Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Szókirakók | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 179
| 143 | (13) 36
| Dominyák Virág, Farkas Lilla, Kiss Levente, Morvai Levente
| Felkészítő tanár: Port Márta
| 2.
| Ötös négyes | Árpád Vezér Általános Iskola, Debrecen 179
| 142 | (16) 37
| Schmiedt Lilla, Siteri Lelle, Rózsa Simon Péter, Papp Máté
| Felkészítő tanár: Szimáné Vlajk Mária
| 3.
| Mosoly | Csány-Szendrey Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Keszthely 157
| 120 | (7) 37
| Horváth Nóra, Kurusta Sára, Legoza Ádám, Oroszlán Mátyás
| Felkészítő tanár: Kovács Károlyné
| 4.
| Anya-nyelv-ész | Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Gödöllő 154
| 116 | (12) 38
| Mácsár Hunor, Szabó Barnabás, Mezey Dorottya, Majoros Dorottya
| Felkészítő tanár: Weidl Beatrix
| 5.
| Nyelvtörők | Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola, Nyíregyháza 150
| 114 | (3) 36
| Fedor Ádám, Mike Dóra, Nagy Gréta, Rózsa Petra
| Felkészítő tanár: Hajdúné Borbás Marianna
| 6.
| Gárdonyi csillagok | Gárdonyi Géza Általános Iskola, Budapest XI. 144
| 114 | (12) 30
| Gyovai Lili Zorka, Homoki Lili Anna, Kósa Annabella, Szabó Botond
| Felkészítő tanár: Saródyné Végh Daniella
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Tudorka csapat | Feszty Árpád Általános Iskola, Komárom 113
| 113 | (7) -
| Kürtösi Réka, Ladek Karin, Sulics Barnabás, Vlaicu Márk
| Felkészítő tanár: Herbsztné Pásztor Andrea
| 8.
| Vadmacskák | Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Bóly 110
| 110 | (12) -
| Papp Anna, Pesti Hanna, Tárnoky Péter, Zeitvogel Léna
| Felkészítő tanár: Faluhelyiné Hock Mária
| 9.
| Barangolók | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda, Szarvas 110
| 110 | (13) -
| Kohut Gyöngy, Molnár Tamara, Podani Petra, Szebegyinszki Szofi
| Felkészítő tanár: Nagy Istvánné
| 10.
| Palánták | Verpelét Általános Művelődési Központ, Verpelét 108
| 108 | (10) -
| Bakos Eszter, Halász Ágnes, Juhász Balázs, Pék Róbert
| Felkészítő tanár: Szabóné Csőke Tünde
| 11.
| Fülesbagoly | Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 107
| 107 | (6) -
| Kovács Eszter, Kupecz Anna, Péter Szarka Teodóra, Hamza Virág Csenge
| Felkészítő tanár: Gonda Ilona, Bartha Jánosné, Szécsiné Szász Enikő
| 12.
| HANGYÁK | Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium, Budapest II. 106
| 106 | (8) -
| Apáti Rebeka, Balogh Ilona, Harsányi Emma, Masznyik Blanka
| Felkészítő tanár: Kovácsné Miron Zsuzsa
| 13.
| Nyelvőrzők | Németh László Gimnázium, Általános Iskola, Hódmezővásárhely 103
| 103 | (8) -
| Bereczki Ádám, Molnár Ádám, Nagy Laura, Oláh Norbert
| Felkészítő tanár: Konczné Karasz Edit
| 14.
| Tűzliliom | Hunyadi János Általános Iskola, Budapest XIV. 101
| 101 | (6) -
| Árva Janka, Brunner Hanna, Gyárfás Viktória, Székely Vera
| Felkészítő tanár: Petrilákné Polyák Ildikó
| 15.
| Kisokos | Katona József Általános Iskola, Budapest XXI. 100
| 100 | (12) -
| Dudla Szilvia Boglárka, Hangyási Ádám István, Klár Ráchel, Nagybányai-Nagy Balázs
| Felkészítő tanár: Szélinger Mária
| 15.
| Nyelvtörők | Kispesti Erkel Ferenc Általános Iskola, Budapest XIX. 100
| 100 | (12) -
| Kálmáncsi Luca, Kratochwill Réka, Csaba Dorka, Sziklai Réka
| Felkészítő tanár: Czirjákné Kocsis Ibolya
| 17.
