A 2015. évi verseny feladatai, eredményei

A 2016. évi verseny feladatai, eredményei

A 2017. évi verseny feladatai, eredményei

A 2018. évi verseny feladatai, eredményei

A 2019. évi verseny feladatai, eredményei

A 2020. évi verseny feladatai, eredményei



Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2021. június 26.

Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)
Megoldások Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely77 pontGyököt.János Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Varga Vivien
Gerendi Emma
Bede Júlia
Székely Áron
Kutos Tünde-Emese
Varga Mihály

52. hely72 pontKettő a másodikon.Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola
Sárvár
Zámbó Ákos
Kiss-Pál Olivér
Tóth Dénes
Kiss Máté Tamás
Baloghné Budai Eszter


53. hely53 pontMikasTrupp01!.BRG Petersgasse
Graz
Paul Bergold
Maximilian Schwarz
Philipp Scala
Dominik Mautner
Frau Heidrun Bergold


54. hely50 pontDie Mathekings.Humboldt-Gymnasium Potsdam
Potsdam
Moritz Bertelsmeier
Johann Gerres
Rafael Kopielski
Julius Seidel
Frau Uta Völker


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
61. hely65 pontSchlimmer geht es immer.CJD Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Daniel Lainer
David Rasek
Eric Schulz
Junzhe Yao
Frau Claudia Sarver


62. hely63 pontEgoista egyenletek.PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskolája
Pécs
Csóka Máté
Kis Ágoston
Torma Zalán
Daláth Máté László
Schóberné Kozma Márta


63. hely52 pontLogikukacok.Báthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Biró Andor
Kovács Gergő
Márton Ágnes
Ruff Brigitta
Szilágyi Judit


64. hely43 pontTeam Walross.Gymnasium Schillerstraße, Feldkirch
Feldkirch
Raphael Künz
Florian Raneburger
Ben Lins
Quirin Mader
Frau Sabrina Lex


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
71. hely62 pontCsokit evő hatványkitevő.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium
Budapest XIV.
Both Sámuel
Medgyesi Lujza
Ruskal Bendegúz
Sarusi-Kis Balázs
Nógrádi Zsófia
Steller Gábor

72. hely52 pont3a gewinnt.BRG Petersgasse
Graz
Philipp Wendl
David Strein
Amelie Gehrer
Emilia Böhm
Frau Heidrun Bergold


73. hely51 pontvasmatek.Székely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Lőrincz Zente-Örs
Mantia Lilla
Pap Csenge -Dorottya
Ráduly Roland Márk
Gödri Judith


74. hely49 pontDie übernatürlichen Marshmallows.Karls-Gymnasium
Stuttgart
Henrik Hofvenschiöld
Clemens Herb
Knut Starzonek
Lars Trockel
Frau Kerstin Geyer
Frau Simone Haushahn

OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
81. hely64 pontPrímászok.Sigismund Toduta Zenei Főgimnázium
Kolozsvár
Sógor Dénes
Matlák Vilmos Róbert
Tóbiás Róbert Márk
Kiss Janka
Németi Mónika
Kürthy Katalin

82. hely63 pontSzupernégyes.Miskolci Herman Ottó Gimnázium
Miskolc
Iván Máté Domonkos
Tóth Ágoston
Ujpál Bálint
Varga Balázs
Pilzné Nagylaki Tünde


83. hely58 pontAlJoNoVi.Gymnasium Alstertal
Hamburg
John-Luca Feindt
Victoria Stoll
Alexander Voytenko
Noah Jeremias
Herr Moritz Fischer


84. hely41 pontAGI & Franzikanergym Hall.BRG in der Au
Innsbruck
Carolin Wester
Katharina Austad

Herr Armin Lässer, Herr Gerhard Kirchner, Herr Walther Janous


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
91. hely71 pontA napi szeg.Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Chen Yi Wei
Gudra Georgina Anna
László Anna
Wiener Anna
Dr. Kiss Géza
Gyenes Zoltán
Hujter Bálint
92. hely58 pontDie Neuner B.Martin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Willi Knöll
Johannes Kröcher
Laura Preußer
Martin Trojok
Frau Karen Opitz


93. hely47 pontJ^3+T.Detlefsengymnasium Glückstadt
Glückstadt
Jesper Borutta
Til Haagen
Jan Hendrik Heinsohn
Joost Weidemann
Herr Torsten Domrös


93. hely47 pontNutella.Báthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Dulf Dávid
Durugy Attila
Mezei Hunor
Zágoni Mátyás
Nagy Örs


