Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Verhetetlen négyes | Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház 153
| 116 | (15) 37
| Békei Dóra, Hegyi Dalma, Nagy Ágoston, Somogyi Zita
| Felkészítő tanár: Juhász Lászlóné
| 2.
| Bagolypapagájok | Koszta József Általános Iskola, Szentes 146
| 109 | (15) 37
| Bocskay Edit, Elefánti Soma, Mácsai Kristóf, Tóth Rozália
| Felkészítő tanár: Kormos Ferencné
| 3.
| Csupa csajok | Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár 146
| 108 | (14) 38
| Balogh Boglárka, Gilincsek Dalma, Hanga Sára, Németh Bonita
| Felkészítő tanár: Urbán Mónika
| 4.
| Betűfaló | Bocskai István Általános Iskola és Városi Sportiskola, Hajdúböszörmény 145
| 105 | (9) 40
| Bertalan Anna, Fehér Balázs, Hasznosi Zoltán, Ó.Szabó Ákos
| Felkészítő tanár: Csóka Imréné
| 5.
| Lexika | Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Budapest XXI. 137
| 103 | (12) 34
| Bukta Bianka, Solymosi Angéla, Trenyik Luca, Leitner Nóra
| Felkészítő tanár: Halász Judit
| 6.
| Okoskák | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 136
| 104 | (14) 32
| Fekete Nóra, Haász Réka, Oláh Zsombor, Szabó Lenke
| Felkészítő tanár: Fodor Angéla
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Nyelvészek | Óbudai Harrer Pál Általános Iskola, Budapest III. 96
| 96 | (6) -
| Palásti Marcell, Kurucz Balázs, Nagy Barbara, Kirsch Panna
| Felkészítő tanár: Oláhné Balogh Éva
| 8.
| Könyvmolyok | Szűcs Sándor Általános Iskola, Budapest IV. 94
| 94 | (4) -
| Bogár Annaliza, Hollósi Boglárka, Komáromi Panna, Urbán Luca
| Felkészítő tanár: Libényiné Varga Klári
| 9.
| Szuper írók | Kesjár Csaba Általános Iskola, Budaörs 94
| 94 | (2) -
| Kovács Gergő, Lőrincz Enikő, Bacsa Liza, Póka Simon
| Felkészítő tanár: Vermes Éva
| 10.
| Kiskópék | Grassalkovich Antal Általános Iskola, Budapest XXIII. 89
| 89 | (3) -
| Forgács Árpád Balázs, Hruby Lili, Sólyom Nikolett, Salacz Anna Nóra
| Felkészítő tanár: Pölczné Csernus Ildikó
| 11.
| Nyelvtörők | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 88
| 88 | (2) -
| Horváth Eszter, Liszi Kamilla, Oláh Gergő, Tárnoki Ágnes
| Felkészítő tanár: Gacsal Márta
| 12.
| Helyesíró Kismacskák | Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola, Budaörs 87
| 87 | (4) -
| Havasi Kinga, Kollár Adél, Takács Teodóra, Tonomár Zorka
| Felkészítő tanár: Semjéni Éva
| 13.
| Flipp-flopp | ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola, Budapest XII. 87
| 87 | (2) -
| Fernezelyi Sára, Horváth Eszter, Korda Sára, Szatmári Dóra
| Felkészítő tanár: Padányi Barbara
| 14.
| Okoskák | Hermann Ottó Általános Iskola, Budapest XXII. 87
| 87 | (1) -
| Czetl Fanni, Darvas Péter, Garam Regina, Haraszti Miklós
| Felkészítő tanár: Lakosi Zoltánné
| 15.
| GézenGizik | Kertvárosi Általános Iskola Eötvös József Székhelyiskola, Zalaegerszeg 86
| 86 | (1) -
| Horváth Eszter, Koller Kata, Nagy Tamara, Schneider Anna
| Felkészítő tanár: Nagyné Péter Ágnes
| 16.
| Nyelvtan ászok | Jókai Mór Általános és Német Nemzetiségi Iskola, Budapest XII. 86
| 86 | (0) -
| Fertőszögi Zsófia, Gábriel Ádám, Pummer Maya, Sárközy Borbála
| Felkészítő tanár: Erdélyiné Pék Andrea
| 17.
| Könyvmolyok | Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskola, Eger 82
| 82 | (7) -
| Saját Sára, Albert Flóra, Hliva Márk, Lámer Lilla
| Felkészítő tanár: Buktáné Oravecz Judit
| 18.
| Észbontó | Kazinczy Ferenc Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola, Miskolc 82
| 82 | (6) -
| Barkai Hanga, Gyulai Réka, Hausel Veronika, Kocsis Bálint
| Felkészítő tanár: Honosné Rusznák Veronika
| 19.
| Rímes Négyes | Vaszary János Általános Iskola, Tata 82
| 82 | (2) -
| Bari Zsolt, Dobó Renáta, Szabó Lili, Veisz Andor
| Felkészítő tanár: Kovács Albertné
| 20.
