Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Négyhegyű ceruza | Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Budaörs 172
| 135 | (16) 37
| Kocsárdi Márton, Lakatos Dóra, Simó Borbála, Székely Anna
| Felkészítő tanár: Kuszman Nóra
| 2.
| Töri-tekik | Makói Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Logopédiai Intézet, Makó 157
| 123 | (14) 34
| Balogh Dominika, Börcsök Polli, Madránszki Bence, Pintér Anna
| Felkészítő tanár: Bartáné Szabó Mónika
| 3.
| Nyelvtörők | Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola, Budapest II. 157
| 117 | (15) 40
| Büki Fanni, Horváth Veronika, Keresztfalvi Zsombor, Rajkai Barnabás
| Felkészítő tanár: Pálóczyné Nagy Judit
| 4.
| Nyelvészkedők | Baross Gábor Általános Iskola, Budapest XXII. 154
| 120 | (15) 34
| Meizl Domonkos, Koncz Gergő, Szerdahelyi Dalma, Szilágyi Emese
| Felkészítő tanár: Ipacsné Ribárik Éva
| 5.
| Tudorkák | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 153
| 117 | (14) 36
| Jászvári Aliz, Lipták Dániel, Nagy Beatrix, Szabó Máté
| Felkészítő tanár: Takácsné Vajda Zsuzsanna
| 6.
| 2010 Betűkirályai | Bocskai István Általános Iskola és Városi Sportiskola, Hajdúböszörmény 151
| 118 | (7) 33
| Kathi Klaudia, Lévai Imre, Kovács Szandra, Szabó Kata
| Felkészítő tanár: Csóka Imréné
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Keverék | Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest XII. 114
| 114 | (8) -
| Petrus Mariann, Rácz Mirkó, Balázs Liliána, Tompa Tamás
| Felkészítő tanár: Gyurkóné Kovács Beatrix
| 8.
| Szemfülesek | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Gödöllő 109
| 109 | (10) -
| Bakán Bertalan, Dzsacsovszki Soma, Király Anna, Tresó Mátyás
| Felkészítő tanár: Gyenes Károlyné
| 9.
| Észpörgetők | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 108
| 108 | (7) -
| Illyés Bence Bendegúz, Torma Tamás, Vincze Zoltán, Vígh Dániel
| Felkészítő tanár: Hajduné Kukla Ilona
| 10.
| Egységben az erő | Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola, Miskolc 103
| 103 | (9) -
| Bartos Boglárka, Bíró Kinga, Kapitány Viktória, Miklós Marcell
| Felkészítő tanár: Czine Edit
| 11.
| Betűvetők | Ujhelyi Imre Általános Iskola, Mosonmagyaróvár 103
| 103 | (6) -
| Borbély Bence Levente, Csöllei Bálint, Kállai Csenge, Palenik Vendel
| Felkészítő tanár: Stiaszny Erika
| 12.
| Weöres Sándor gyermekei | Lázár Vilmos Általános Iskola, Budapest XX. 101
| 101 | (7) -
| Berecz Dóra, Borbély Bence, Lukács Anna, Szabó Bendegúz
| Felkészítő tanár: Balla Edit
| 13.
| A nyelvtan támad | Szűcs Sándor Általános Iskola, Budapest IV. 100
| 100 | (12) -
| Balázs Krisztina, Kis Lili, Sziver Anna, Tóth Jázmin
| Felkészítő tanár: Gerencsérné Oláh Marianna
| 14.
| Okos négyes | Teleki Blanka Általános Iskola, Budapest XI. 93
| 93 | (4) -
| Fecser Noémi, Garamvölgyi Virág, Rettiger Zsófia, Tasi Janka
| Felkészítő tanár: dr.Szabóné Reichert Hilda
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Naprakész | Ujhelyi Imre Általános Iskola, Mosonmagyaróvár 157
| 123 | (14) 34
| Farkas Fanni Júlia, Novák Adrienn, Schopf Borbála, Thullner Emília Ágnes
| Felkészítő tanár: Szántóné Soós Éva
| 2.
| Vagány nyulak | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 153
| 122 | (15) 31
| Balogh Berta, Böcskei Bálint, Pálffy Márton, Varga Bálint
| Felkészítő tanár: Fórisné Kapás Bea
| 3.
