A 2015. évi verseny feladatai, eredményei

A 2016. évi verseny feladatai, eredményei

A 2017. évi verseny feladatai, eredményei

A 2018. évi verseny feladatai, eredményei

A 2019. évi verseny feladatai, eredményei



Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2020. június 3.

Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely68 pontÉszpörgetők.Nagy István Művészeti Líceum
Csíkszereda
Csomós Dávid
Elekes-Köllő András
Incze Noémi
Nagy Anna Lilla
Csata Lili
Lengyel-Fischer Ágnes

52. hely58 pontSzámbányászok.PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskolája
Pécs
Kis Ágoston
Kis Dorottya
Erdősi Luca
Daláth Máté
Schóberné Kozma Márta


53. hely52 pontChallenge Master.BRG Petersgasse
Graz
Michael Paff
Samuel Seethaler
Zsigmond Szalay
Michael Strommer
Frau Heidrun Bergold


54. hely35 pontIngmohr & Co. Detektivbüro.Städt. Gymnasium St. Leonhard
Aachen
Ingmar Mainka
Moritz Heyser
Sufjan Prell
Elliot Brun-Michaux
Frau Helga Jacobs


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
61. hely77 pontKisrefi6.Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
Debrecen
Guba Dávid
Hodossy-Takács Ráhel
Vámosi Bendegúz Péter
Kelemen Bence
Bándiné Gacsó Judit
Győriné Kun Anikó

62. hely71 pont#noname.Rosa-Luxemburg-Gymnasium
Berlin
Leander Kafemann
Simon Gilde
Julian Bauer
Jannik Schulz
Herr Klaus-Peter Neuendorf


63. hely56 pontCsupakupa.Báthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Szikszai Balázs
Szántó Ábel
Ruzsa Csanád
Weisz Fruzsina
Szilágyi Judit


64. hely50 pontMathemakers.Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Emil Sommer
Clemens Kerschbaum
Victor Orluc
Mihail Zahariev
Frau Melanie Fischer


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
71. hely75 pontIntegrálók.Géza Fejedelem Református Általános Iskola
Verőce
Varga Boldizsár
Megyery Sebestyén
-
Gecse Botond
Kovácsné Kurinczi Brigitta


71. hely75 pontRätselerschrecker.Martin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Tabea Degenhardt
Yuqi Feng
Kolja Kempe
Frau Romy Schneider, Herr Mario Plato


73. hely67 pontTeam Brandner.BRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Guiliani
Philipp Kreuzer
Alexander Goritschnig
Frau Heidrun Bergold


73. hely67 pontPrímászok.Sigismund Toduta Zenei Főgimnázium
Kolozsvár
Sógor Dénes
Matlák Vilmos Róbert
Tóbiás Róbert Márk
Kiss Janka
Németi Mónika
Kürthy Katalin

OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
81. hely75 pontTeam 8_1.Wilhelm-Ostwald-Schule
Leipzig
Konrad Jannes Köhler
Leon Hübner
Robin Sebastian Richter
Oskar Johann Georg Weidner
Herr Simon Weißbach


82. hely70 pontVarázsvizilovak.Székely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith


83. hely65 pontPi.WRG Salzburg
Salzburg
Leona Wiesinger
Alalina Baumann
Selina Hausmaninger
Luisa Rudolf
Herr Wolfgang Schnessl


84. hely62 pontB-LAN.Gesamtschule Gießen-Ost
Gießen
Nils Bender
Ben Oberschelp
Anton Wischnewski
Lia Park
Frau Beate Grabowski


85. hely61 pontMatekdrónok.Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
Bogár-Szabó Mihály
Ecsédi Dániel
Molitorisz Károly
Nyikos Botond Tamás
Varga József
Szittyai István
Kovácsné Szipán Andrea
OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
91. hely79 pontMazso-lák.Szent István Gimnázium
Budapest XIV.
Botos Márk
Dezső Kende
Fejes Botond
Fischer Máté
Magyar Zsolt
Bóra Eszter

92. hely58 pontBlitzgneißer 2.0.HTL Waidhofen/Ybbs
Waidhofen/Ybbs
Jan Schiller
Michael Scheucher
Raphael Steinkellner
Jonas Stelzeneder
Herr Mag. Daniel Brandstetter
Herr Mag. Bianca Schnabler
Herr Mag. Karl Nowak
Herr Mag. Michael Sturm
93. hely50 pontEpsilon.St.Raphael-Gymnasium
Heidelberg
Linus S
Mathis P
Moritz H
Sebastian O
Frau Judith Dengler