| Négyes csapat | Szent András Általános Iskola, Szentendre 96
| 96 | (10) -
| Hauser Júlia, Hoppál Ilona Cicelle, Tóth Édua Zita, Wildner Sára
| Felkészítő tanár: Kolozs Jánosné
| 18.
| GÉP-ELEK | Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda, Miskolc 89
| 89 | (2) -
| Czaga Helga, Demeter Sarolta, Halász Gergely, Kovács Áron
| Felkészítő tanár: Horkay Ibolya
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| M.C. Virányos | Virányos Általános Iskola, Budapest XII. 181
| 143 | (13) 38
| Fabricius Márk, Fleiner Zsigmond, Nagy Ágoston, Pongrácz András
| Felkészítő tanár: Görög Erika
| 2.
| Könyvmolyok | Damjanich János Általános Iskola, Gödöllő 176
| 146 | (14) 30
| Básthy Hunor, Kolozsvári Bence, Mundruczó Péter, Papp Csenge
| Felkészítő tanár: Sebestyén Zsuzsanna
| 3.
| Réti pipitér | Hegedüs Géza Általános Iskola, Budapest XIII. 175
| 135 | (11) 40
| Bello Anna, Busa Dorottya, Juhász Réka, Kabai Kolos
| Felkészítő tanár: Kemény Csilla
| 4.
| Mátyás írnokai | Corvina Óvoda és Általános Iskola Mátyás Király Általános Iskolája, Kecskemét 172
| 142 | (13) 30
| Fábián Gyöngyi, Fülöp Anna Ágnes, Gelányi Dániel, Kele Csenge
| Felkészítő tanár: Királyné Papp Judit
| 5.
| Magoncok | Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Derecske 172
| 135 | (13) 37
| Bene Zoltán, Hegyesi Réka, Szőllősi Adrienn Csilla, Vásári Bálint Pál
| Felkészítő tanár: Dombi Imréné
| 6.
| Okos tojások | Szent Lőrinc Katolikus Általános Iskola, Budapest XVIII. 156
| 131 | (14) 25
| Bálint Szonja, Bozsó Bálint, Magashegyi Boglárka, Szitkey Dorottya
| Felkészítő tanár: Fazekasné Vizkelety Klára
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Manók | Egry József Ált. Isk. és AMI, Keszthely 129
| 129 | (16) -
| Korponai Csanád, Matyi Dorina, Szabolcs Soma, Vass Gábor
| Felkészítő tanár: Katonáné Rosta Hedvig
| 8.
| Pásztorvölgyi Nyelvőrzők | Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium, Eger 128
| 128 | (14) -
| Juhász Jázmin, Molnár Bálint, Nagy László Dávid, Patkó Orsolya
| Felkészítő tanár: Kiss-Szemán Mónika
| 9.
| Nyerő négyes | Nyugat-magyarországi Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola, Győr 126
| 126 | (15) -
| Császár Enikő, Lakatos Noémi, Varga Rebeka, Hegedüs Míra
| Felkészítő tanár: Somosfalviné Fehér Gabriella, Láng Rita, Ruppertné Hutás Kinga
| 10.
| Kis Nyelvészek | Mustármag Keresztény Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest III. 125
| 125 | (10) -
| Baross Kata, Kalmár Eszter, Kőszeghy Anna, Sturbán Tamás
| Felkészítő tanár: Ulbertné Czinege Márta
| 11.
| Védd a fákat, egyél hódot! | Koch Valéria Középiskola, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Pécs 121
| 121 | (9) -
| Albert Ákos, Bánáti Tamás, Flódung Áron, Holczer Miklós
| Felkészítő tanár: Nimsz Réka
| 12.
| Édes, ékes nyelvészek | Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba 120
| 120 | (7) -
| Gyulai Teodóra, Horostyák Cintia, Nagy Bálint, Tuska Emese
| Felkészítő tanár: Barnáné Szabó Márta
| 13.
| ifj. Szavak tengerén | Budenz József Általános Iskola és Gimnázium, Budapest II. 120
| 120 | (11) -
| Sipőcz Balázs, Sólyom Barna, Székely Eszter, Veszprémi Jakab
| Felkészítő tanár: Rádonyi Dénesné
| 14.