| Szó-ta-go-lók | 1. számú Általános Iskola, Budaörs 153
| 115 | (15) 38
| Beke Orsolya, Czipó Diána, Kis Bianka, Laczkó Zsombor
| Felkészítő tanár: Bayer Attiláné
| 4.
| Okoskák | Széchenyi István Általános Iskola, Mátészalka 152
| 113 | (9) 39
| Antal Tiara Angelika, Kása Gergő, Tóth Péter, Csontos Máté
| Felkészítő tanár: Husztiné Simon Mária
| 5.
| Betűhalászok | Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém 148
| 113 | (6) 35
| Balló Anna, Korinek Elli, László Lilien, Petrik Abigél
| Felkészítő tanár: Szappanosné Molnár Katalin
| 6.
| Anyanyelvi zsenik | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 145
| 114 | (16) 31
| Bozó Anna, Geszner Zétény, Kalmár Dénes, Szilágyi Hanna
| Felkészítő tanár: Hídvégi Erzsébet
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Könyvmolyok | Dr.Kemény Ferenc Általános Iskola, EGER 111
| 111 | (15) -
| Bogdán Barbara, Orosz Dávid, Saját Stefánia, Szegedi Julianna
| Felkészítő tanár: Fórián Diána
| 8.
| Balaton | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 111
| 111 | (8) -
| Dobos Eszter, Horváth Eszter, Kapai Kitti, Weinlich Erika
| Felkészítő tanár: Steierlein Jánosné
| 9.
| Kiváló csapat | Huszár Gál Gimnázium, Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola, Debrecen 105
| 105 | (6) -
| Kovács Ágota, Répás Alexandra, Kuti Babett, Csendom Nikolett
| Felkészítő tanár: Pántyáné Karancsi Ilona
| 10.
| nyelvecskék | Ajaki ÁMK, Ajak 104
| 104 | (13) -
| Fedor Anett, Kovács Dóra, Nagy Tünde, Virga Fanni
| Felkészítő tanár: Tormáné Szabó Ilona
| 11.
| Okoskodók | Kós Károly Általános Iskola, Budapest XIX. 98
| 98 | (8) -
| Bebesi Márton, Kiss Bence, Matolcsi Dávid, Váradi Eszter
| Felkészítő tanár: Horváth Gyöngyi
| 12.
| Sólyom 2000 | Jerney János Általános Iskola, Szeged 97
| 97 | (6) -
| Bindics Boldizsár, Bozsák Bese, Oroszi Levente, Simon Zsófia
| Felkészítő tanár: Dobó Imréné
| 13.
| Tesco gazdaságos | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 96
| 96 | (8) -
| Bacsek Bernát, Fóti Kristóf, Görgényi Botond, Nagy Balázs
| Felkészítő tanár: Fáthné Szomódi Zsuzsa
| 14.
| Kis nyelvészek | Irinyi József Általános Iskola, Hosszúpályi 93
| 93 | (7) -
| Karalyos Anita, Havrilla Szabina, Demjén Dávid, Vajas Boglárka
| Felkészítő tanár: Miléné Fényi Györgyi
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Radnóti utódai | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 173
| 135 | (13) 38
| Kocsis Bálint, Lipcsei Bence, Nguyen Duc Dániel, Széles Márk
| Felkészítő tanár: Fenyő D. György
| 2.
| Tűzpitta | Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest VIII. 146
| 112 | (10) 34
| Bakos Zsófia, Csordás Zsófia, Móré Judit, Pánczér Eszter
| Felkészítő tanár: Takács Márta
| 3.
| Szitakötők | Tessedik Sámuel Általános Iskola, Albertirsa 140
| 112 | (12) 28
| Berkes Dorka, Hartvig Virág, Lakatos Boglárka, Steer Adrienn
| Felkészítő tanár: Kocsis Andrea
| 4.
| Valianli | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 139
| 114 | (14) 25
| Boldizsár Lili, Kuklis Vanda, Kuzmiák Anna, Makra Lilla
| Felkészítő tanár: Fülöp Zsolt
| 5.