| A négy kisokos | Vári Emil Társulási Általános Iskola, Kisvárda 82
| 82 | (1) -
| Baranyai Máté, Bátyi Ádám, Csontos Péter, Lénárt Dorka
| Felkészítő tanár: Molnár Lajos
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Kobaktörők | Teleki Blanka Általános Iskola, Budapest XI. 152
| 116 | (6) 36
| Baski Fanni, Kurunczi Dorottya, Magyar Zsuzsanna, Miskolczi Róza
| Felkészítő tanár: dr. Szabóné Reichert Hilda
| 2.
| TOLLBAMONDÁS | Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium, Budapest II. 149
| 112 | (5) 37
| DECHERT ADÉL, HARANGOZÓ BALÁZS, KOVÁCS KAMILLA, LÉVAY KRISTÓF
| Felkészítő tanár: Perger Katalin
| 3.
| Kolasiszé Madorboran | Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Budaörs 149
| 111 | (6) 38
| Kocsárdi Márton, Heffner Hédi, Simó Borbála, Székely Anna
| Felkészítő tanár: Kuszman Nóra
| 4.
| Költői négyes | Lázár Vilmos Általános Iskola, Budapest XX. 146
| 114 | (5) 32
| Deim Zsófia, Juhász Benedek, Szalai Tamás, Vámos Emma
| Felkészítő tanár: Balla Edit
| 5.
| Három a MAGYAR igazság, egy a ráadás | Zrínyi Ilona Általános Iskola, Kecskemét 141
| 107 | (5) 34
| Danka Petra, Nyíri Anna Eszter, Oltyán Kristóf, Trombitás Lili
| Felkészítő tanár: Fábián Istvánné
| 6.
| Donald kacsák | Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskola, Eger 140
| 106 | (5) 34
| Balázs Diána, Jacsó Barnabás, Kovács Eszter Éva, Major Bence Péter
| Felkészítő tanár: Sárándi Ida
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| 4 Lotti | Dózsa György Általános Iskola, Veszprém 105
| 105 | (10) -
| Kárpáti Eszter, Lengyel Katalin, Samu Luca Blanka, Véber Liza
| Felkészítő tanár: Kondorné Denk Zsuzsanna
| 8.
| Kincskeresők | Egry József Ált. Isk. és AMI, Keszthely 105
| 105 | (4) -
| Juhász Manuela, Kustos Norbert, Szalai Martin, Zrubecz Tamás
| Felkészítő tanár: Tóth Imréné
| 9.
| Nyelvészek | Gregor József Általános Iskola, Budapest XVII. 104
| 104 | (3) -
| Csermely Ábel, Dancsics Lili, Nagy Gábor, Nagy Zita
| Felkészítő tanár: Gácsiné Hajas Anikó
| 10.
| Észpörgetők visszatérnek | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 103
| 103 | (14) -
| Illyés Bence Bendegúz, Torma Tamás, Vígh Dániel, Vincze Zoltán
| Felkészítő tanár: Hajduné Kukla Ilona
| 11.
| Kisokosok | Árpád Vezér Általános Iskola, Debrecen 102
| 102 | (4) -
| Almási Kitti, Sótér Csenge, Porcsin Sára, Pál Dóra
| Felkészítő tanár: Nagyné Puskás Andrea
| 12.
| Agyaló gyíkok | 1 .Számú Általános Iskola, Százhalombatta 101
| 101 | (5) -
| Csóka Annamária, Járvás András Vázsony, Szalkai Ádám, Telek Dorottya
| Felkészítő tanár: Szabó Tünde
| 13.
| Refis magyarosok | Református Általános Iskola és Gimnázium, Kisvárda 100
| 100 | (4) -
| Bakó Dóra, Kovics Adél Lilla, Rácz Ivett, Tótik Angéla
| Felkészítő tanár: Kiss Melinda
| 14.
| Dor-Zsu-Kor-Sa | 1 .Számú Általános Iskola, Százhalombatta 99
| 99 | (8) -
| András Dorka, Lajos Zsuzsanna, Soczó Kornél, Török Sarolta
| Felkészítő tanár: Szabó Tünde
| 15.
| Fejtörők | Sárberki Általános Iskola, Tatabánya 99
| 99 | (5) -
| Chukwu James Chinedu, Kovács Máté, Mazán Bernadett, Tátrai Szonja
| Felkészítő tanár: Angyalné Járfás Tünde
| 16.
| Nyelvőrök | Gregor József Általános Iskola, Budapest XVII. 98
| 98 | (6) -
| Timár Ármin, Hegyi Hanna, Balog Katica, Fehér Dániel
| Felkészítő tanár: Brázikné Kiss Valéria
| 17.
| Ementáli | Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola, Budapest II. 97
| 97 | (14) -
| Büki Fanni, Horváth Veronika, Keresztfalvi Zsombor, Rajkai Barnabás
| Felkészítő tanár: Pálóczyné Nagy Judit
| 18.
| Szupernégyes | Lázár Vilmos Általános Iskola, Budapest XX. 97
| 97 | (4) -
| Fekete Natasa, Martini Pálma, Szabó Bálint, Szilágyi Csenge
| Felkészítő tanár: Csapi Sándor
| 19.
| Egységben az erő | Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola, Miskolc 96
| 96 | (6) -
| Bartos Boglárka, Biró Kinga, Kaáli Martin, Kapitány Viktória
| Felkészítő tanár: Czine Lászlóné
| 20.