| Szófaragók | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 120
| 120 | (15) -
| Czövek Gréta, Nagy Fruzsina, Poharánszki Anna, Soós András
| Felkészítő tanár: Port Márta
| 15.
| Okos kobakok | Vári Emil Társulási Általános Iskola, Kisvárda 119
| 119 | (16) -
| Dolhai Dávid, Horváth Lehel, Kovács Eszter, Vajda Liliána
| Felkészítő tanár: Tercza Lászlóné
| 16.
| Tulipán | Biatorbágyi Általános Iskola, Biatorbágy 118
| 118 | (8) -
| Bálinger Klára, Csaplár Júlia, György Lili, Palotai Lilla
| Felkészítő tanár: Szabó Ágnes
| 17.
| Bölcs Baglyok | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda, Szarvas 114
| 114 | (15) -
| Egri Dóra, Kiss Virág, Medvegy Réka, Mester Dóra
| Felkészítő tanár: Gáspár Ildikó
| 18.
| Nyelvelők | Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola, Miskolc 103
| 103 | (5) -
| Csernai Kinga, Nagy Eszter, Peitl Fruzsina, Szuhodolszki Natália
| Felkészítő tanár: Erdélyi Zsoltné
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Iniciálé | Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg 174
| 143 | (15) 31
| Ferenczi Sebestyén, Wohner Benedek, Schneider Anna, Kósa Gergely
| Felkészítő tanár: Juhász Ildikó - Szűcsné Jóna Ágota
| 2.
| Szókimondók | Koszta József Általános Iskola, Szentes 172
| 138 | (13) 34
| Bocskay Edit, Elefánti Soma, Mácsai Kristóf, Tóth Rozália
| Felkészítő tanár: Sántháné Deim Alíz
| 3.
| Anyanyelvitézek | Dobó Katalin Gimnázium, Esztergom 161
| 131 | (12) 30
| Csizmár Kristóf, Hussein Adnan, Maráz Ágnes, Mikesy Mária
| Felkészítő tanár: Sárosné Nobik Nagy Rita
| 4.
| Filléresek | Fillér Utcai Ált. Isk., Budapest II. 161
| 128 | (13) 33
| Hideg Sára, Nemes Lili, Soós Dorottya, Várkonyi Petra
| Felkészítő tanár: Dzsida Adrienn
| 5.
| NyelvÉSzlények | Áldás Utcai Általános Iskola, Budapest II. 152
| 130 | (12) 22
| Hajdú Borka, Csűrös Panna, Andor Adél, Braun Nóra
| Felkészítő tanár: Pataki Éva
| 6.
| Joómadarak | Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Piliscsaba 149
| 121 | (10) 28
| Beke Sára, Jakó Attila, Joó Andor, Vida Álmos
| Felkészítő tanár: Kardeván Lapis Gergely
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Olvasó mókusok | Eszterházy Károly Gyakorlóiskola, Eger 121
| 121 | (14) -
| Kovács Dániel, Maruzs Petra, Saufert Sára, Szántai Kevin
| Felkészítő tanár: Pócs Mária Magdolna
| 8.
| Betűmanók | Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg 120
| 120 | (14) -
| Németh Kinga, Rózsa Veronika, Tompos Anna, Mészáros Sára
| Felkészítő tanár: Juhász Ildikó
| 9.
| Matekzsenik | Deák Téri Evangélikus Gimnázium, Budapest V. 115
| 115 | (8) -
| Gáti András, Gyulai Koppány, Kepes Péter, Obermayer Bence
| Felkészítő tanár: Fehér Charlotte
| 10.
| Benccce Team | Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest XXII. 115
| 115 | (12) -
| Kalmár Kristóf, Mezei Ákos, Rosta András, Udvarhelyi Gergő
| Felkészítő tanár: Görög Zsófia
| 10.
| Péchy Blanka | II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Rád 115
| 115 | (12) -
| Horhi Márta, Kovács Emese, Szőcs Nóra, Sztebel Judit
| Felkészítő tanár: Saffarik Ildikó
| 12.
| Félistenek | DE Arany János Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 112
| 112 | (10) -
| Csernyánszky Balázs, Harangozó Péter, Kapi László, Matkó Norbert
| Felkészítő tanár: Sándorné Nagy Zsuzsanna
| 13.
