Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős Szófalók | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Baksay Réka | Balogh László Farkas Zsombor Kiss Blanka 121 pont | 2. hely | Angry birds | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Lovász Bence | Nyárfádi Patrik Váradi Balázs Wéber Adrienn 96 pont | 3. hely | Nyelvtan tornádói | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Horváth Áron | Gémes Zsófia Anna Szél Miklós Tamás Vári Zsófia 93 pont | 4. hely | "Édes, ékes nyelvészek" | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Gyulai Teodóra | Horostyák Cintia Nagy Bálint Tuska Emese Csenge 93 pont | 5. hely | Okoskák | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Losonczi Zsuzsa | Toldi Zsófia Túri Laura Szarvák Rebeka 88 pont | 6. hely | Fehérló fiai | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Antal Keve | Szabó Csongor Bajzáth Boglárka Emel Gyöngyi 85 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | A négy buksi | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Kárász Kata Jázmin | Mazula Kinga Anna Samu Attila Szél Laura 85 pont | 8. hely | Arany Agy | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Balogh Patrik | Horváth Zsolt V. Szabó Mátyás Gál Szabolcs 85 pont | 9. hely | Betűvár | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Csobán Barbara | Faragó Attila Fodor Bendegúz Kovács Benjámin 81 pont | 10. hely | Csikóhalak | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Antal Petra | Juhász Amina Oláh Viktória Rácz Rebeka 80 pont | 11. hely | Okos Bumm! | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Harmath Barbara | Lázár Aliz Romvári Rebeka Tóth Levente 80 pont | 12. hely | Betű Manók | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Kripta Fanni | Mező Regina Veréb Bettina Vígh Fanni 80 pont | 13. hely | Lila nyelv-észek | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Szegedi Réka | Vig Lilla Szatmári Luca Erdész Anna 79 pont | 14. hely | Gyémántok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Bogár Ákos | Juhász Iván Sebestyén János Vígh Anna Klára 77 pont | 15. hely | NyeLvKÉK | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Éliás Vivien | Kelemen Zsófia Kolláth Dorina Lakatos Natália 75 pont | 16. hely | Csoda csapat | KAZINCY FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA | BÉKÉSCSABA Győri Nóra | Pánczél Nóra Páskuj Kíra Szabó Szonja 75 pont | 17. hely | NyelvÉszek | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Lantos Levente | Papp Zalán Sánta Gergő Veres Dominik 74 pont | 18. hely | Betűpalánták | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Ancsin Réka | Hunyadi Gréta Fejes Réka Lovas Abigél 72 pont | 19. hely | Betű-ninják | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Morvai Patrik | Kovács Levente Blaskó János Tóth Réka 69 pont | 20. hely | Viperák | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Aleksza Balázs | Csatári Szabolcs Grezsa Patrik Hartmann Tamás 68 pont | 21. hely | Töprengő törpök | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Fekete Vanda | Drienyovszki Diána Juhász István Kónya Eszter 65 pont | 22. hely | Szájalók | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Fábián Gergő | Illik Roland Mokán Dominika Szabó Levente 64 pont | 23. hely | Cserfesek | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Farkas Dalma | Köveskúti Hanna Potocska Zita Tar Melinda 64 pont | 24. hely | Dongók | KAZINCY FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA | BÉKÉSCSABA Meszesán Bence | Nagy Tamás Szántó Erik Szilágyi Patrícia 63 pont | 25. hely | Magyar ászok | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Asztalos Máté | Hanyecz Péter Kékegyi Márk Varga Bence 59 pont | 26. hely | NyelvÁszok | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Molnár Balázs | Varga Bence Varga Ádám Tóth Ádám 56 pont | 27. hely | Okos négyes | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Lőrinczy Anna Eszter | Veres Richárd Sebők Réka Szvarnasz Aténé 56 pont | 28. hely | Dughagymák | KAZINCY FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA | BÉKÉSCSABA Bacsjánszki Viktor | Palik György Tóth Szabolcs Ujfaluczki Bence 54 pont | 29. hely | Beverly Hills | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Duska Lotti | Kanicsár Krisztián Matus Karina Vágó Nóra 53 pont | 30. hely | Betűvetők | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Alcser Dániel | Pethő Norbert Présel Szabolcs Szabó Patrik 48 pont | 31. hely | Szájbarágók | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Herdeló Gergő | Krasznai Csaba Papp Noémi Szokai Szabolcs 47 pont | 32. hely | Boszik | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Csontos Enikő | Dajka Noémi Mukus Melinda Nagy Laura Kitti 43 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős Nyelvelő nyelvőrök | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Gerebenits Zóra | Dávid Kincső Csenge Morár Janka Sztankovánszki Ágnes 115 pont | 2. hely | Szóforgatók | SZIE Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde | Szarvas Kis Alexandra | Pálinkás Luca Sass Zsófia Varga Bence 107 pont | 3. hely | Agyas csajok | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Felczán Csenge | Csatári Maja Kiss Enikő Szelezsán Georgina 105 pont | 3. hely | Észtekerők | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Sáfár Anna | Virányi Réka Lévai Vivien Horváth Alexandra 105 pont | 5. hely | Szóvarázslók | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Fekete Emese | Sülye Ágota Szécsi Pál Gál Kinga 104 pont | 6. hely | GÉZENGÚZOK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Új Dorka | Lázár Dániel Himer Tünde Váradi István 103 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | OKO-SOKK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Nyerges Illés | Frankó Dániel Kutas Csaba Csontos Mariann 103 pont | 8. hely | "Nagy magyarok" | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Albert Áron | Kurta