| Sündisznócskák | Gróf Széchényi Imre Általános Iskola, Balatonföldvár 92
| 92 | (4) -
| Horváth Mirjam, Horváth Szimonetta, Paróczi Eszter, Tóth Kamilla
| Felkészítő tanár: Krezinger Tiborné
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Anonymusok | Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest VIII. 158
| 123 | (12) 35
| Domokos Mátyás, Fóris Péter, Hegyi Péter, Székely Regő
| Felkészítő tanár: Dr. Oláh Tibor
| 2.
| Magyarászok | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 154
| 123 | (11) 31
| Kővágó Boglárka, Leitold Anita, Lükő Loretta, Pap Anna
| Felkészítő tanár: Pintér Zsuzsa
| 3.
| Bege Anka | Kesjár Csaba Általános Iskola, Budaörs 152
| 119 | (9) 33
| Bóné Anna, Horváth Bence, Kótány Katica, Lőricz Gergely
| Felkészítő tanár: Halász Éva
| 4.
| Nyelv-ész | Kós Károly Általános Iskola, Budapest XIX. 152
| 117 | (14) 35
| Bebesi Márton, Kiss Bence, Matolcsi Dávid, Váradi Eszter
| Felkészítő tanár: Bihariné Józsa Judit, Horváth Gyöngyi
| 5.
| Mázlisták | Vári Emil Társulási Általános Iskola, Kisvárda 149
| 112 | (10) 37
| Kruppa Brigitta, Mudri Panna, Takács Luca, Ténai Kincső
| Felkészítő tanár: Dr. Korponainé Móré Ágnes
| 6.
| Sólyom 2000 | Jerney János Általános Iskola, Szeged 141
| 116 | (11) 25
| Bindics Boldizsár, Bozsák Bese, Oroszi Levente, Simon Zsófia
| Felkészítő tanár: Keresztesné Molnár Monika
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Anan-Ászok | DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája, Debrecen 109
| 109 | (12) -
| Bácsi Nelli, Cseszlai Annabella, Lóczi Lilla, Mező Dóra
| Felkészítő tanár: Nagy Mariann
| 8.
| Sólyom | Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös 107
| 107 | (13) -
| Csintalan Rita, Csörgő Kata, Csörgő Terka, Solymosi Orsolya
| Felkészítő tanár: Bárdosné Kovács Erzsébet
| 9.
| Magyarosokk | Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár 107
| 107 | (11) -
| Balogh Árpád Mátyás, Bizderi Anna, Kovács Liza, Mezőszentgyörgyi Áron
| Felkészítő tanár: Dr. Sütő Zoltánné
| 10.
| Naprakész | Ujhelyi Imre Általános Iskola, Mosonmagyaróvár 103
| 103 | (13) -
| Farkas Fanni, Novák Adrienn, Schopf Borbála, Thullner Emília
| Felkészítő tanár: Bérciné Iváncsics Etelka
| 11.
| ARANYCSAPAT | Makói Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Logopédiai Intézet, Makó 102
| 102 | (11) -
| Molnár Nóra, Pipis Panna, Marsi Tamás, Kajári Ádám
| Felkészítő tanár: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna
| 12.
| Vakegerek | Városligeti Magyar-Angol Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola, Budapest XIV. 100
| 100 | (9) -
| Fatsar Ágoston, Mónos Péter, Oláh Barnabás, Pápai Bence
| Felkészítő tanár: Soós Tünde
| 13.
| Agyafúrtak | Herman Ottó Gimnázium, Miskolc 100
| 100 | (8) -
| Tóth Dávid Simon, Balla Bence, Csák Anna, Koleszár Panna
| Felkészítő tanár: Bilkayné Mészáros Andrea
| 14.
| Fantázia | Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola, Sárvár 98
| 98 | (15) -
| Csejtei Balázs, Németh Míra, Németh Nátán, Zsoldos Melissza
| Felkészítő tanár: Tóth Margit
| 15.
| Minden lében négy kanál | Bajza Utcai Általános Iskola, Budapest VI. 98
| 98 | (13) -
| Bezerédi Bendegúz, Fónai Kende, Hubay Csenge, Mohácsi Márton
| Felkészítő tanár: Balogh Gertrúd
| 16.
| Szó-ta-go-ló | 1. számú Általános Iskola, Budaörs 98
| 98 | (10) -
| Beke Orsolya, Czipó Diána, Kis Bianka, Laczkó Zsombor
| Felkészítő tanár: Tungli Gabriella
| 17.
| Mikopodó | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. 97
| 97 | (13) -
| Dócs Bernadett, Kovács Hanna, Miskolczi Abigél, Polonyi Domonkos
| Felkészítő tanár: Lippai Ildikó
| 18.
| Két ész meg a két szép | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye, Gyula 95
| 95 | (6) -
| Harangozó Ákos, Kurta Norbert, Demkó Tamara, Szatmári Alexandra
| Felkészítő tanár: Kovácsné Megyeri Anna, Tóthné Bodó Mária
| 19.
| Kiváló | Huszár Gál Gimnázium, Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola, Debrecen 89
| 89 | (8) -
| Csendom Nikolett, Dubóczki Dorina, Nagy Dorottya, Répás Alexandra
| Felkészítő tanár: Pántyáné Karancsi Ilona
| 20.