| Napraforgolódók | Kálvin János Református Általános Iskola, Mátészalka 138
| 114 | (6) 24
| Balogh Boglárka, Láposi Judit, Murguly Máté Endre, Szemán Réka
| Felkészítő tanár: Murgulyné Kovács Edit
| 6.
| Vademecum | Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét 138
| 108 | (12) 30
| Polacsek Zsuzsanna, Szedresi Luca, Zeller Doroti, Zsigó Fanni
| Felkészítő tanár: Jankay Éva
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Cimborák | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 108
| 108 | (5) -
| Eszlári Dávid, Pajzer Alma, Piller Trisztán, Takács Imre
| Felkészítő tanár: Pucsek Zsuzsanna
| 8.
| Betűkirályok | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 106
| 106 | (7) -
| Bárány Abigél, Csillag Dávid, Heller Sára, Péter Vera
| Felkészítő tanár: Nagyné Dömös Erika
| 9.
| Törpék | Kossuth Lajos Gimnázium, Tiszafüred 106
| 106 | (6) -
| Juhász Nikolett, Monok Eszter, Sinka Cintia, Richter Anna
| Felkészítő tanár: Tóthné Kovács Irén
| 10.
| Magyar Manók | Makói Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Logopédiai Intézet, Makó 102
| 102 | (9) -
| Börcsök Blanka, Hajrán Amanda, Kovács Bálint, Szűcs Eszter Noémi
| Felkészítő tanár: Kiss Edit
| 11.
| Gittegylet | Kőkúti Általános Iskola, Tata 98
| 98 | (11) -
| Bán Gellért, Nagy Bálint, Nyitrai Viktória, Takács Márton
| Felkészítő tanár: Méry Márta
| 12.
| Tudorok | Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Intézmény, Vásárosnamény 96
| 96 | (5) -
| Filep Gábor, Miklovich Zsolt, Nyiscsák Zsolt, -
| Felkészítő tanár: Konczné Kelemen Ildikó
| 13.
| Kockásfülű nyúl | Herman Ottó Gimnázium, Miskolc 89
| 89 | (7) -
| Pap Lili, Varholik Anna, Vincze Noémi, Révai Orsolya
| Felkészítő tanár: Dr. Fegyvernekiné Kovács Alice
| 14.
| Hejesíró Csalyok | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 86
| 86 | (8) -
| Békési Emese, Bagyinszki Dalma, Lakatos Ágnes, Kiss Eszter
| Felkészítő tanár: Farkas Eszter
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Zseni KFT. | DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 184
| 144 | (15) 40
| Bácsi Attila, Farkas László, Bálint Janka, Kővári Péter
| Felkészítő tanár: Sápiné Bényei Rita
| 2.
| A négy magyar | Talento-ház AMI, Budapest XI. 182
| 153 | (14) 29
| Kovács Áron, Kovács Benedek, Kovács Marcell, Medvegy Anna
| Felkészítő tanár: Réfy Oszkó Ildikó
| 3.
| Bolyai-gólyák | Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös 175
| 147 | (15) 28
| Juhász Adél, Juhász Kinga, Szabó Kinga, Tóth Bernadett
| Felkészítő tanár: Makóiné Szalai Ildikó
| 4.
| ÉSZLÁNYOK | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 173
| 137 | (13) 36
| Slajchó Petra, Suhajda Sára, Szabó Hajnalka, Szőke Réka
| Felkészítő tanár: Fülöp Tünde
| 5.
| Nyelvtanoda | Ajaki ÁMK, Ajak 161
| 133 | (13) 28
| Bezzegh Ildikó, Petró Zsolt, Pollák Csaba, Torma Tibor
| Felkészítő tanár: Szopkóné Szabó Ágnes
| 6.
| A négy nyelvÉSZ | DE Arany János Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 160
| 140 | (8) 20
| Almási Nóra, Buris Eszter, Pásztor Szabolcs, Leányvári Villő
| Felkészítő tanár: Hevessyné Husi Angéla
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Szóban forgó | Koszta József Általános Iskola, Szentes 133
| 133 | (8) -
| Makai Lajos, Makai Edit, Elefánti Emma, Nagy Odett
| Felkészítő tanár: Sántháné Deim Aliz
| 8.