Barnabás Kelemen Ákos András Mózes 103 pont | 9. hely | "Magyar agyak" | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Csete Medárd | Hegedűs Dániel Gyepes Norbert Pap Tamás 102 pont | 10. hely | Zsenipalánták | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Dimák Sára | Guti Boglárka Keszthelyi Péter Zsombor Kónya Hédi 102 pont | 11. hely | Helyesírók | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Agócs Krisztina | Fekete Nikolett Kaszab Sára Kis-Simon Csilla 100 pont | 12. hely | Agymenők | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Oláh Zalán | Ölyüs Kata Hajnalka Paksi Benedek Szabó Lenke Hanna 98 pont | 13. hely | Szentgyörgyikék | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Csomós Kristóf | Juhász Sára Rebeka Kun Rita Nagy Dorina Kata 95 pont | 14. hely | Vívótornász | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Andrási Norbert | Nagy Éva Romvári Flóra Szamosvári Csenge 94 pont | 15. hely | Arany méhek | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Hajdú Dominika | Kovács Klaudia Szikes Sára Szűcs Barnabás 94 pont | 16. hely | Betűrablók | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Gömöri Panna | Sprőber Lili Hrabovszki Fruzsina Hrabovszki Lilian 94 pont | 17. hely | Nyelv-Észek | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Boskó Ágnes | Gulyás Lili Eszter Szabó Kinga Tatár Gréta 93 pont | 18. hely | Varázstollak | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Dorozsmai Petra | Felber Dóra Gál Barnabás Nagy Emőke 92 pont | 19. hely | Mézeskalács | Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI | Mezőkovácsháza Szalai Lorina | Szlovák Anna Szűcs Anna Erika Tóth Bence 91 pont | 20. hely | NÉGYen az Ész körül | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Csóka Laura | Horváth Anna Hudák Dóra Mócz Máté 90 pont | 21. hely | Kisokosok | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Frankó Erika | Kárnyáczki Virág Varga Viktória Ürmös Flóra Anna 90 pont | 22. hely | NyelvÉszek | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Balogh Dániel | Biró András Kis Bence Nagy Károly Mihály 89 pont | 23. hely | Szent-Györgyi Nyelvész | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Körtési Dávid | Tenkő Zita Csenge Vallyon Vivien Vári Gábor Olivér 87 pont | 24. hely | Nyelvmanók | GYAKI Bay Zoltán Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Enyedi Boglárka | Kőrösi Viktória Lendvai Gergely Mácsok Fruzsina 86 pont | 25. hely | Rímfaragók | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Szécsi Lilla | Török Hanna Bohács Tamás Beke Zsombor 85 pont | 26. hely | Anya-nyelvészek | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Krizsán Róbert | Lagzi Zoltán Máthé Ferenc Kiszely Laura 84 pont | 27. hely | Ördögi Angyalok | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Fülöp Eszter | Gábriel Katinka Kiss Vivien Vincze Rebeka 82 pont | 28. hely | Nyelvész-lények | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Karászi Dorina | Thúroczy Ildikó Kozma Melinda Boglárka Szepes Dávid 80 pont | 29. hely | Macskanyelv | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Papp Edina | Berényi Imola Hegedűs Virág Fazekas Laura 79 pont | 30. hely | Észlények | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Erdős Kinga | Lantos Antónia Pikó Péter Szabó Panna 78 pont | 31. hely | Fantasztikus 4s | Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola | Gyomaendrőd Bankó Ádám | Bencsik Adrián H. Tóth Noel Szalóki Valentin 78 pont | 32. hely | Sasok | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Agócs Gergely | Ballagó Liliána Horváth Ákos Major Anikó 78 pont | 33. hely | Szó és betű | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Sárközy Sára | Tábori Patrícia Zsigó Bence Zsigó Máté 77 pont | 34. hely | Ügyes nyelvészek | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Csillik Gábor | Demény Zsombor Polovics Petra Szabó Bora 77 pont | 35. hely | Ész-játékosok | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Lőrincsik Viktória | Szabó Nóra Benkő Péter Erős Máté 76 pont | 36. hely | Nyelvőrök | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Bíró Sára | Forgó Anna Rusvai Bettina Gyáfrás Zsófia 74 pont | 37. hely | Kis nyelvészek | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Mezei Virág | Papp János Szabó Julianna Tűzkő Csenge 74 pont | 38. hely | NAGYESZŰEK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Veszter Viktória | Nyerges Adél Schubert Lili Ambrus Attila 74 pont | 39. hely | Betűkirálynők | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Csendes Luca | Dobos Matild Sára Kalocsa Dóra Ménkű Júlia 72 pont | 40. hely | Fehér cápák | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Csáki Kristóf | Hajdu Milán Nemoda Milán Uram Dénes 70 pont | 41. hely | Éremre "éhes" négyes | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Herda Szabolcs | Kukla Áron Kukla Soma Tapolcsányi Petra 70 pont | 42. hely | Rákóczi Agymadarak | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Virágos Manó | Hegmann György Buzás Péter Juhász Bálint 69 pont | 43. hely | Ütős négyes | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Asztalos Amanda | Kovács Márton Kőszegi Bianka Molnár Réka 68 pont | 44. hely | Szent-Györgyi Tudorkák | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Bukovics Réka | Fekete Enikő Horváth Andrea Ónódi Tamás 68 pont | 45. hely | Megaagyak | Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola | Gyomaendrőd Farkasinszki Dominika | Karácsony Tamara Martikán Balázs Szilágyi Rebeka 67 pont | 46. hely | Aranyosok | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Gál Adrián | Holló Éva Molnár Anna Vas Amanda 66 pont | 47. hely | Szótündér | GYAKI Bay Zoltán Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Horváth Lili | Kovács Vivien Nagy Fanni Szabó Hanna 65 pont | 48. hely | Nyelv-Őr | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Jantyik Nóra | Juhász György Leszkó András Zsidek