| Nyelvmanók | Szent Benedek Általános Iskola és Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, Budapest XI. 85
| 85 | (8) -
| Andróczi Tamás, Baczakó Beáta, Euler Liliána, Péter Dorottya
| Felkészítő tanár: Kovács András
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Nyelvészek | Fáy András Református Általános Iskola és AMI, Gomba 163
| 126 | (16) 37
| Pilhál Bettina, Kádár Kata, Konda Nikolett, Lehota Vilmos
| Felkészítő tanár: Elekné Sinkovicz Mariann
| 2.
| MOCORGÓK | Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium, Budapest II. 162
| 122 | (12) 40
| BAKA BERNADETT, CSEH RÓZA, KISS LILI, KOENIG LILI
| Felkészítő tanár: TURÁNYI KATALIN
| 3.
| Regösök | Kőkúti Általános Iskola, Tata 159
| 122 | (12) 37
| Kovács Anna, Nagy Bálint, Szikszai Sára, Takács Márton
| Felkészítő tanár: Méry Márta, Ács Gáborné
| 4.
| Bolyz | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 157
| 123 | (13) 34
| Janczer O. Lili, Simon Zsófi, Kovács Kitti, Gutman Anna
| Felkészítő tanár: Győriné Kerekes Zsanett
| 5.
| A KEREKASZTAL NYELVTANOSAI | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 152
| 117 | (15) 35
| Jedlovszky Krisztina, Baló Noémi, Lukács Flóra, Márka Adrienn
| Felkészítő tanár: Fülöp Zsolt
| 6.
| Dimenziók | DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája, Debrecen 148
| 120 | (4) 28
| Bíró Máté, Boruzs Marcell, Keményfi Gergely, Kőrösi Ákos
| Felkészítő tanár: Tóvizi Erika
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Négy Muskétás | Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest XXII. 117
| 117 | (12) -
| Nikitscher Petra, Sulyok Liliána, Surján Anett, Gyugos Péter
| Felkészítő tanár: Görög Zsófia
| 8.
| LiteraLiga | II. Rákóczi Ferenc Általános és Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Iskola, Miskolc 117
| 117 | (7) -
| Berecz Boglár Kamilla, Kiss Dorina, Nagy Klaudia, Porkoláb Panna Klára
| Felkészítő tanár: Mártonné Rozgonyi Zsuzsa
| 9.
| ÁÁÁ, kezeket a magasba!!! | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 116
| 116 | (11) -
| Tordai Ábel, Lakatos Ádám, Dacher Ádám, Marcsek Zoltán
| Felkészítő tanár: Győriné Kerekes Zsanett
| 10.
| 6-ás-szünet | Zrínyi Ilona Általános Iskola, Kecskemét 114
| 114 | (12) -
| Almási Lili, Barta Fruzsina, Géczi Ákos, Mamuzsics Gergő
| Felkészítő tanár: Kriston Vízi Józsefné
| 11.
| Tudorok | Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Intézmény, Vásárosnamény 113
| 113 | (9) -
| Filep Gábor Pál, Miklovich Zsolt, Nyiscsák István Zsolt, Szolnok Miklós
| Felkészítő tanár: Konczné Kelemen Ildikó
| 12.
| Tekergők | Tapolcai Ált.Isk. Bárdos Lajos Intézményegység, Tapolca 110
| 110 | (12) -
| Almási Zsombor, Bruckner Anna, Rádóczy Petra, Tóth András
| Felkészítő tanár: Vighné Varga Odett
| 13.
| Masnisokk | Herman Ottó Gimnázium, Miskolc 109
| 109 | (6) -
| Toronyi Aliz, Pap Lili, Duzsik Virág, Vitelki Balázs
| Felkészítő tanár: Dr. Fegyvernekiné Kovács Alice
| 14.
| Kókuszgolyók | Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest VIII. 105
| 105 | (15) -
| Bálint Barbara Ning, Kalmár Sára Kamilla, Szalka Sára Villő, Tóth Franciska Eszter
| Felkészítő tanár: Takács Márta
| 15.
| Cimborák | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 104
| 104 | (6) -
| Deák Ádám, Eszlári Dávid, Pajzer Alma, Piller Trisztán
| Felkészítő tanár: Pucsek Zsuzsanna
| 16.
| Radnóti utódai | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 104
| 104 | (0) -
| Kocsis Bálint, Lipcsei Bence, Nguyen Duc Dániel, Széles Márk
| Felkészítő tanár: Fenyő D. György
| 17.
| Tűzrőlpattant lányok | Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös 101
| 101 | (10) -
| Benei Fanni, Nagy Goldina, Pántya Réka, Tábi Judit
| Felkészítő tanár: Dr. Suskóné Urbanovics Cecília
| 18.
| Sapkás sáskák | Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár 92
| 92 | (5) -
| Balla Ráhel, Hábel Eszter, Szabó Boróka, Tomin Luca
| Felkészítő tanár: Jakóné Ludván Mónika
| 19.
| Amazonok | Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa 91
| 91 | (6) -
| Gyertyánági Péter, Gyertyánági Eliza, Hohl Kitti, Jánoki Georgina
| Felkészítő tanár: Knausz Ágnes
| 20.