| Jócsapat | Kőkúti Általános Iskola, Tata 130
| 130 | (10) -
| Marencsák Andor, Nátrán Bálint, Somogyi Ferenc, Szekeres Péter
| Felkészítő tanár: Kolek Mariann, Méry Márta
| 9.
| MagyaroSokk | Dózsa György Általános Iskola, Veszprém 126
| 126 | (10) -
| Árkovits Eszter, Hardi Ádám, Kiss Levente, Szolnoki Regina
| Felkészítő tanár: Tóth Emese
| 10.
| Anonymus | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 126
| 126 | (2) -
| Mernyei Péter, Tardos Tamás, Stadler Benedek, Parragi Bálint
| Felkészítő tanár: Törzsök Édua
| 11.
| Kirájnők | Kesjár Csaba Általános Iskola, Budaörs 123
| 123 | (14) -
| Pipis Luca, Hortobágyi Kata, Hargitai Petra, Levendovics Fanni
| Felkészítő tanár: Mészáros Orsolya
| 12.
| Szófaragók | Biatorbágyi Általános Iskola, Biatorbágy 122
| 122 | (10) -
| Fogarasi Csenge Emese, Géczy Boglárka, Bősze Paulina, Koleszár Boróka
| Felkészítő tanár: Willinger Ágnes
| 13.
| Agy(a)sokk | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. 120
| 120 | (6) -
| Batthyány-Strattmann Boldizsár, Csapodi Márton, Iványi Balázs, Vékássy Áron
| Felkészítő tanár: Szmerka Gergely
| 14.
| X2 | Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba 118
| 118 | (9) -
| Kárpáti Kitti, Orosz Máté, Szivák Kira, Szűcs Attila
| Felkészítő tanár: Popol Klára
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Négyek Társasága | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. 170
| 134 | (9) 36
| Albert Eszter, Dudits Luca, Leiwolf Mihály, Ratkovics Gábor
| Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó
| 2.
| MONDOLAT | Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém 157
| 127 | (13) 30
| Égerházi Sára, Ruzsiczky Lili, Sipos Sára, Stark Patrícia
| Felkészítő tanár: Tóth Ágnes
| 3.
| Okostojások | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 153
| 120 | (5) 33
| Rácz Jenő Dániel, Fülöp Barnabás, Nagy Kartal, Tóth Bálint
| Felkészítő tanár: Nagyné Dömös Erika
| 4.
| Feleselők | Tolnay Lajos Általános Iskola, Inárcs 149
| 122 | (8) 27
| Lukács Cintia, Szabó Vivien, Szilágyi Eszter, Urbán Johanna
| Felkészítő tanár: Kovács Géza
| 5.
| Péchy Blanka | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Rád 143
| 115 | (11) 28
| Kovács Dorina, Nábelek Sára, Szabó Dorina, Szekeres Zita
| Felkészítő tanár: Saffarik Ildikó
| 6.
| Szókincskeresők | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 142
| 118 | (6) 24
| Arnóczki Renáta, Bácskay Flóra, Hamar Laura, Paulik Sára
| Felkészítő tanár: Pucsek Zsuzsanna
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Allegória | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. 112
| 112 | (11) -
| Aninger Anna, Kézdy Borbála, Plumpton Jana, Tirk Dorka
| Felkészítő tanár: Gábor Judit
| 8.
| Nyelvészek | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Zagyvaszántó 111
| 111 | (13) -
| Huszár Viktória, Nagy-Menyhárt Kamilla, Győri Zsófia, Bangó Péter
| Felkészítő tanár: Csordás Gáborné
| 9.
| Nyelvelők | Ajaki ÁMK, Ajak 107
| 107 | (6) -
| Fejes Ákos, Hasulyó Tifani, Kovács András, Sipos Miklós
| Felkészítő tanár: Kovács Miklósné
| 10.
| Aranycsapat | Koszta József Általános Iskola, Szentes 106
| 106 | (5) -
| Juhász Andrea, Sántha Bence, Tényi Petra, Kanyó Kristóf
| Felkészítő tanár: Takács Lászlóné
| 10.
| Tapacs | Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola, Budapest XVI. 106
| 106 | (5) -
| Büki Nóra, Kovács Tímea, Mezőbándi Nemes Márton, Záborszky Dániel
| Felkészítő tanár: Bírta Réka
| 12.