| Okoskák | Várkerti Általános Iskola, Szakiskola és Tagiskolái, Várpalota 111
| 111 | (10) -
| Hodula Réka, Kaszta Friderika, Kovács Hanga, Vicai Kristóf
| Felkészítő tanár: Jókuti Ildikó
| 14.
| Szorgos hangyák | Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc 111
| 111 | (15) -
| Mátraházi Krisztián, Nagy Dominik, Rencsicsovszki Bence, Csobádi Viktor
| Felkészítő tanár: Soltész Ágnes
| 15.
| Antika és a szuperpajtik | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 108
| 108 | (8) -
| Ölyüs Kata, Paksi Benedek, Szabó Lenke Hanna, Tölcsér Alexandra
| Felkészítő tanár: Szintai Éva
| 16.
| Szorgos Mókusok | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 105
| 105 | (4) -
| Gazdag-Győri Zétény, Kórodi Kristóf, Szabó Gyula Máté, Tóth-Rohonyi Iván
| Felkészítő tanár: Arató László
| 17.
| Bűbájosok | Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Gyakorlóiskola, AMI és Gyakorlóóvoda, Szekszárd 102
| 102 | (14) -
| László Laura, Imre Lili, Varga Violetta, Sánta Zsófia
| Felkészítő tanár: Vermesné Géczy Blanka
| 18.
| Tudós brokkolik | Gárdonyi Géza Általános Iskola, Nyíregyháza 91
| 91 | (8) -
| Balasa Zoltán, Holló Ágnes, Vizi Lilien, Vizvári Ádám
| Felkészítő tanár: Cservenyákné Bihari Ilona
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Alfalányok | Kálvin Téri Református Általános Iskola, Makó 178
| 141 | (10) 37
| Börcsök Polli Zsófia, Dénes Dominika Zsófia, Papós Zita, Tilimpás Laura
| Felkészítő tanár: Kovács Tibor
| 2.
| Fiúk kizárva! | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. 176
| 142 | (15) 34
| Kotorova Denica, Kurucz Blanka, Szarvas Dóra, Vadler Emma
| Felkészítő tanár: Gelniczky György
| 3.
| Tornádó 2. | Bornemisza Péter Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Iskola, Budapest XVI. 175
| 142 | (12) 33
| Ritz Juliette, Tusnády Simon, Varga Petra, Vass Dávid
| Felkészítő tanár: Lajkó Anita
| 4.
| Névtelenek | Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ, Győr 170
| 143 | (13) 27
| Babics Júlia , Csete Rebeka , Kompis Ágnes , Freiberg Jásmin
| Felkészítő tanár: Montovayné Krupla Ildikó
| 5.
| Ügyes négyes | Zamárdi Fekete István Általános Iskola és AMI, Zamárdi 168
| 142 | (12) 26
| Csehi Gréta, Csonka Regina, Horváth Mirjam, Walter Dominika
| Felkészítő tanár: Benkő Margit
| 6.
| Gyilkos elmék | GYAKI Implom József Általános Iskola Tagintézménye, Gyula 167
| 134 | (10) 33
| Illyés Enikó, Szaszák Zsuzsa, Vígh Dániel, Vincze Zoltán
| Felkészítő tanár: Kolozsi Ildikó
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Még a tudósok sem tudják | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 132
| 132 | (13) -
| Máthé Kincső, Hetyei Kristóf, Heller Daniel, Lázár Bence
| Felkészítő tanár: Nagyné Dömös Erika
| 8.
| A csóri boszorkányok | Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest XII. 127
| 127 | (8) -
| Egerszegi Flóra, Lantos Regina, Papp Luca, Petrus Mariann
| Felkészítő tanár: Szarka Eszter
| 8.
| Nagyokosok | Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg 127
| 127 | (8) -
| Horváth Petra, Major Fanni Napsugár, Rosta Maya, Sefner Rebeka
| Felkészítő tanár: Juhász Ildikó
| 10.
| Szószátyárok | Fáy András Református Általános Iskola és AMI, Gomba 127
| 127 | (15) -
| Béres Boglárka, Hermann András, Lakatos Csilla, Pásztor Hanga
| Felkészítő tanár: Kaszás Judit
| 11.