| Betűzők | Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba 89
| 89 | (6) -
| Bálint Zoltán, Kolarovszki Emese, Krizsán Patrik, Szelekovszky László
| Felkészítő tanár: Klimaj Klára
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Pac - Man | Vári Emil Társulási Általános Iskola, Kisvárda 155
| 121 | (13) 34
| Bencsik Panna, Csépke Bella, Kocsis Zsombor, Nagy Zsuzsanna
| Felkészítő tanár: Tóthné Annuska Zsuzsanna
| 2.
| Helyes(író) lányok | Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda, Gyomaendrőd 155
| 120 | (7) 35
| Czikkely Hanga, Deli Csenge, Kis Katalin Brigitta, Uhrin Barbara
| Felkészítő tanár: Hunya Jolán, Forgácsné Gyetvai Krisztina
| 3.
| Hét a negyediken | Fekete István Általános Iskola és AMI, Zamárdi 151
| 111 | (3) 40
| Csikós Marcell, Gál Kincső, Hajdu Noémi, Szabó Eszter
| Felkészítő tanár: Benkő Margit
| 4.
| Anonymusok | Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola, Abony 147
| 113 | (8) 34
| Gyimesi Beatrix, Hegedűs Norbert, Pánczél Szilvia, Szabó Tünde
| Felkészítő tanár: Zelei Emőke
| 5.
| Könyvkukacok | Koch Valéria Középiskola, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Pécs 146
| 113 | (8) 33
| Bugovits Luca, Bugovits Janka, Klász Viktória, Palatinusz Fanni
| Felkészítő tanár: Tasnádi Emese
| 6.
| IGÉZŐ SZEMEK | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 145
| 113 | (6) 32
| Slajchó Petra, Suhajda Sára, Szabó Hajnalka, Szőke Réka
| Felkészítő tanár: Fülöp Tünde
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Nyelvkedvelők | Lőrincze Lajos Általános Iskola, Hegyeshalom 110
| 110 | (8) -
| Budai Judit, Baranyai Fanni, Vizkeleti Kitti, Szücs Bernadett
| Felkészítő tanár: Molnárné Lányi Ildikó
| 8.
| Zseni Kft. | DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája, Debrecen 108
| 108 | (2) -
| Bácsi Attila Bálint, Babotán Márk, Kővári Péter Viktor, Farkas László
| Felkészítő tanár: Sápiné Bényei Rita
| 9.
| Nyelvtanosok | Dózsa György Általános Iskola, Veszprém 106
| 106 | (7) -
| Árkovits Eszter, Hardi Ádám, Kiss Levente, Szolnoki Regina
| Felkészítő tanár: Bencsik Józsefné
| 10.
| Ügyeskedők | Rákóczi Telepi Tagiskola, Várpalota 105
| 105 | (2) -
| Radnai Bálint, Szolga Dániel, Gáspár Bence, Ilek Dominik
| Felkészítő tanár: Mészáros Anikó
| 11.
| Nyelvtörők | Nádasdy Tamás Általános Iskola, Sárvár 104
| 104 | (7) -
| Takács Roxána, Szabó Fanni, Erdős Dóra, Linka László
| Felkészítő tanár: Bodorkós Andrásné
| 12.
| Cuki | Zuglói Hajós A. Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk., Budapest XIV. 102
| 102 | (7) -
| Kecskés Csoma, Koleszár Csaba, Timár Gellért , Tremmel Barbara
| Felkészítő tanár: Csongrádi Ildikó
| 12.
| Nevenincs | Rákospalotai Kossuth Lajos Általános Iskola, Budapest XV. 102
| 102 | (7) -
| Deák Mariann, Együd Bence, Kemenesi Márk, Sulyok-Eiler Bea
| Felkészítő tanár: Gera Ildikó
| 14.
| Vegyes négyes | Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola, Budapest III. 101
| 101 | (9) -
| Beöthy-Molnár Mátyás, Czeglédy Karola, Gönczi Júlia, Lengyel Mária
| Felkészítő tanár: Tolnai Andrea
| 15.
| Zizibogyók | Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskola, Eger 100
| 100 | (3) -
| Barna Gréta, Képes Enikő, Mertus Írisz, Szabó Dorottya
| Felkészítő tanár: Homa Jánosné
| 16.
| Béka solyva | Bocskai István Általános Iskola és AMI, Derecske 96
| 96 | (8) -
| Békési Georgina, Katona Dániel, Solymosi Olivér, Varga Andrea
| Felkészítő tanár: Katonáné Ferencz Éva
| 16.
| Nyelvtörők | Koszta József Általános Iskola, Szentes 96
| 96 | (8) -
| Elefánti Emma, Makai Edit, Makai Lajos, Szikszai Imre
| Felkészítő tanár: Sántháné Deim Aliz
| 18.
| Betűvetők | Zrínyi Ilona Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Encs 95
| 95 | (7) -
| Kiss Virág, Kovács Gellért, Lőrincz Csilla, Takács Bence Viktor
| Felkészítő tanár: Rontó Zsuzsa
| 19.
| Gülükék | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. 94
| 94 | (8) -
| Felsmann Júlia, Kenderesy Lídia, Kocsis Gerda, Vakli Zsófia
| Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó
| 20.