Milán 64 pont | 49. hely | Okos kobakok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Haász Réka | Oláh Zsombor Szalai Mátyás Károly Tölcsér Alexandra Éva 61 pont | 50. hely | "Kisnyelvészek" | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Ilyés Daniella | Mészáros Mercédesz Molnár Elizabeth Szalai Róbert 60 pont | 51. hely | Nyelvzsonglőrök | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Egyed Lilla | Fábián Anna Nagy Dávid Papp Korina Kata 55 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős SZÓCSATÁZÓK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Gazsó Hanna | Seregélyes Viktória Kugyela Szabina Váradi Kata 115 pont | 2. hely | Napraforgók | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Czakó Lili | Hangodi Nóra Sziki Napsugár Tóth Gréta 98 pont | 3. hely | 5. d | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Bíró Ferenc | Bozsó Alexandra Viktória Kozák Adél Johanna Szajkó Adél Sára 98 pont | 4. hely | Nyelv-észek | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Bíber Veronika | Gál Réka Kota Johanna Molnár Éva 97 pont | 5. hely | Nyerő lányok | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Olajos Ágnes | Sándor Evelin Szikra Nikolett 97 pont | 6. hely | ÉSZ-VESZTŐ | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Illyés Bence Bendegúz | Szaszák Zsuzsa Torma Tamás Vígh Dániel 97 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | Az irodalom visszavág | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Klaukó Csenge | Oláh Zsanett Lipták Vivien Csüllög Dorina 97 pont | 8. hely | Nyerő négyes | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Balázs Boglárka | Fekete Tamara Nagy Péter Zoltán Rózsa Dániel 96 pont | 9. hely | Betűmenek | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Berényi Lili | Márton Napsugár Szél Péter Tóth Ferenc 94 pont | 10. hely | Kondorosi koalák | Petőfi István Általános Iskola, Diákotthon és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény | Kondoros Szigeti Zsófi | Tóth Tamara Tóth-Bera Lívia Vaszkó Dóra 94 pont | 11. hely | HANGNYELVEK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Aszódi Petra | Opauszki Kata Megyik Róza Molnár Pálma 93 pont | 11. hely | Négy nyelvőr | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Barabás András Csaba | Farkas Réka Lagzi Dóra Barbara Potocska Szilvia 93 pont | 13. hely | Négyen az ötösből | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Ottlakán Áron | Szappanos Réka Kurpé Dorka Bicskei Borbála 93 pont | 14. hely | Bolond gombák | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Nicoara Eszter | Szép-Gergely Zsófia Szombati Jázmin Tóth Blanka 93 pont | 15. hely | Zsenipalánták | Kis Bálint Általános Iskola | Gyomaendrőd Almási Lili | Bartha Karina Gál Bence Ladányi Sára 92 pont | 16. hely | Nyelvtörők | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Anda Brigitta | Futaki Panna Leel-Őssy Dana Pis Laura 91 pont | 17. hely | Kókuszdiók | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Bali Zóra | Iványi Petra Sárközi Zsombor Kocsis Vencel 91 pont | 18. hely | Aranyászok | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Karmazin Tamás | Németh Gergő Morvai Viktor Zsögön Ádám 90 pont | 19. hely | Okoskodók | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Hankó Emese | Kolarovszki Dóra Kurtics Kinga Králik Virág 90 pont | 20. hely | Rejtélyfejtők | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Balogh Erika | Demeter Ádám Ézsiás Judit Hegedűs Patrik 90 pont | 21. hely | Az irodalom visszavág 2 | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Barucza Dániel | Boros Rita Kálmán Krisztina Máté Nóra 90 pont | 22. hely | Nyelvtan tudó-sok | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Pásztor Laura | Kiss Jázmin Virág Kovács Annabella Molnár Luca 88 pont | 23. hely | Varázsceruza | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Halaj Balázs | Halápi Ákos Kerek Olivér Polgár Bálint 87 pont | 24. hely | MENŐ MANÓK | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Kriszte Molli | Pikó Boglárka Szekeres Réka Vágó Zsófia 86 pont | 25. hely | AnyanyelvÁ-s(z)ok | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Tóth Andrea | Kurta Vanda Horváth Nikolett Asztalos Kristóf 86 pont | 26. hely | Feketerigó | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Nagy Szabolcs | Vígh Mónika Gönczi Borbála Simon Kata 86 pont | 27. hely | Srácok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Gurzó Bence | Miklós Máté Mohamed Haitam Szűcs Soma 85 pont | 28. hely | SZÓCSAJOK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Kovács Panna | Pribelszki Boglárka Janowszky Viktória Gombkötő Gréta 85 pont | 29. hely | F-ész-book | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Berki Tünde | Georg Kitti Molnár Odett Bittó Eszter 84 pont | 30. hely | Bolyai Méhecskék | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Baki Anna | Bakos Boglárka Jánosi Dóra Paksi Kamilla 83 pont | 31. hely | NYELVÉSZEK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Csonki Napsugár | Kupecz Márta Péntek Teodóra Molnár György 79 pont | 32. hely | HELYESÍRÓK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Jakab Benedek | Fabó Marcell Hortobágyi Ádám Mikó Dániel 76 pont | 33. hely | Baglyok | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Kolláth Renáta | Pocsai Borbála Rabi Dávid Oláh Máté 76 pont | 34. hely | Szó- Szólók | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Erős Eszter | Tóth - Molnár Gabriella Nikodém Dorottya KIss Dóra 75 pont | 35. hely | Nyelv(ész)bontók | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Ács Ákos | Balogh László Erik Klenovszki Attila Pető Péter 74 pont | 36. hely | Betű-vetők | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Tóth Orsolya | Fehér Krisztina Sinka Melinda Dávid Dorina 74 pont | 37. hely | Győztes fiúk | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bognár Bence | Győri Bence Nemoda Márk 74 pont | 38. hely | FÉL-NYOLC | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Baka Szilvia | Balogh Sándor Kiss Gergő Márton Mercédesz 73 pont | 39. hely | Négyfejű sárkány | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Balázs László | Burka Tibor Horváth Regina Gréta Pataki Rebeka Nina 72 pont | 40. hely | Villámok | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Bódi András | Gulyás Laura Krisztina Hajmann Viktor Sípos Tímea 72 pont | 41. hely | Hang- szerelők | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Ullmann Bence | Nagy Tamás Gyöngy Zsombor Pető Adél 70 pont | 42. hely | OKOSKÁK | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Bozó Zsuzsanna | Kiu Daniella Molnár Csenge Szokolyai Kristóf 70 pont | 43. hely | Lara és a fiúk | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Tapasztó Laura | Tekse Tamás Urbán Zsolt Bagi Zsombor 70 pont | 44. hely | Szuperagyak | Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI | Mezőkovácsháza Kovács Vivien | Márton Gabriella Szabó Vivien Virág Liliána 69 pont | 45. hely | Három névelő | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Fekete Anna | Lehóczki Noémi Varju Botond - 68 pont | 46. hely | Magyar manók | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Tóth Ildikó | Illés Vivien Anna Jakoda Dávid István Farkas Alexandra 67 pont | 47. hely | Négy ész | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Kovács Kinga | Lenovics Regina Molnár Anikó Sipos Levente 66 pont | 48. hely | A csillagszemű juhász | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Hermán Hajnalcsillag | Szecsei Martin Tellér Dóra Tóth Krisztián 64 pont | 49. hely | Nyertesek | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Kisbenedek Fanni | Kovács Attila Nyitrai Fanni Erzsébet Réti Kornél 62 pont | 50. hely | Négy rotringhegy | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Lázár Lilla | Nagypál Hanna Nyitó Máté Sisa Patrik 60 pont | 51. hely | A négy tudós | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Czimmer Bence | Duduk Dóra Horti Bálint Tóth Bence 60 pont | 52. hely | Ötletelők | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bobák Zoltán | Herczeg Dóra Kovács Viktor Túróczi Dominika 48 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős Szótagok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Fehér Gábor | Kocsis Anna Kónya Lili Rózsa Sára 133 pont | 2. hely | No name | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Bozó Anna | Geszner Zétény Kalmár Dénes Szilágyi Hanna 132 pont | 3. hely | Nyelvtörő Kft | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Bencze Imola | Brazda Zsombor Kovács Eszter Szamosvári Bence 128 pont | 4. hely | Zöld citrom | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Nagy Ádám | Jakab Péter Nagy Anna Demján Mária 128 pont | 5. hely | "Rokon értelműek" | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Bálint Antónia | Barta Zsuzsanna Harsányi Adrienn Priskin Renáta 124 pont | 6. hely | "nyelvÉSZek" | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Kun Fruzsina | Majoros Dzsenifer Mester Gyöngyvér Nagy Noémi 124 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | "(n)Agy-menők" | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Kurta Norbert | Harangozó Ákos Demkó Tamara Szatmári Alexandra 123 pont | 8. hely | Nyelv Einsteinek | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Farkas Laura | Juhász Boglárka Pelbárt Kitti Tulkán Adél 120 pont | 9. hely | vÉsztői Nyelv Ászok | Szabó Pál Általános Iskola | Vésztő Herczeg Fanni | Mogyorós Dominik Petes Éva Szombati Luca 117 pont | 10. hely | Nyelvészek | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Békési Dániel | Manczúr Liza Szűcs Kata Révész Eszter 115 pont | 11. hely | A négy észtekerész | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Bánszki Bea | Balogh Bianka Lili Kiss Boglárka Makra Vivien 114 pont | 12. hely | Panda banda | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Juhász Bianka | Elek Fanni Nagy Janka Kinál Dániel 114 pont | 13. hely | Fantasztikus négyes | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Banka Tamás | Hopka Zoltán Kerek Bálint Olajos Márton 113 pont | 14. hely | NYELVI MANÓK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Gerzsenyi Luca | Körösfalvi Dóra Urbancsok Anett Harmati Lilla 112 pont | 15. hely | Erős négyes | Tildy Zoltán Általános Iskola, AMI és EPSZ | Szeghalom Bojti Beatrix | Eitler Gottfried Máté Dorottya Nemes Vivien 112 pont | 16. hely | Betűlesők | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Boskó Lili | Szalai Blanka Molnár Boglárka Szaszák Panni 112 pont | 17. hely | Pagoda | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Szabó Kata Luca | Kis Boglárka Ponicsán Rebeka Csípő Petra 112 pont | 18. hely | Csodaszarvasok | Pánthy Endre Katolikus Általános Iskola | Törökszentmiklós Czeczon Emese | Nagy Klaudia Tóth Péter Turcsányi Máté 110 pont | 19. hely | Magyar makákók | Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola | Gyomaendrőd Dudics György | Dávid Adrienn Vaszkó Ágnes Wéber Dorina 110 pont | 20. hely | Magyar tudósok | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Berecz Enikő | Fábián Blanka Miskolczi Márton Munkácsi Enikő 106 pont | 21. hely | Könyvmolyok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Bombitz Bálint | Elek Sándor Nagy Bernadett Szatmári Máté 106 pont | 22. hely | Ász? Ész! | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Matkovics Izabella | Mohamed Shaadi Molnár István Uhrin Ubul 106 pont | 23. hely | A 4 elem | Magvető Általános Iskola | Gyula Futó Krisztián | Pápa Márton Sárosi Boglárka Pusztaszegi Ákos 106 pont | 24. hely | Észbook | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Hornyák Luca | Németh Tamás Bakondi Patrícia Fehér Natália 105 pont | 25. hely | Kaliforniai Mézes Koalák | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Mihályi Réka | Molnár Vivien Telek Dorina Vajjon Gréta 103 pont | 26. hely | NYELVÉRTŐK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Csernik Pálma | Gruner Benedek Medvegy Ákos Szécsi Edina 103 pont | 26. hely | Zsenihangyák | Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium, Kollégium és Óvoda | Törökszentmiklós Csabai Nóra | Göőz Gábor Kengyel Gergő Varga Viktória 103 pont | 28. hely | Nyelvi Rendőrség | Petőfi István Általános Iskola, Diákotthon és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény | Kondoros Melis Anna | Petrovszki Zoltán Schneider Péter Szappanos Ádám 102 pont | 29. hely | Könyvmoly | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bakos Eszter | Csoszor Ágnes Görbe Kitti Szabó Panna 101 pont | 30. hely | Ifjú titánok | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Balogh Roland | Bischof Anna Takács Ádám Tóth Viktória Liliána 100 pont | 31. hely | Like | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Farkas Gerda | Harmati Noémi Sós Anna Veress Lili 99 pont | 32. hely | Jodzsa | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Egri Bálint | Fazekas Zsolt Hajdú Balázs Varga Vince 92 pont | 33. hely | NYELVI CSODABOGARAK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Aszódi Enikő | Buzás Blanka Gál Roberta Bagi Bettina 91 pont | 34. hely | 1. csapat | Földváry Károly Általános Iskola | Tápióbicske Honti Lívia | Szigedi Hanna Tölgyesi Blanka Varga Virág 90 pont | 35. hely | Póniló | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Buczkó Iván | Karakas Máté Nagy Anikó Sípos Tamás 89 pont | 36. hely | Ducks | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Hégely Balázs | Kovács Barbara Kutyej Adél Szpevár Szamanta 89 pont | 37. hely | vÉsztői NyelvÉszek | Szabó Pál Általános Iskola | Vésztő Balogh Petra | Bozóki Fanni Hajdu Sándor Szabó Lili 89 pont | 38. hely | Rákóczis Csillagok | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Kianek Petra | Kiss Virág Nyitrai Kitti Vida Laura 88 pont | 39. hely | Lángvészek | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Csontos Liliána | Király Erika Liszkai Ottó Sztanoj Dorottya 84 pont | 40. hely | Ladies | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Faragó Cintia | Merza Viktória Sióréti Sára Sarkadi Dóra 83 pont | 41. hely | Okostojások | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Fierpasz Mariann | Kocsis Marcel Molnár Koppány Tatár Kira 82 pont | 42. hely | Nyerő négyes | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Baranya Viktória | Csipai Klaudia Fekete Tamás Vincze Virág 80 pont | 43. hely | Az irodalom csillagai | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Drienyovszki Dóra | Laurinyecz Vivien Makra Máté Szák Nóra 80 pont | 44. hely | B"irodalmi" lépegetők | Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI | Mezőkovácsháza Gajda Nikolett | Gál Szabolcs Gyurik Zita Turcsán László 79 pont | 45. hely | A suli rabjai | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Jelen Cintia Klaudia | Szabó Nikolett Juhász Vanda Rebeka Milák Brigitta 79 pont | 46. hely | Szórakaténusz | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Dózsa Brigitta | Torma Viktória Varga Bence Varga Dzsenifer 78 pont | 47. hely | Bad Boys | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Ladoniczki Olivér | Boros Dominik Szűcs Attila Csépe Zsombor 77 pont | 48. hely | Rózsa | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Hankó Bence | Matyi Gréta Pap Lia Zsilák Fanni 75 pont | 49. hely | Nyelvelők | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Kovács Krisztina | Záhorszky Nikolett Kormos Joel Bajnai Marcell 74 pont | 50. hely | NyelvÉsz | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Havas Anna | Lázár Adél Lupsán Anna Nagy Georgina 73 pont | 51. hely | Sárga Zsiguli | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Csengeri Marcell | Kurdi Levente Németh Richard Sütő Róbert 71 pont | 52. hely | Nyelvtörők | GYAKI Bay Zoltán Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Fészki András | Kubiak Anett Lovász Dávid Mácsok Franciska 70 pont | 53. hely | Röfi | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Tóth Domonika | Boros Tekla Monoki Balázs Csipes Márton 70 pont | 54. hely | 2. csapat | Földváry Károly Általános Iskola | Tápióbicske Buronyi Erika | Malatinszky Marietta Prokkain Krisztina Török Renáta 68 pont | 55. hely | 4ever | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Jászberény Kudelka Eszter | Scrobucz Baczai Dominik Szabó Vivien Szekeres Marcell Péter 67 pont | 56. hely | Okostudósok | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Farkas Klára Mária | Seres Nikolett Erdődi Dániel Bereczka Klaudia 65 pont | 57. hely | Rákóczis Kiskacsák | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Bagossy Joel | Balaton Kitti Bódi Csaba Bendegúz Kiss anna 55 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős Arany emberek | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Abonyi Tekla | Kővári Adrián Szabó Zsombor Tószegi Fanni 138 pont | 2. hely | döntős AB-szurdok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Balogh Dóra | Fodor Boglárka Keszthelyi Kamilla Zorka Megyeri Martina 135 pont | 3. hely | Magy-agy | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Bácsfalvi Lilla Maryetta | Balogh Eszter Gali Balázs Gyüre Liliána 129 pont | 4. hely | 7. a | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szolnok Kiss Tamás | Nagy Csaba Pongrácz Dániel Fekete Nándor 125 pont | 5. hely | Mendemonda | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Bárány Eszter | Csontos Erika Munkácsy Boglár Zrupkó Zalán 123 pont | 6. hely | Nagylexikonok | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Eke Edina Mietta | Szász Eszter Szegedi Zita Karolina Vincze Luca Sára 122 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | Betűzők | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Bálint Zoltán | Kolarovszki Emese Éva Krizsán Patrik Szelekovszky László 120 pont | 8. hely | Szövegdarálók | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Király