95. hely43 pontJuitty.Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Alma Juch
Clara Köttl
Rachel Levy
Xiuyu Ji
Frau Sabine Bogner, Frau Petra Ilias, Herr Peter Lampert


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
101. hely73 pontlogISH.Internatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Joel Albrecht
Gioia Bannier
Lasse Blum
Johann Gaulke
Herr Tobias Viering


102. hely65 pontCsőcselék.Székely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balog Barnabás Dezső
Tordai Ákos
Vizi Attila
Bereczki Anna
Oláh-Ilkei Árpád


103. hely62 pontBlitzgneißer 2.0.HTL Waidhofen/Ybbs
Waidhofen/Ybbs
Jan Schiller
Raphael Steinkellner
Michael Scheucher
Jonas Stelzeneder
Frau Bianca Eßletzbichler, Herr Karl Nowak, Herr Daniel Brandstetter


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
111. hely39 pontNem a részvétel, hanem a fontos.Székely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balázs Márton
Demeter Gergő
Kotró Előd
Kovács Álmos
Deák Éva


112. hely33 pontAmit a fókák már nem tudnak.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Szeged
Beinschroth Ninett
Kovács Alex
Szabó Eszter
Harmat Máté
Schultz János


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
121. hely68 pontZsárkonyi Vombor.Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen
Für Dominik
Lengyel Ádám
Molnár Lehel
Vágó Bendegúz
Remeténé Orvos Viola
Tóth Mariann
Balázs Tivadar
122. hely55 pontKuckós BAgÁZS.Márton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
András Zsolt
Mátyás András
Péter Ákos
Rokaly Barna
Zsombori Gabriella


123. hely50 pontDie Bauern.Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Matthias Homolla
Felix Wildmann
Armin Sommer
Luca Vicovac
Herr Bernhard Klimbacher


124. hely44 pontMatrix.Helmholtz-Gymnasium
Karlsruhe
Peining Zhang
Levente Hartstang
Matthias Kopp
Jimmy Weissert
Frau Gabriele Möhler


125. hely39 pontMe and The Boys.Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Csíkos Enikő
Fehér Konrád
Fodor Gábor
Tóth Tamás
Péics Hajnalka
R Sipos Elvira
Ágó Balog Krisztina








Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Kettő a másodikonSárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola
Sárvár
Zámbó Ákos
Kiss-Pál Olivér
Tóth Dénes
Kiss Máté Tamás
Baloghné Budai Eszter


0.
6Egoista egyenletekPTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskolája
Pécs
Csóka Máté
Kis Ágoston
Torma Zalán
Daláth Máté László
Schóberné Kozma Márta


0.
7Csokit evő hatványkitevőELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium
Budapest XIV.
Both Sámuel
Medgyesi Lujza
Ruskal Bendegúz
Sarusi-Kis Balázs
Nógrádi Zsófia
Steller Gábor

0.
8SzupernégyesMiskolci Herman Ottó Gimnázium
Miskolc
Iván Máté Domonkos
Tóth Ágoston
Ujpál Bálint
Varga Balázs
Pilzné Nagylaki Tünde


0.
9A napi szegBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Chen Yi Wei
Gudra Georgina Anna
László Anna
Wiener Anna
Dr. Kiss Géza
Gyenes Zoltán
Hujter Bálint
0.
10Polinomosztást Végrehajtó Bizottság Közép-afrikai KirendeltségeBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Móricz Benjámin
Móra Márton Barnabás
Bognár András Károly
Seres-Szabó Márton
Ádám Réka
Dobos Sándor

0.
11Amit a fókák már nem tudnakSzegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Szeged
Beinschroth Ninett
Kovács Alex
Szabó Eszter
Harmat Máté
Schultz János


0.
12Zsárkonyi VomborDebreceni Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen
Für Dominik
Lengyel Ádám
Molnár Lehel
Vágó Bendegúz
Remeténé Orvos Viola
Tóth Mariann
Balázs Tivadar
0.