| Lázár dámák | Lázár Vilmos Általános Iskola, Budapest XX. 94
| 94 | (6) -
| Balázs Boglárka, Herdy Vivien, Izsák Eszter, Lőcsei Dóra Luca
| Felkészítő tanár: Nagy Andrea
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Három egyed | Lónyay Utcai Református Gimnázium, Budapest IX. 156
| 125 | (15) 31
| Albert Orsolya, Herpai Blanka, Jánosi Boróka, -
| Felkészítő tanár: Bagi Lászlóné
| 2.
| Jóbarátok | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 155
| 122 | (9) 33
| Bozsik Laura, Eszterhás Tamara, Kovács Tímea, Nguyen Thuy An
| Felkészítő tanár: Törzsök Édua
| 3.
| Viharsarok | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 154
| 116 | (14) 38
| Mernyei Péter, Parragi Bálint, Stadler Benedek, Tardos Tamás
| Felkészítő tanár: Törzsök Édua
| 4.
| Príma Rímek | Árpád Gimnázium, Tatabánya 149
| 114 | (12) 35
| Tanács Viktória, Várnagy Rebeka, Póta Fruzsina, Zemplényi Orsolya
| Felkészítő tanár: Fodor Ágnes
| 5.
| Emlékek őrei | Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros 146
| 118 | (8) 28
| Balog Benita, Balogh Lili, Mészáros Mirtill, Várkonyi Zsófia
| Felkészítő tanár: Péntek Klára
| 6.
| Nyelv-ész | Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc 142
| 119 | (8) 23
| Bodolay Előd, Juga Péter, Paréj Balázs, Szabadfalvi Dániel
| Felkészítő tanár: Jobbágy László
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| SAMU-RAJOK | Katona József Gimnázium, Kecskemét 109
| 109 | (10) -
| Andrási Gyula, Almási Dávid, Bárány Bence, Hojsza István
| Felkészítő tanár: Tóthné Pintér Kinga
| 8.
| BVZGO MOCHYNGAEK | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. 108
| 108 | (9) -
| Iványi Balázs, Csapodi Márton, Batthyány Boldizsár, Vékássy Áron
| Felkészítő tanár: Szmerka Gergely
| 8.
| Égenjárók | Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Hajdúszoboszló 108
| 108 | (9) -
| Molnár Vivien, Nánási Kitti, Tóth Csenge, Varga Tamás
| Felkészítő tanár: Zsoldos Piroska
| 10.
| Kisvakondok | Városmajori Gimnázium, Budapest XII. 108
| 108 | (8) -
| Sőti Dániel, Gyenes Márk, László Fruzsina, Bekes Nándor
| Felkészítő tanár: Beöthy Zsófia
| 11.
| Veni-vidi-vici | Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola, Budapest II. 108
| 108 | (7) -
| Dávid Eszter, Kovács-Sebestény Szilárd, Nemes Krisztina, Szabó Kata
| Felkészítő tanár: Pojják Klára
| 12.
| DaThaA | Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Budakeszi 103
| 103 | (4) -
| Danó Kata, Darvas Mónika, Mátyus Zsófia, Thaly Szilvia
| Felkészítő tanár: Menyhei Éva
| 13.
| Igézők | Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi 102
| 102 | (8) -
| Kokavecz Kata, Kővágó-Laska Botond, Markó András, Molnár Balázs
| Felkészítő tanár: Omischell Mónika
| 14.
| Könyvvadászok | Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium, Kollégium és Óvoda, Törökszentmiklós 94
| 94 | (7) -
| Hagymási Márton, Kurdics Zoltán Gábor, Radó Levente, Szabó Patrik
| Felkészítő tanár: Tóthné Nagy Zita
| 15.
| Röhögő hörcsögök | Dobó Katalin Gimnázium, Esztergom 92
| 92 | (11) -
| Gáspár Csilla, Engelbrecht Azurea, Bertényi Bernadett, Szopkó Lilla
| Felkészítő tanár: Putz Gabriella
| 16.
| Kakukktojások | Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös 92
| 92 | (3) -
| Ács Eszter, Bencze Fruzsina, Tompai Áron, Rajki Eszter
| Felkészítő tanár: Makóiné Szalai Ildikó
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Prefektusok | Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém 166
| 132 | (16) 34
| Égerházi Sára, Oszter Anna, Sipos Sára, Stark Patrícia
| Felkészítő tanár: Tóth Ágnes
| 2.
| Okostojások | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 163
| 124 | (14) 39
| Fülöp Barnabás, Nagy Kartal, Rácz Jenő Dániel, Tóth Bálint
| Felkészítő tanár: Nagyné Dömös Erika
| 3.
| Analfabéták | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. 160
| 126 | (15) 34
| Albert Eszter, Dudits Luca, Leiwolf Mihály, Ratkovics Gábor
| Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó
| 4.
| Grilltestvérek | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 152
| 118 | (16) 34
| Kerényi Dóra, Török Dóra, Dacher Anna, Nagy Katalin
| Felkészítő tanár: Farkas Eszter
| 5.
| Mi(t) tudunk! | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola, Jászárokszállás 150
| 117 | (10) 33
| Bolyós Ildikó, Jakus Boglárka, Szabó Renáta, Zsák Zsófia
| Felkészítő tanár: Érsekné Kácsor Edina
| 6.
