
7Talán majd jövőre...Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Máté Marcell
Vékony Csanád Máté
Vödrös Dániel László
Túri-Kiss Zsombor
Fazakas Tünde
Ádám Réka

4.
8Intelligens Búra 3Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen
Dobi Ábel
Guba Dávid
Görömbey Tamás
Vámosi Bendegúz Péter
Remeténé Orvos Viola
Tóth Mariann

3.
9Repülő tehenekBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Dobák Bálint
Szakács Domonkos
Csilling Dániel
Nguyen Kim Dorka
Kocsis Szilveszter
Lenger Dániel

2.
10Jó estét!Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Chen Yi Wei
Somlói Sámuel
Szalontai Júlia
-
Gyenes Zoltán
Kiss Géza

1.
11Veres hurkaBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Kurucz Márton Péter
Lovas Márton
Pekk Márton
Szabó Zóra
Simon János


2.
12MenelaoszBaár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium
Budapest II.
Csuka Balázs
Győrffy Attila
Veres Ádám
Buránszki Domonkos
Csanády Gáborné


3.

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5MatemágusokKölcsey Ferenc Főgimnázium
Szatmárnémeti
Lőkös Ákos Bence
Mihály Ármin
Szabó Erik
Vigh Lénárd
Tempfli Gabriella


1.
6Gonosz KoszinuszSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Balázs
Ercse Ferenc
Szentes Ágnes
Vas Petra
Gödri Judith


4.
7RubiklabdákNagy István Művészeti Középiskola
Csikszereda
Csomós Dávid
Elekes-Köllő András
Incze Noémi
Nagy Lilla-Anna
Csata Lili


3.
8AnonymusPetőfi Sándor Általános Iskola
Csíkszereda
Bálint Szilárd
Benedek Márta
Bodor Mátyás
Garda-Mátyás Hanna
Molnár Klára


1.
9PrímászokSigismund Toduta Zenei Főgimnázium
Kolozsvár
Sógor Dénes
Kiss Janka
Fülöp Balázs
Fülöp Márton
Németi Mónika
Kürthy Katalin

4.
9SíkmértanMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Bakos Csongor
Bota Ákos
Antal Hunor
Domokos Márk-Zoltán
Zsombori Gabriella


1.
11Mind1János Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Ferencz Péter
Juhász Ákos
Szabó Péter
Furu Árpád
Nyitrai János


3.

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
12FantomokBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Apró Dorottya
Nagy Daniella
Oláh Bálint
Ágó Gergely
Ripcó Sipos Elvira
Béres Zoltán
Ágó Krisztina
Zavargó Zsuzsanna
4.

Ausztriából

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
51bGymnasium Schillerstraße, Feldkirch
Feldkirch
Simon Siller
Emma Schacht
Matthias Schober
Silas Fink
Herr Erich Allgäuer
Frau Brigitta Bekesi

3.
6Olympiasieger 2022BG/BRG Leibnitz
Leibnitz
Jana Sailer
Jonas Schlein
-
-
Frau Michaela Cziglar-Benko


2.
7Team HawaiiWiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Maximilian Tausig
Paul Wildfellner
Alexander Scheiber
Mika Rennhofer
Herr Roland Köhldorfer


1.
812 easyBRG Petersgasse
Graz
Philipp Wendl
David Strein
Emilia Böhm
Amelie Gehrer
Frau Heidrun Bergold


4.
9Team BrandnerBRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Giuliani
Alexander Goritschnig
Philipp Kreuzer
Frau Heidrun Bergold


3.
10Team OrangeJ.Ph.Fallmerayer
Brixen
Klemens Aberham
Ahmed Anwar Anwar Ahmed Balata
Alex Piazza
Thomas Rifesser
Frau Tamara Elzenbaumer


2.
127. & 8. Kl. Akademisches Gymnasium InnsbruckBRG in der Au
Innsbruck
Jakob Kapelari
Raphael Vanham
Emma Hofer
Paul Bucher
Herr Armin Lässer
Herr Gerhard Kirchner
Herr Walther Janous
4.

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Mathe-CrewChristoph Probst Gymnasium
Gilching
Timo Kiefl
Samuel Becker
Akos Gaspar
Nina Claussen
Frau Lena Pichl


4.
7Die 4 VariablenMartin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Moritz
Max
Richard
Theo
Frau K. Opitz


2.
8#noname 3.14Rosa-Luxemburg-Gymnasium
Berlin
Leander Kafemann
Simon Gilde
Jannik Schulz
Julian Bauer
Herr Klaus-Peter Neuendorf


1.
9AlJoNoViGymnasium Alstertal
Hamburg
John-Luca Feindt
Noah Jeremias
Victoria Stoll
Alexander Voytenko
Herr Moritz Fischer


4.
10KnickschlangenzähmerJohannes-Kepler-Gymnasium
Chemnitz
Franziska Lüder
Tim Thieme
Vlad Himcinschi
-
Herr Stephan Hauschild


3.
11MathemagierGrimmelshausen-Gymnasium
Gelnhausen
-
Christoph Deutsch
Volker Deutsch
Richard Bethke
Herr Maximilian Rieth


2.