Mihály | Lucza Levente Milus Petra Nagy Emese 118 pont | 9. hely | Jankay nyelvészei | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Ancsin Zsuzsanna | Kárnyáczki Kata Melis Nikolett Sápi Zsuzsanna 114 pont | 10. hely | Anyanyelv-észek | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Fierpasz Ferenc | Fodor Sára Jimoh Dániel Paulik Gréta 110 pont | 11. hely | Nekem8! | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Csányi Máté | Gyarmati János Kovács Máté Mészáros Máté 110 pont | 12. hely | Szókukacok | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Berczi Petra | Guj Gréta Szpevár Alexandra Sztankó Kitti 109 pont | 13. hely | 1+3 | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Horváth Vanessza | Sindel Kira Szmatana Alfréd Vizi Luca 103 pont | 14. hely | Buksik | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Gerebenits Alíz | Machlik Orsolya Eszter Nyemcsok Barbara Sára Varjú Kincső 102 pont | 15. hely | Bethlen 7 | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Baski Virág | Gulyás Erika Bagdi Boglárka Kis Kamilla 102 pont | 16. hely | Esti Mese | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Bodor Áron | Gáti Liliána Jegesi Boglárka Paksi Barnabás 99 pont | 17. hely | ŐSZIKÉK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Szabó Csenge | Csonki Flóra Bíró Boglárka Gyulai Fanni 99 pont | 18. hely | Lexikon | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Polónyi Adrienn | Balázs Henriett László Martin Pogány Domokos 98 pont | 19. hely | Csak a gyümölcsért jöttünk | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Kolozsi István | Regős Csaba Szénási Krisztián Szűcs Máté 96 pont | 20. hely | 3 csoki+1 vanília | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Baka Adrienn | Csobán Rebeka Dohányos Nóra Tokaji Csenge 94 pont | 21. hely | Szótündérek-Újra | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Ancsin Lilla | Csiaki Dorottya Rajtár Jázmin Szántó Száva 92 pont | 22. hely | Szerény győztesek | Petőfi István Általános Iskola, Diákotthon és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény | Kondoros Dankó Marcell | Frankó Fruzsina Hajdú Hunor Szigeti Virág 92 pont | 23. hely | Turul | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bobák Edina | Érsek Csanád Nemoda Stella Zita Szalai Dániel Mátyás 92 pont | 24. hely | Író diákok | Fiumei Úti Általános Iskola | Szolnok Berényi Gergő | Fekete Csilla Kelemen Patrik Králik Jázmin 90 pont | 24. hely | Négyész | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Ábrók Lili | Fodor Tamás Boda Boglárka Gávai Zsolt 90 pont | 26. hely | Okos csajok | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Szoboszlai Klaudia | Ágotai Enikő Nagy Anna Barabás Viktória 88 pont | 27. hely | Betűkenők | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Farkas Vivien | Kossuth Dóra Kui Vivien Henrietta Tóth Hanna 87 pont | 28. hely | Pingvinek | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Farkas Viktória | Vígh Boglárka Kelemen Anna Bartucsek Martin 86 pont | 29. hely | Egy irányban | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás André Mirtill | Dobos Bianka Papp Dóra Sütő Luca 86 pont | 29. hely | Tudorkák | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Földesi Gergő | Monori Gréta Mukus Mónika Pintér Lea 86 pont | 31. hely | Eszes kommandó | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Csőke Dániel | Szabó Roland Szegedi Enikő Zagyva Zoltán 85 pont | 31. hely | KaJóMaVi | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Kovács Márk | Németh József Varga Károly Zentai Vivien 85 pont | 33. hely | Igemanók | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bese Cintia | Király Viktória Lengyel Nikolett Major Tamás 85 pont | 34. hely | Juhász és bárányai | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Juhász Norbert | Csiszér Laura Szabó Laura Tar Cintia 83 pont | 35. hely | Titokzatos Társaság | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Göblyös Adél | Kun Nadin Stefanidesz Kenza Szabó Dorina 81 pont | 36. hely | Nyelvelők | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Korniss Emese | Kovács Gréta Lenovics Laura Sajben Fanni 81 pont | 37. hely | Angyalok | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Agócs Petra | Balogh Eszter Illés Fanni Varga Nikolett 80 pont | 38. hely | Vipiboszi | Hunyadi Mátyás Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola, Egységes Pedagógiai Szakszolgál | Törökszentmiklós Gácsi Szilvia | Tóth Boglárka Tripsánszki Piroska Varga Vivien 80 pont | 39. hely | Észvesztők | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Knyácsik Krisztina | Zahorán Kincső Socos Milán Melis Petra 80 pont | 40. hely | Creeper Hunters | Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola | Gyomaendrőd Dajkó Gergő | Roszik László Szujó Róbert Varjú Tamás 79 pont | 41. hely | HétÁ(s)zok | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Ötvös Ádám | Blága Petra Nagy Dávid Szerb Katalin 76 pont | 42. hely | Irodalmi csajok | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Faragó Kitti | Goda Klaudia Szabó Kitti Szabó Csilla 76 pont | 43. hely | Furfangosok | Hunyadi Mátyás Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola, Egységes Pedagógiai Szakszolgál | Törökszentmiklós Horváth Dominika | Juhász Réka Kovács Marcell Radó Imre 75 pont | 44. hely | Agyrémek | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bella Marcell | Bobák Cintia Lőcsei Loretta Tűzkő Martin 74 pont | 45. hely | Abrakadabra | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Kiss Boglárka | Mattyasovszky Andrea Novák György Palatin Eszter 73 pont | 46. hely | Bolyai Darazsak | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Földi Marcell | Nagy Dömötör Pataki Patrik Rombolotto Leonardo 72 pont | 47. hely | Észlények | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Lukács Alexandra | Králik Anna Kormány Anna Kiss Éva 67 pont | 48. hely | Okos négyes | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Ádám Petra | Kontra Laura Madarász Kitti Tóth Tímea 67 pont | 49. hely | Pacalpofák | Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola | Gyomaendrőd Botos Pongrác | Lancaster Lucas Törőcsik Richárd Vajda Soma 55 pont | 50. hely | Ez a nevünk! | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Szabó Norbert | Tóth Anna Kincső Tölgyesi Zsuzsanna Varga Katalin 54 pont | 51. hely | MORFÉMÁK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Hodálik Hanna | Zahorecz Luca Búzás Alex Gyenes Zsolt 50 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős Bölcs Baglyok | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Kapás Dávid | Kovács Adrián Hajdu József Szabó Roland 87 pont | 2. hely | RTTSZ | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Richter Anna | Tasi Vanda Tamás Levente Szabó Regő 87 pont | 3. hely | Nyelv-Észek | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Juhász Nikolett | Monok Eszter Sinka Cintia Szőllősi Dávid 85 pont | 4. hely | Jófejek | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Szabó Tamás | Torma Sándor Vadász Bence Újvári Kornél 77 pont | 5. hely | He(j)esírási Bajnokok | Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium, Kollégium és Óvoda | Törökszentmiklós Balogh Brigitta | Gál Réka Gonda Éva Orosz Kata 71 pont | 6. hely | Rajos Manók | Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium, Kollégium és Óvoda | Törökszentmiklós Iványi Kornél | Kovács Amelita Vanessza Náhóczki Donát Tordai Máté 70 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | Bercsényisek | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Dudics Virág | Jakab Renáta Lukácsi Petra Ollári Zsófia 70 pont | 8. hely | Profik | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Csiseczki Zsolt | Rácz Renáta Tóth Kinga Turcsányi Ákos 68 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős eSZeS-ek | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Slajchó Petra | Suhajda Sára Szabó Hajnalka Szőke Réka 119 pont | 2. hely | Helyes(író) lányok | Kis Bálint Általános Iskola | Gyomaendrőd Czikkely Hanga | Deli Csenge Kis Kata Uhrin Barbara 117 pont | 3. hely | 4 TÖK-ÉLETES | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Balássy Fanny | Szilágyi Piros Virág Tar Beatrix Timár Benjámin 116 pont | 4. hely | Okosan, sportosan | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Bagi Péter | Kurpé Levente Gombos Tamás Csatári Tamás 113 pont | 5. hely | Sportosan, okosan | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Gitye Boglárka | Kun Anikó Kiss Katalin Kajári Marianna 109 pont | 6. hely | Nyelvelők 2 | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Kovács Orsolya | Kárpáti Kitti Orosz Máté Szűcs Attila 104 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
7. hely | Anonymus | Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola | Békéscsaba Ádász Bendegúz | Mihályfi Dávid Moldován Lili Szűcs Áron 103 pont | 8. hely | Mandarin | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Czepó Sára | Csala Tibor Csatári Enikő Kiglics Mátyás 102 pont | 9. hely | Nyelvőrzők | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Jakab Jázmin | Lengyel Diána Németh Nelli Szarvas Fanni 101 pont | 10. hely | Okostojások | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Dézsi Károly | Pálovits Bálint Boka Péter Elek Ferenc 100 pont | 11. hely | KLG | Kossuth Lajos Gimnázium | Tiszafüred Tóth Klaudia | Fazekas László Gál Réka Varga Ágnes 100 pont | 12. hely | Google.hu | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Soós Jennifer | Szilágyi Anett Fazekas Csenge Galbács Angéla 99 pont | 13. hely | Versenyzők | Belvárosi Általános Iskola | Szolnok Majercsik Bence | Décsei Nikolett Mester Bálint Balázs Máté 97 pont | 14. hely | Az irodalom visszavág | Petőfi Utcai Általános Iskola | Békéscsaba Csík Gábor | Gojdár Ákos Oláh Blanka Szarvas Flóra 97 pont | 14. hely | Varázsceruza | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Vona Dóra | Mező Réka Nagy Erika Tekse Judit 97 pont | 16. hely | Kicsi gesztenyék | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós Boda Patrícia | Balogh Kyra Papp Lili Anda Dávid 94 pont | 17. hely | Rákóczi brigadérosai | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Szolnok Bencsik Luca | Farkas Réka Fergencs Lívia Makai Gyöngyi 93 pont | 18. hely | Észnyerők | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Gálik Nikolett | Lengyel Nikolett Braun Krisztián Tóth Attila 90 pont | 19. hely | Hibajavítók | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Guba Ádám | Rab Zsanett Rédei Gergő Surányi Anna 89 pont | 20. hely | Idijóták | Arany János Református Általános Iskola | Kisújszállás Cs. Nagy Eszter Sára | Szabó Sára Zsófia Nagy Krisztina Herczegh Veronika 87 pont | 21. hely | Én meg ti | Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola | Gyomaendrőd Bognár Nóra | Derzsi-Kovács Szávitri Kulik Adrienn Kurilla Zoltán 86 pont | 22. hely | Sok(k)- agyak | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Komlósi Csilla | Horváth Nikolett Bozó Botond Botás Dávid 85 pont | 23. hely | Apolló 4 | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Kalla László | Lőrincz Zoltán Major Rudolf Nagy Ferenc 85 pont | 24. hely | NEBULÓK | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Duska Petra | Kiss Rebeka Szokolyai Adrienn - 83 pont | 25. hely | KOHÉZIÓ | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Bukovinszky Emese | Kondacs Renáta Nagy Noémi Horváth Edit 81 pont | 26. hely | NYELVELŐK | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Szarvas Krsnyak Anikó | Kis Kitti Kenyeres Petra Buzás Lilla 80 pont | 27. hely | Kondorosi betyárok | Petőfi István Általános Iskola, Diákotthon és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény | Kondoros Bákai Benjámin | Balogh Martin Czmarkó Balázs Opauszki Botond 80 pont | 28. hely | Veszett eszek | Erzsébethelyi Általános Iskola | Békéscsaba Bánszki