| Görbebögre | Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola, Budapest XVI. 149
| 118 | (14) 31
| Mezőbándi Nemes Márton, Büki Nóra, Záborszky Dániel, Tárkányi Laura
| Felkészítő tanár: Szalontainé Szűcs Erika
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Együtthangzók | Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém 115
| 115 | (16) -
| Eperjesi Krisztina, Iszak Zsombor, Ruzsiczky Lili, Vörös László
| Felkészítő tanár: Tóth Ágnes
| 8.
| Feleselők | Tolnay Lajos Általános Iskola, Inárcs 111
| 111 | (15) -
| Lukács Cintia, Szabó Vivien, Szilágyi Eszter, Urbán Johanna
| Felkészítő tanár: Kovács Géza
| 9.
| Címvédők | Körzeti Általános Iskola, Boldogkőváralja 109
| 109 | (12) -
| Kmetz Ottó, Plaszkó Bence, Subert Júlia, Zavodni Réka
| Felkészítő tanár: Krajczár Józsefné
| 10.
| A láthatatlan emberek | Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Budapest VI. 108
| 108 | (14) -
| Kecskés Krisztián, Sulyok Ádám, Temesvári Vanda, Varga Viktória
| Felkészítő tanár: Groma Leventéné
| 11.
| Észbontók | Teichmann Vilmos Általános Iskola, Kisvárda 106
| 106 | (6) -
| Csubák Ramóna, Kiss Emőke, Sebők Erika, Zán Cintia
| Felkészítő tanár: Baloghné Votyku Klára
| 12.
| Anonym | BONI Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Bonyhád 101
| 101 | (14) -
| Dobai Dóra, Illés Imola, Sánta Csenge, -
| Felkészítő tanár: Horváthné Bék Mária, Naszádos Zsuzsanna
| 13.
| Észbontók | Feszty Árpád Általános Iskola, Komárom 100
| 100 | (14) -
| Nagy Krisztina, Jordán Anna, Buda Kata, Hunčík Rebeka
| Felkészítő tanár: Köteles Csabáné
| 14.
| Fantastic 4 | Koszta József Általános Iskola, Szentes 100
| 100 | (10) -
| Korom Krisztina, Pölös Martin, Szabó Dániel, Vecseri Bence
| Felkészítő tanár: Tóthné Hlavács Mária
| 15.
| Józan paraszti ész | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 97
| 97 | (10) -
| Arnóczki Renáta, Bácskay Flóra, Hamar Laura, Paulik Sára
| Felkészítő tanár: Pucsek Zsuzsanna
| 16.
| Nyelvészek | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Zagyvaszántó 95
| 95 | (14) -
| Huszár Viktória, Nagy-Menyhárt Kamilla, Győri Zsófia, Bangó Péter
| Felkészítő tanár: Csordás Gáborné
| 17.
| Négyökrös szekér | Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Lenti 93
| 93 | (5) -
| Horváth Máté, Keszthelyi Márton, Kovács András Bence, Orvos Lóránt
| Felkészítő tanár: Rákos Szilvia
| 18.
| T/ész kombájnok | DE Arany János Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 92
| 92 | (15) -
| Gilányi Gréta, Timmer Bálint, Bakonyi Péter, Stercel Károly
| Felkészítő tanár: dr Varga Zsigmondné
| 19.
| Észnégyes | Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba 85
| 85 | (9) -
| Bartolák Alíz, Bencsik Péter, Dévai Henrietta, Varga Emese
| Felkészítő tanár: Kisné Adamik Veronika
| 20.
| Nyelvelők | SzKTT Közoktatási Intézménye Weöres Sándor Iskola, Szeged 81
| 81 | (9) -
| Kálmán Viktória, Sánta Bernadett, Zámbó Dóra, Zsótér Kitti
| Felkészítő tanár: Csizmadia Judit
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Prefektusok | Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém 166
| 132 | (16) 34
| Égerházi Sára, Oszter Anna, Sipos Sára, Stark Patrícia
| Felkészítő tanár: Tóth Ágnes
| 2.
| Okostojások | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 163
| 124 | (14) 39
| Fülöp Barnabás, Nagy Kartal, Rácz Jenő Dániel, Tóth Bálint
| Felkészítő tanár: Nagyné Dömös Erika
| 3.
| Analfabéták | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. 160
| 126 | (15) 34
| Albert Eszter, Dudits Luca, Leiwolf Mihály, Ratkovics Gábor
| Felkészítő tanár: Oláhné Németh Ildikó
| 4.
| Grilltestvérek | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 152
| 118 | (16) 34
| Kerényi Dóra, Török Dóra, Dacher Anna, Nagy Katalin
| Felkészítő tanár: Farkas Eszter
| 5.
| Mi(t) tudunk! | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola, Jászárokszállás 150
| 117 | (10) 33
| Bolyós Ildikó, Jakus Boglárka, Szabó Renáta, Zsák Zsófia
| Felkészítő tanár: Érsekné Kácsor Edina
| 6.