| BölcsÉsz | Brassó Utcai Általános Iskola, Budapest XVIII. 126
| 126 | (16) -
| Ágoston Emma, Balogh Zsombor, Karumidze Anna, Sipos Botond
| Felkészítő tanár: Jásperné Nagy Melinda
| 12.
| Nyelvbarát | Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola, Budapest XII. 125
| 125 | (10) -
| Lipovics Dániel, Stróbl Tamás, Szabó Nóra, Tersztyánszky Flóra
| Felkészítő tanár: Gere Edit
| 13.
| Szuper4 | Árpád Vezér Általános Iskola, Debrecen 125
| 125 | (11) -
| Almási Kitti, Pál Dóra, Porcsin Sára, Sótér Csenge
| Felkészítő tanár: Bicskei Angella
| 14.
| Szmájlik | Virányos Általános Iskola, Budapest XII. 123
| 123 | (12) -
| Herczeg Blanka, Molnár Dóra Viktória, Nagy Anna Flóra, Szigeti Adél
| Felkészítő tanár: Gulyás Gáborné
| 15.
| 4-ek | Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs 121
| 121 | (9) -
| Dienes Márton András, Fülöp Gábor Milán, Kiss László, Kovács Kolozs
| Felkészítő tanár: Majorosné Jakab Renáta
| 16.
| Honfoglalók | Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Szakközépiskola, Eger 119
| 119 | (10) -
| Balázs Diána, Berecz Máté, Jacsó Barnabás, Kovács Eszter Éva
| Felkészítő tanár: Barnáné Fekete Mónika
| 17.
| Szentjánosbogarak | Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola, Budaörs 117
| 117 | (9) -
| Fazekas Csanád, Hankó Hanna, Sas Lőrinc, Szaniszló Noémi
| Felkészítő tanár: Pozsgai Marianna
| 18.
| Fantom lányok | Eötvös József Általános Iskola és AMI, Vásárosnamény 116
| 116 | (10) -
| Csalah Bernadett, Illés Dóra Kata, Koncz Boglárka, Tótfalusi Fanni
| Felkészítő tanár: Dr. Kárászi Zsoltné
| 19.
| Szivárvány | Árpád Vezér Általános Iskola, Debrecen 115
| 115 | (10) -
| Horváth Petra, Juhos Lili, Lábas Lilla, Nemessályi Réka
| Felkészítő tanár: Vadné Farkas Katalin
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Szenzációs négyes | Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskolája, Eger 186
| 150 | (16) 36
| Domboróczki Dániel, Kiss Bálint, Fedics Gergely, Hoffmann Balázs
| Felkészítő tanár: Sipos Zsuzsa
| 2.
| Név-szó-beszéd | Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Szentes 183
| 147 | (13) 36
| Endrédi Luca, Kun-Szabó Regina, Lustyik Máté, Ráfi Anna Réka
| Felkészítő tanár: Ráfiné Gáspár Annamária
| 3.
| Anyu szerint okos vagyok | Váci Juhász Gyula Általános Iskola, Vác 181
| 151 | (14) 30
| Alexy Milán, Dolnay Ádám, Fehér Boglárka, Zöld Béla
| Felkészítő tanár: Grauszman László
| 4.
| Quartett | Vaszary János Általános Iskola, Tata 180
| 144 | (13) 36
| Aranyi Luca, Csóka Máté, Molnár Anna, Paál Georgina
| Felkészítő tanár: Mesterné Lupták Marianna, Harsainé Dobis Adrien
| 5.
| BaNaMeMi | Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola, Sárvár 177
| 149 | (15) 28
| Csejtei Balázs, Németh Míra, Németh Nátán, Zsoldos Melissza
| Felkészítő tanár: Tóth Margit
| 6.
| Szóban-forgók | Gazdagrét-Törökugrató Ált. Isk., Budapest XI. 169
| 144 | (13) 25
| Blaskovics Ákos, Csizmadia Dávid, Frigyik Nóra, Tömő Dániel
| Felkészítő tanár: Tölgyessyné Szabó Edit
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Tippelgetünk | Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola, Eger 141
| 141 | (12) -
| Orosz József Ábel, Orosz Dávid, Román Ádám, Zakar Zsombor
| Felkészítő tanár: Laczkóné Kiss Beatrix
| 8.