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5GyökötJános Zsigmond Unitárius Kollégium
Kolozsvár
Varga Vivien
Gerendi Emma
Bede Júlia
Székely Áron
Kutos Tünde-Emese
Varga Mihály

0.
6LogikukacokBáthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Biró Andor
Kovács Gergő
Márton Ágnes
Ruff Brigitta
Szilágyi Judit


0.
7vasmatekSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Lőrincz Zente-Örs
Mantia Lilla
Pap Csenge -Dorottya
Ráduly Roland Márk
Gödri Judith


0.
8PrímászokSigismund Toduta Zenei Főgimnázium
Kolozsvár
Sógor Dénes
Matlák Vilmos Róbert
Tóbiás Róbert Márk
Kiss Janka
Németi Mónika
Kürthy Katalin

0.
9NutellaBáthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Dulf Dávid
Durugy Attila
Mezei Hunor
Zágoni Mátyás
Nagy Örs


0.
10CsőcselékSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balog Barnabás Dezső
Tordai Ákos
Vizi Attila
Bereczki Anna
Oláh-Ilkei Árpád


0.
11Nem a részvétel, hanem a fontosSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Balázs Márton
Demeter Gergő
Kotró Előd
Kovács Álmos
Deák Éva


0.
12Kuckós BAgÁZSMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
András Zsolt
Mátyás András
Péter Ákos
Rokaly Barna
Zsombori Gabriella


0.

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
12Me and The BoysBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Csíkos Enikő
Fehér Konrád
Fodor Gábor
Tóth Tamás
Péics Hajnalka
R Sipos Elvira
Ágó Balog Krisztina
0.

Ausztriából

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5MikasTrupp01!BRG Petersgasse
Graz
Paul Bergold
Maximilian Schwarz
Philipp Scala
Dominik Mautner
Frau Heidrun Bergold


0.
6Team WalrossGymnasium Schillerstraße, Feldkirch
Feldkirch
Raphael Künz
Florian Raneburger
Ben Lins
Quirin Mader
Frau Sabrina Lex


0.
73a gewinntBRG Petersgasse
Graz
Philipp Wendl
David Strein
Amelie Gehrer
Emilia Böhm
Frau Heidrun Bergold


0.
8AGI & Franzikanergym HallBRG in der Au
Innsbruck
Carolin Wester
Katharina Austad

Herr Armin Lässer, Herr Gerhard Kirchner, Herr Walther Janous


0.
9JuittyWiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Alma Juch
Clara Köttl
Rachel Levy
Xiuyu Ji
Frau Sabine Bogner, Frau Petra Ilias, Herr Peter Lampert


0.
10Blitzgneißer 2.0HTL Waidhofen/Ybbs
Waidhofen/Ybbs
Jan Schiller
Raphael Steinkellner
Michael Scheucher
Jonas Stelzeneder
Frau Bianca Eßletzbichler, Herr Karl Nowak, Herr Daniel Brandstetter


0.
11error 503J.Ph.Fallmerayer
Brixen
Lukas Gallmetzer
Luca Turin
Philipp Olivotto
Tobias Kofler
Herr Günther Gostner


0.
12Die BauernWiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Matthias Homolla
Felix Wildmann
Armin Sommer
Luca Vicovac
Herr Bernhard Klimbacher


0.

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Die MathekingsHumboldt-Gymnasium Potsdam
Potsdam
Moritz Bertelsmeier
Johann Gerres
Rafael Kopielski
Julius Seidel
Frau Uta Völker


0.
6Schlimmer geht es immerCJD Christophorusschule Königswinter
Königswinter
Daniel Lainer
David Rasek
Eric Schulz
Junzhe Yao
Frau Claudia Sarver


0.
7Die übernatürlichen MarshmallowsKarls-Gymnasium
Stuttgart
Henrik Hofvenschiöld
Clemens Herb
Knut Starzonek
Lars Trockel
Frau Kerstin Geyer
Frau Simone Haushahn

0.
8AlJoNoViGymnasium Alstertal
Hamburg
John-Luca Feindt
Victoria Stoll
Alexander Voytenko
Noah Jeremias
Herr Moritz Fischer


0.
9J^3+TDetlefsengymnasium Glückstadt
Glückstadt
Jesper Borutta
Til Haagen
Jan Hendrik Heinsohn
Joost Weidemann
Herr Torsten Domrös


0.
9Die Neuner BMartin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Willi Knöll
Johannes Kröcher
Laura Preußer
Martin Trojok
Frau Karen Opitz


0.
10logISHInternatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Joel Albrecht
Gioia Bannier
Lasse Blum
Johann Gaulke
Herr Tobias Viering


0.
11Die h-Methode 🤣Humboldt-Gymnasium Potsdam
Potsdam
Aleksandrs Beloseikins
Marius Jacobs
Jannis Lübke
Laurin Steffens
Herr Daniel Milow


0.
12MatrixHelmholtz-Gymnasium
Karlsruhe
Peining Zhang
Levente Hartstang
Matthias Kopp
Jimmy Weissert
Frau Gabriele Möhler


0.