| Görbebögre | Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola, Budapest XVI. 149
| 118 | (14) 31
| Mezőbándi Nemes Márton, Büki Nóra, Záborszky Dániel, Tárkányi Laura
| Felkészítő tanár: Szalontainé Szűcs Erika
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Együtthangzók | Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém 115
| 115 | (16) -
| Eperjesi Krisztina, Iszak Zsombor, Ruzsiczky Lili, Vörös László
| Felkészítő tanár: Tóth Ágnes
| 8.
| Feleselők | Tolnay Lajos Általános Iskola, Inárcs 111
| 111 | (15) -
| Lukács Cintia, Szabó Vivien, Szilágyi Eszter, Urbán Johanna
| Felkészítő tanár: Kovács Géza
| 9.
| Címvédők | Körzeti Általános Iskola, Boldogkőváralja 109
| 109 | (12) -
| Kmetz Ottó, Plaszkó Bence, Subert Júlia, Zavodni Réka
| Felkészítő tanár: Krajczár Józsefné
| 10.
| A láthatatlan emberek | Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Budapest VI. 108
| 108 | (14) -
| Kecskés Krisztián, Sulyok Ádám, Temesvári Vanda, Varga Viktória
| Felkészítő tanár: Groma Leventéné
| 11.
| Észbontók | Teichmann Vilmos Általános Iskola, Kisvárda 106
| 106 | (6) -
| Csubák Ramóna, Kiss Emőke, Sebők Erika, Zán Cintia
| Felkészítő tanár: Baloghné Votyku Klára
| 12.
| Anonym | BONI Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Bonyhád 101
| 101 | (14) -
| Dobai Dóra, Illés Imola, Sánta Csenge, -
| Felkészítő tanár: Horváthné Bék Mária, Naszádos Zsuzsanna
| 13.
| Észbontók | Feszty Árpád Általános Iskola, Komárom 100
| 100 | (14) -
| Nagy Krisztina, Jordán Anna, Buda Kata, Hunčík Rebeka
| Felkészítő tanár: Köteles Csabáné
| 14.
| Fantastic 4 | Koszta József Általános Iskola, Szentes 100
| 100 | (10) -
| Korom Krisztina, Pölös Martin, Szabó Dániel, Vecseri Bence
| Felkészítő tanár: Tóthné Hlavács Mária
| 15.
| Józan paraszti ész | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém 97
| 97 | (10) -
| Arnóczki Renáta, Bácskay Flóra, Hamar Laura, Paulik Sára
| Felkészítő tanár: Pucsek Zsuzsanna
| 16.
| Nyelvészek | Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Zagyvaszántó 95
| 95 | (14) -
| Huszár Viktória, Nagy-Menyhárt Kamilla, Győri Zsófia, Bangó Péter
| Felkészítő tanár: Csordás Gáborné
| 17.
| Négyökrös szekér | Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Lenti 93
| 93 | (5) -
| Horváth Máté, Keszthelyi Márton, Kovács András Bence, Orvos Lóránt
| Felkészítő tanár: Rákos Szilvia
| 18.
| T/ész kombájnok | DE Arany János Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 92
| 92 | (15) -
| Gilányi Gréta, Timmer Bálint, Bakonyi Péter, Stercel Károly
| Felkészítő tanár: dr Varga Zsigmondné
| 19.
| Észnégyes | Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba 85
| 85 | (9) -
| Bartolák Alíz, Bencsik Péter, Dévai Henrietta, Varga Emese
| Felkészítő tanár: Kisné Adamik Veronika
| 20.
| Nyelvelők | SzKTT Közoktatási Intézménye Weöres Sándor Iskola, Szeged 81
| 81 | (9) -
| Kálmán Viktória, Sánta Bernadett, Zámbó Dóra, Zsótér Kitti
| Felkészítő tanár: Csizmadia Judit
| |
Kategória | Csapatnév, iskola, csapattagok
3. oszt.
| Könyvmolyok | Szűcs Sándor Általános Iskola, Budapest IV. Bogár Annaliza, Hollósi Boglárka, Komáromi Panna, Urbán Luca
| 4. oszt.
| Észpörgetők visszatérnek | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula Illyés Bence Bendegúz, Torma Tamás, Vígh Dániel, Vincze Zoltán
| 5. oszt.
| ARANYCSAPAT | Makói Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Logopédiai Intézet, Makó Molnár Nóra, Pipis Panna, Marsi Tamás, Kajári Ádám
| 6. oszt.
| Cimborák | Deák Ferenc Általános Iskola, Veszprém Deák Ádám, Eszlári Dávid, Pajzer Alma, Piller Trisztán
| 7. oszt. | ált. isk. Zizibogyók | Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskola, Eger Barna Gréta, Képes Enikő, Mertus Írisz, Szabó Dorottya
| 7. oszt. | gimn. BVZGO MOCHYNGAEK | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. Iványi Balázs, Csapodi Márton, Batthyány Boldizsár, Vékássy Áron
| 8. oszt. | ált. isk. A láthatatlan emberek | Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Budapest VI. Kecskés Krisztián, Sulyok Ádám, Temesvári Vanda, Varga Viktória
| 8. oszt. | gimn. Suhancok | Herman Ottó Gimnázium, Miskolc Rónaföldi-Széll Gábor, Szamosfalvi Benjámin, Heiner Levente, Nagy Marcell
| |