| Balassi | Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola, Budapest II. 97
| 97 | (9) -
| Bencze Réka, Ehrenberger Réka, Kapornai Dóra, Nikházy Nikolett
| Felkészítő tanár: Décsei Andrea
| 13.
| Szmályli | Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola, Budapest II. 97
| 97 | (5) -
| Bartha Veronika, Elbe Hajnalka, Fenyvesi Lilla, Virágos Gáspár
| Felkészítő tanár: Décsei Andrea
| 14.
| Észnégyes | Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba 95
| 95 | (7) -
| Bartolák Alíz, Bencsik Péter, Dévai Henrietta, Varga Emese
| Felkészítő tanár: Kisné Adamik Veronika
| 15.
| Szószátyárok | Lőrincze Lajos Általános Iskola, Hegyeshalom 90
| 90 | (8) -
| Kincses Szabolcs, Csernó Tibor, Gondár Stefánia, Takács Róbert
| Felkészítő tanár: Bognár Mária, Molnárné Lányi Ildikó
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Cisztercicák | Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár 141
| 112 | (13) 29
| Horváth Annamária, Csider Dóra, Molnár Erika, Trapp Luca Zsófia
| Felkészítő tanár: Ferenczy Noémi
| 2.
| Leonardo | Deák Téri Evangélikus Gimnázium, Budapest V. 141
| 109 | (13) 32
| Csanády Lili, Pálya Dóra, Timár Lili, Szebik Borbála
| Felkészítő tanár: Tóth Katalin
| 3.
| Virág virágai | Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény 140
| 110 | (8) 30
| Daróczi Réka, Balogh Zsuzsanna, Orbán Virág, Papp Ágnes
| Felkészítő tanár: Mezőné Szabad Erzsébet
| 4.
| A kőszívű kőszobor lányai | Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest VIII. 140
| 108 | (11) 32
| Balázs Natália, Magyar Nóra, Szabó Luca, Vályogos Anna
| Felkészítő tanár: Dr. Oláh Tibor
| 5.
| Dévid Villa | Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Hajdúszoboszló 138
| 110 | (11) 28
| Kis Levente, Papp Ágnes, Till Zsanett, Varga Péter Tamás
| Felkészítő tanár: Árváné Márton Erzsébet
| 6.
| Diablos | Herman Ottó Gimnázium, Miskolc 131
| 104 | (8) 27
| Beliczky Zsolt, Tollár Gergő, Rónaföldi-Széll Gábor, Szamosfalvi Benjámin
| Felkészítő tanár: Gyuricza Judit
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Betyárok | Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc 102
| 102 | (12) -
| Kovács Soma, Szunyogh Örs Péter, Béres Gábor, Bige Kristóf
| Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia
| 8.
| Sün | Katona József Gimnázium, Kecskemét 102
| 102 | (11) -
| Kiss Gréta, Laczkó Dóra, Németh Kinga, Rádi Orsolya
| Felkészítő tanár: Tóthné Pintér Kinga
| 9.
| Névtelen Társaság | Városmajori Gimnázium, Budapest XII. 100
| 100 | (7) -
| Nagy Máté, Haluska Tamás, Pásztor Flóra, Csete András
| Felkészítő tanár: Balkayné Kalló Ágnes
| 10.
| Helyesírók | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. 99
| 99 | (9) -
| Rikker Dániel, Búr Vince, Major András, Bálint Bence
| Felkészítő tanár: Kristóf Tünde
| 11.
| Smaragd | Toldy Ferenc Gimnázium, Budapest I. 97
| 97 | (6) -
| Fehér Barbara, Horváth Kitti, Szabó Fruzsina, Völgyesi Melody
| Felkészítő tanár: Komárik Anna
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| A klikk | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 151
| 115 | (10) 36
| Galambosi Eszter, Guti Gréta, Hajdu Lilla, Mihálka Alíz
| Felkészítő tanár: Jakabné Mocsári Éva
| 2.
| Kiváló Magyar Termék | Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola, Abony 149
| 121 | (12) 28
| Donkó levente, Egyed Szilvia, Kalotai Levente, Szabó Réka
| Felkészítő tanár: Zelei Emőke
| 3.