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
101. hely69 pontTeletabik és a három muskétás.Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Terjék András
Baski Bence
Tot Bagi Márton
Bencsik Ádám
Hujter Bálint
Gyenes Zoltán

102. hely45 pont42.Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Kunchen Yu
Zirui Deng
Maximilian Aue
Lorenz Schrödl
Frau Sabine Bogner
Herr Peter Lampert

103. hely38 pont7EG.Internatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Henry Krenzer
Laurens Peter
Valentin Simonis
Cornelius Heiming
Herr Maik Schiemenz


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
111. hely72 pontMásodik hely.Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Várkonyi Zsombor
Hegedűs Dániel
Hervay Bence
Gyetvai Miklós
Kocsis Szilveszter
Fazakas Tünde
Pósa Lajos
112. hely59 pontDas kleine 2x2.Gymnasium bei St.Michael
Schwäbisch Hall
Anna Böttcher
Saskia Vahrenhorst
Can Luka Damcidag
Dennis Klein
Herr Siegfried Hackbeil


112. hely59 pontB2.Báthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Szabó Loránd
Bíró Mátyás
Sógor Bence
Sprencz Róbert
Nagy Örs


114. hely56 pontCrystal Math.Goethe-Gymnasium
Wien
Carl Hemetsberger
Anna Stoisser
Nils Geerkens
Kilian Förster
Frau Ilse Herrgesell


OsztályHelyezésPontszámCsapatnévIskola, településCsapattagokFelkészítő tanár(ok)
121. hely75 pontCsip.Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Földi Dániel
Gyimesi Péter
Varga Mária
Szmerka Gergely

122. hely52 pontTichu.Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Dorian Jost
Lorenz Hübel
Tamara Schenner
Tobias Steiner
Herr Bernhard Klimbacher
Frau Sabine Bogner

123. hely48 pontDie Zwölfer-Jungs.Augustinerschule
Friedberg
Tobias Jedich
Tao Wang
Tobias Neumann
Jan Badow
Herr Klaus Günthert


124. hely37 pontVár-Ady-KZSP.Ady Endre Elméleti Líceum
Nagyvárad
Pásztor Kristóf
Kohán Zsófia
Szabó Annabella
Csányi Patrik
Bődi János








A verseny időpontja: 2020. június 3. szerda
10:00-11:00 Verseny
11:45 A feladatokkal kapcsolatos írásbeli óvások leadási határideje
14:00 Eredmények közzététele



Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5SzámbányászokPTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskolája
Pécs
Kis Ágoston
Kis Dorottya
Erdősi Luca
Daláth Máté
Schóberné Kozma Márta


1.
6Kisrefi6Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
Debrecen
Guba Dávid
Hodossy-Takács Ráhel
Vámosi Bendegúz Péter
Kelemen Bence
Bándiné Gacsó Judit
Győriné Kun Anikó

4.
7IntegrálókGéza Fejedelem Református Általános Iskola
Verőce
Varga Boldizsár
Megyery Sebestyén
-
Gecse Botond
Kovácsné Kurinczi Brigitta


3.
8MatekdrónokKecskeméti Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
Bogár-Szabó Mihály
Ecsédi Dániel
Molitorisz Károly
Nyikos Botond Tamás
Varga József
Szittyai István
Kovácsné Szipán Andrea
2.
9Mazso-lákSzent István Gimnázium
Budapest XIV.
Botos Márk
Dezső Kende
Fejes Botond
Fischer Máté
Magyar Zsolt
Bóra Eszter

1.
10Teletabik és a három muskétásBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Terjék András
Baski Bence
Tot Bagi Márton
Bencsik Ádám
Hujter Bálint
Gyenes Zoltán

4.
11Második helyBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Várkonyi Zsombor
Hegedűs Dániel
Hervay Bence
Gyetvai Miklós
Kocsis Szilveszter
Fazakas Tünde
Pósa Lajos
3.
12CsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Földi Dániel
Gyimesi Péter
Varga Mária
Szmerka Gergely

2.