Kitti | Baukó Réka Lázár Márk Török Anna 80 pont | 29. hely | Cervinus | Vajda Péter Evangélikus Gimnázium | Szarvas Bencsik Dea | Lajtos Krisztina Molnár Mihály Varga Viktória 79 pont | 30. hely | Nincs kettő négy nélkül | Tildy Zoltán Általános Iskola, AMI és EPSZ | Szeghalom Ambrus Dorina | Bihari Dorina Bokor László Fülöp Alexandra 79 pont | 31. hely | Nyelvőrök | BEGART | Békéscsaba Ancsin Viktória | Nagy Diána Tamás Enikő Bukris Gréta 75 pont | 32. hely | Igézők | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bárdos Péter Árpád | Demény Szabina Nemoda Enikő Tarján Krisztina 75 pont | 33. hely | Nyelvgyötrők | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda | Tiszafüred Czinege Fruzsina | Gulyás Dominika Kovács Péter Nagy Gábor 72 pont | 34. hely | Két szoknya két nadrág | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Balogh László | Kádár Levente Juhász Natália Vidó Katinka 72 pont | 35. hely | No name | BEGART | Békéscsaba Bene Zalán | Mihály Dávid Tóth Kristóf Tóth Milán 68 pont | 36. hely | Léda | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Fehér Réka | Nagy Alexandra Pethes Enikő Szekeres Anna 67 pont | 37. hely | Név: mások | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Gyula Pősz Richárd | Annus Erik Vad Márk Lendvai Evelyn 66 pont | 38. hely | NIMBUSZ 2012 | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Gyula Csiki Viktor | Lapis Péter Lovász Zoltán Szabó Patrik 66 pont | 39. hely | Nyelvőrlők | Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI | Mezőkovácsháza Duna Mercédesz | Kovalcsik Anett Rezi Hédi Sztojkó Stella 62 pont | 40. hely | KriSáFruNo | Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI | Mezőkovácsháza Farkas Krisztina | Fekete Fanni Kotroczó Fruzsina Urbánszki Noémi 60 pont | 41. hely | Rikola | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Bódi Martin | Hajdu Nikolasz Nádudvari Dzsenifer Soós Dávid 59 pont | 42. hely | Moszkvicsslusszkulcs | Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI | Mezőkovácsháza Czuth Balázs | Kása József Réti Norbert Szabó Richárd 48 pont | 43. hely | Bundáskenyér | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Jászárokszállás Gyulavári Dániel | Kovács Attila Luda Dániel - 43 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám
1. hely | döntős ArAny ÁszOk | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Hagymási Márton | Kurdics Zoltán Gábor Radó Levente Szabó Patrik 106 pont | 2. hely | Magyaros csajok | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Balogh Bianka | Czakó Bettina Csabai Regina Réka Fülöp Fruzsina 78 pont | 3. hely | Krumplilekvár | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Dobler Krisztina | Féderer Fruzsina Fanni Mihók Bianka Mercédesz Szöllősi Milla Szonja 77 pont | 4. hely | Pandúrok | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Deák Virág | Komáromi Helga Négyesi Zsófia Petra Németh Fanni 74 pont | 5. hely | Csillámpóni | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Balogh Zsuzsa | Drobnyik Gréta Luca Veres Ágota Zimány Alexandra 67 pont | 6. hely | Csapatnév | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Törökszentmiklós Gáll Ferenc Richárd | Kocsis Zoltán Márk Turcsányi Vanda Varga Orsolya Mária 66 pont | |
Helyezés | Csapatnév | Iskola, város | Csapattagok | Pontszám |
Város | Iskola | Tanár
Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Asztalos Erzsébet | Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Barnáné Szabó Márta | Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Bordásné Mundrucz Csilla | Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Klimaj Klára | Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Kopanyicza Edit | Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Popol Klára | Békéscsaba | Petőfi Utcai Általános Iskola | Rakonczai Teréz | Gyomaendrőd | Kis Bálint Általános Iskola | Forgácsné Gyetvai Krisztina | Gyula | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Aradszkyné Szelényi Tünde | Gyula | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Kovácsné Megyeri Anna | Gyula | GYAKI 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye | Tóthné Bodó Mária | Gyula | GYAKI Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye | Fülöp Tünde | Gyula | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Hubáné Kovács Katalin | Gyula | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Jakabné Mocsári Éva | Gyula | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Kolozsi Ildikó | Gyula | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye | Kovácsné Doba Mariann | Jászárokszállás | Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola | Antal Péterné | Jászberény | Szent István Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium | Tóthné Muhari Ildikó | Kisújszállás | Arany János Református Általános Iskola | Halász Julianna | Szarvas | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Hovorkáné Hegedűs Hajnalka | Szarvas | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda | Védőné Dobrotka Edit | Szarvas | SZIE Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde | Koppányiné Langó Zsuzsanna | Szolnok | Belvárosi Általános Iskola | András Piroska | Szolnok | Fiumei Úti Általános Iskola | Somogyiné Durucskó Mária | Szolnok | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Lengyel Lászlóné | Szolnok | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Orbánné Varga Éva | Szolnok | Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | Szegediné Romancsik Andrea | Tiszafüred | Kossuth Lajos Gimnázium | Sütőné Seres Adrienn | Tiszafüred | Kossuth Lajos Gimnázium | Tóthné Kovács Irén | Törökszentmiklós | Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium, Kollégium és Óvoda | Szécsiné Tamasi Katalin | Törökszentmiklós | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium | Tóthné Nagy Zita | Törökszentmiklós | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Polgárné Madarasi Zsuzsanna | |