| Helikon | Zrínyi Ilona Általános Iskola, Kecskemét 147
| 115 | (16) 32
| Alter Emese, Csányi Bernadett, Farkas Bettina, Péteri Lilla
| Felkészítő tanár: Bartáné Molnár Anikó
| 4.
| Ábécé lányai | DE Arany János Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 146
| 116 | (15) 30
| Bögös Tímea, Hevessy Angéla, Kósa Anna Sára, Mácsik Rebeka
| Felkészítő tanár: dr Varga Zsigmondné
| 5.
| Magyar agyak | Kiskunlacháza-Áporka Általános Iskolai és Egységes Pedagógiai Szakszolgálati Társulás, Kiskunlacháza 145
| 115 | (12) 30
| Gulyás Réka, Bakó Ferenc, Böröcz Petra, Tóth Nóra
| Felkészítő tanár: Basa Lászlóné
| 6.
| Befutók | Kőkúti Általános Iskola, Tata 139
| 113 | (14) 26
| Musicz Mirjam, Molnár Adrienn, Pácz Attila, Simon Réka
| Felkészítő tanár: T. Mészáros Éva
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| ÍróDeákok | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 113
| 113 | (12) -
| Jakab Rebeka, Ökrös Kinga, Szőke Zoltán, Zabó Kristóf
| Felkészítő tanár: Kása Zsuzsanna
| 8.
| Fa sírt | Dr.Kemény Ferenc Általános Iskola, EGER 112
| 112 | (16) -
| Bodnár Laura, Sohajda Eszter, Sohajda Katalin, Tóth Csenge
| Felkészítő tanár: Laczkóné Kiss Beatrix
| 9.
| Titánok | Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Intézmény, Vásárosnamény 112
| 112 | (13) -
| Kovács Edina, Szabó Gergely, Tippan Elizabet, Tóth Fruzsina
| Felkészítő tanár: Kovács Lászlóné, Filep Gáborné, Tamás Andrea
| 10.
| Nyelvtörők | Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Budapest VI. 109
| 109 | (14) -
| Juhai Bence, Kelemen Dorka Szilvia, Tordai Kitti, Vincze-Bandi Eszter
| Felkészítő tanár: Brenner Katalin
| 11.
| Nevesincs | Petőfi Sándor Általános Iskola, Mór 109
| 109 | (13) -
| Grüll Dorina, Molnár Adrienn, Tarnai Hanna, Wágner Tünde
| Felkészítő tanár: Háriné Selmeczi Zsuzsanna
| 12.
| 4máció | Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola, Budapest III. 104
| 104 | (13) -
| Bartos Viktória, Beöthy-Molnár Dorottya, Soóki-Tóth Kristóf, Srajber Orsolya
| Felkészítő tanár: Tolnai Andrea
| 13.
| Túrórudis muffinok | Teleki Blanka Általános Iskola, Budapest XI. 103
| 103 | (12) -
| Kovács Noémi, Sándor Anna, Tasi Zsófia, Wlasitsch Mirjam
| Felkészítő tanár: Dezső Márta
| 14.
| Nekemnyolc | Simonyi Zsigmond Ének-Zenei és Testnevelési Általános Iskola, Veszprém 100
| 100 | (11) -
| Halmay Zsuzsanna, Kéri Márk, Rosta Mátyás, Varga Dóra
| Felkészítő tanár: Szabóné Árik Viktória
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| aranyér' | Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola, Budapest II. 149
| 113 | (9) 36
| Duliskovich Inez, Oberfrank Mária, Tokai Tímea, Zöllner Zita
| Felkészítő tanár: Gergely Magdolna
| 2.
| Határozott alany | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Monor 145
| 119 | (12) 26
| Bognár Viktória , Kifut Viktória, Ubrankovics Fanni, Tóth Nóra
| Felkészítő tanár: Kun Sándor
| 3.
| Könyvmolyok | Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi 140
| 117 | (10) 23
| Halász Fanni, Markó Eszter, Szabados Alexandra, Wagner Nóra
| Felkészítő tanár: Bereczné Csillag Mária
| 4.
| Gyógynövény | Janus Pannonius Gimnázium, Pécs 140
| 116 | (9) 24
| Bittó Virág, Szilágyi Fruzsina, Temesvári Zalán, Vida Kamilla
| Felkészítő tanár: Radics Ágnes
| 5.