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5ÉszpörgetőkNagy István Művészeti Líceum
Csíkszereda
Csomós Dávid
Elekes-Köllő András
Incze Noémi
Nagy Anna Lilla
Csata Lili
Lengyel-Fischer Ágnes

2.
6CsupakupaBáthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Szikszai Balázs
Szántó Ábel
Ruzsa Csanád
Weisz Fruzsina
Szilágyi Judit


1.
7PrímászokSigismund Toduta Zenei Főgimnázium
Kolozsvár
Sógor Dénes
Matlák Vilmos Róbert
Tóbiás Róbert Márk
Kiss Janka
Németi Mónika
Kürthy Katalin

4.
8VarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith


3.
11B2Báthory István Elméleti Líceum
Kolozsvár
Szabó Loránd
Bíró Mátyás
Sógor Bence
Sprencz Róbert
Nagy Örs


4.
12Vár-Ady-KZSPAdy Endre Elméleti Líceum
Nagyvárad
Pásztor Kristóf
Kohán Zsófia
Szabó Annabella
Csányi Patrik
Bődi János


3.

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem

Ausztriából

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Challenge MasterBRG Petersgasse
Graz
Michael Paff
Samuel Seethaler
Zsigmond Szalay
Michael Strommer
Frau Heidrun Bergold


3.
6MathemakersWiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Emil Sommer
Clemens Kerschbaum
Victor Orluc
Mihail Zahariev
Frau Melanie Fischer


2.
7Team BrandnerBRG Petersgasse
Graz
Viktoria Dietrichsteiner
Milo Guiliani
Philipp Kreuzer
Alexander Goritschnig
Frau Heidrun Bergold


1.
8PiWRG Salzburg
Salzburg
Leona Wiesinger
Alalina Baumann
Selina Hausmaninger
Luisa Rudolf
Herr Wolfgang Schnessl


4.
9Blitzgneißer 2.0HTL Waidhofen/Ybbs
Waidhofen/Ybbs
Jan Schiller
Michael Scheucher
Raphael Steinkellner
Jonas Stelzeneder
Herr Mag. Daniel Brandstetter
Herr Mag. Bianca Schnabler
Herr Mag. Karl Nowak
Herr Mag. Michael Sturm
3.
1042Wiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Kunchen Yu
Zirui Deng
Maximilian Aue
Lorenz Schrödl
Frau Sabine Bogner
Herr Peter Lampert

2.
11Crystal MathGoethe-Gymnasium
Wien
Carl Hemetsberger
Anna Stoisser
Nils Geerkens
Kilian Förster
Frau Ilse Herrgesell


1.
12TichuWiedner Gymnasium - Sir Karl Popper Schule
Wien
Dorian Jost
Lorenz Hübel
Tamara Schenner
Tobias Steiner
Herr Bernhard Klimbacher
Frau Sabine Bogner

4.

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Ingmohr & Co. DetektivbüroStädt. Gymnasium St. Leonhard
Aachen
Ingmar Mainka
Moritz Heyser
Sufjan Prell
Elliot Brun-Michaux
Frau Helga Jacobs


4.
6#nonameRosa-Luxemburg-Gymnasium
Berlin
Leander Kafemann
Simon Gilde
Julian Bauer
Jannik Schulz
Herr Klaus-Peter Neuendorf


3.
7RätselerschreckerMartin-Andersen-Nexö-Gymnasium Dresden
Dresden
Tabea Degenhardt
Yuqi Feng
Kolja Kempe
Frau Romy Schneider, Herr Mario Plato


2.
8Team 8_1Wilhelm-Ostwald-Schule
Leipzig
Konrad Jannes Köhler
Leon Hübner
Robin Sebastian Richter
Oskar Johann Georg Weidner
Herr Simon Weißbach


1.
8B-LANGesamtschule Gießen-Ost
Gießen
Nils Bender
Ben Oberschelp
Anton Wischnewski
Lia Park
Frau Beate Grabowski


3.
9EpsilonSt.Raphael-Gymnasium
Heidelberg
Linus S
Mathis P
Moritz H
Sebastian O
Frau Judith Dengler


4.
107EGInternatsschule Schloss Hansenberg
Geisenheim
Henry Krenzer
Laurens Peter
Valentin Simonis
Cornelius Heiming
Herr Maik Schiemenz


3.
11Das kleine 2x2Gymnasium bei St.Michael
Schwäbisch Hall
Anna Böttcher
Saskia Vahrenhorst
Can Luka Damcidag
Dennis Klein
Herr Siegfried Hackbeil


2.
12Die Zwölfer-JungsAugustinerschule
Friedberg
Tobias Jedich
Tao Wang
Tobias Neumann
Jan Badow
Herr Klaus Günthert


1.