| Armageddon | Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. 138
| 103 | (13) 35
| Ambrus Eszter, Balogh Olga, Csánki Zsófia, Ujvári Júlia
| Felkészítő tanár: Dr.Bonhardtné Hoffmann Ildikó
| 6.
| No name | Szent István Gimnázium, Budapest XIV. 136
| 106 | (10) 30
| Könyves Tóth Réka, Hoyle Anna, Szappanos Vera, Varga Eszter
| Felkészítő tanár: Borosné Jakab Edit
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Hejesirás kájjefté | Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. 101
| 101 | (8) -
| Bartók Petra, Lichnovszky Zsófia, Szilvási Csenge, Vu Lien Viola
| Felkészítő tanár: Dr.Bonhardtné Hoffmann Ildikó
| 8.
| Kankalin | DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma, Debrecen 99
| 99 | (8) -
| Hacsi Ágnes, Frankó Dániel, Barta Réka, Takács Dóra
| Felkészítő tanár: Dr. Görömbei Andrásné
| 9.
| Bogárkák | Katona József Gimnázium, Kecskemét 97
| 97 | (9) -
| Boller Balázs, Dobozy Csilla, Papp Zsófia, Pintér Anita
| Felkészítő tanár: Tóthné Pintér Kinga
| 10.
| Négy Nyerő Nyelvész | Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Hajdúszoboszló 96
| 96 | (13) -
| Farkas Boglárka, Jenei Kitti, Pető Virág, Sárkány Fruzsina
| Felkészítő tanár: Árváné Márton Erzsébet
| 11.
| Manókák | ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest V. 96
| 96 | (6) -
| Antal Zsófia, Gönczi Hajnalka, Németh Ádám, Repkényi Dorottya
| Felkészítő tanár: Szabolcsi János
| 12.
| Zsömlemorzsa | Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc 96
| 96 | (5) -
| Pecsenye Flóra, Tőzsér Petra, Mihók Anna, Lukács Ábel
| Felkészítő tanár: Pólik Magdolna
| 13.
| Zöldfűszeres sajt | Városmajori Gimnázium, Budapest XII. 95
| 95 | (8) -
| Burian Lóránt, Demes Mátyás, Kovács Gergely, Markóczy Márk
| Felkészítő tanár: Henn Ildikó
| 14.
| Műzlisz | Veres Pálné Gimnázium, Budapest V. 93
| 93 | (7) -
| Darabos Alexandra, Iványi Mirjam, Moldován Zita, Oláh Luca
| Felkészítő tanár: Korda Eszter
| |
Kategória | Csapatnév, iskola, csapattagok
3. oszt.
| Okos négyes | Teleki Blanka Általános Iskola, Budapest XI. Fecser Noémi, Garamvölgyi Virág, Rettiger Zsófia, Tasi Janka
| 4. oszt.
| Kis nyelvészek | Irinyi József Általános Iskola, Hosszúpályi Karalyos Anita, Havrilla Szabina, Demjén Dávid, Vajas Boglárka
| 5. oszt.
| Törpék | Kossuth Lajos Gimnázium, Tiszafüred Juhász Nikolett, Monok Eszter, Sinka Cintia, Richter Anna
| 6. oszt.
| Szóban forgó | Koszta József Általános Iskola, Szentes Makai Lajos, Makai Edit, Elefánti Emma, Nagy Odett
| 7. oszt. | ált. isk. Allegória | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. Aninger Anna, Kézdy Borbála, Plumpton Jana, Tirk Dorka
| 7. oszt. | gimn. Sün | Katona József Gimnázium, Kecskemét Kiss Gréta, Laczkó Dóra, Németh Kinga, Rádi Orsolya
| 8. oszt. | ált. isk. Nekemnyolc | Simonyi Zsigmond Ének-Zenei és Testnevelési Általános Iskola, Veszprém Halmay Zsuzsanna, Kéri Márk, Rosta Mátyás, Varga Dóra
| 8. oszt. | gimn. Zsömlemorzsa | Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc Pecsenye Flóra, Tőzsér Petra, Mihók Anna, Lukács Ábel
| |