| Arany növendékek | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 140
| 140 | (16) -
| Horváth Réka, Korcsog Adél, Kovács Bence, Janku Flóra
| Felkészítő tanár: Boda Margit
| 9.
| Aranycsapat | Zamárdi Fekete István Általános Iskola és AMI, Zamárdi 138
| 138 | (9) -
| Gál Péter, Gruber Dóra, Horváth Balázs, Varga Kata
| Felkészítő tanár: Benkő Margit
| 10.
| Nyelvtörők | Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda, Szarvas 137
| 137 | (11) -
| Hamza Renáta, Harmati Lilla, Korompai Virág, Urbancsok Anett
| Felkészítő tanár: Megyikné Bagi Erika
| 11.
| Árvíztűrő tükörfúrógép | Bornemisza Péter Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Iskola, Budapest XVI. 136
| 136 | (13) -
| Bakucz Barnabás, Kalmár Dániel, Papp Balázs, Szerőczei Filemon
| Felkészítő tanár: Turai Júlia
| 12.
| Agy-Menők | Gönczy Pál Általános Iskola, Debrecen 135
| 135 | (10) -
| Abuczki Mátyás, Balogh Szabolcs, Göblyös Krisztina, Hamar Boglárka
| Felkészítő tanár: Kocsis Ildikó
| 13.
| Zsebimaci | Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola, Budapest XII. 135
| 135 | (12) -
| Dobos Laura, Kövesdi Lilla, Mihálffy Ágota, Varga Sára
| Felkészítő tanár: Stróbl Kristófné
| 14.
| Izbégi Négyes | Izbégi Általános Iskola, Szentendre 127
| 127 | (15) -
| Farkas Boróka, Iszály Bíborka, Iszály Boróka, Jancsó Dorottya
| Felkészítő tanár: Nagy Katalin
| 15.
| Cickányok | Vári Emil Társulási Általános Iskola, Kisvárda 125
| 125 | (11) -
| Kópé Boglárka, Mudri Panna, Szabó Viktória, Ténai Kincső
| Felkészítő tanár: Dr. Korponainé Móré Ágnes
| 16.
| Nyelvzsonglőrök | Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs 121
| 121 | (11) -
| Gáspár Vera, Kovács Réka, Podráczki Henrietta, Szabó Éva
| Felkészítő tanár: Majorosné Jakab Renáta
| 17.
| Zöngülő Zöngék | Aquincum Általános Iskola, Budapest III. 121
| 121 | (14) -
| Dezső Márk, Farkas Boróka , Kamondy Henrik, Szende Dóra
| Felkészítő tanár: Tóthné Pintér Gabriella
| 18.
| Csellengők | Bolyai János Katolikus Általános Iskola, Szerencs 114
| 114 | (11) -
| Ajtai Boglárka, Karasz Flóra, Miklósi Angéla, Pál Eszter
| Felkészítő tanár: Sándorné Lakatos Marianna
| 19.
| Mássalhangzó törvények | Karácsony Sándor Rózsatéri Református Általános Iskola és Óvoda, Budapest XIX. 113
| 113 | (13) -
| Ballon Máté Bálint, Lányi Magdolna, Rácz Eszter, Skultéty Tímea
| Felkészítő tanár: Kovács Bernadette
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Romantikus hiperbolák | Veres Péter Gimnázium, Budapest III. 188
| 148 | (15) 40
| Kozma Bianka, Polonyi Domonkos, Veress Luca, Zentai Flóra
| Felkészítő tanár: Lippai Ildikó
| 2.
| Corvinuszok | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 177
| 142 | (13) 35
| Benyovszki Lili, Nagy Veronika, Reviczky Marcell, Weisz Csaba
| Felkészítő tanár: Győri János
| 3.
| Nemtudomkiolvasni | Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc 176
| 141 | (14) 35
| Takács Anna, Kovács Dorottya, Szauervein Zsanett, Feczkó Csanád
| Felkészítő tanár: Szemerszki Mihályné
| 4.
| PH-érték | ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest V. 175
| 144 | (12) 31
| Girus Kinga, Hencsey Laura, Jákri Petra, Váradi Eszter
| Felkészítő tanár: Hubai Katalin
| 5.
| Kokó | Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Piliscsaba 174
| 141 | (14) 33
| Reischl Fülöp, Tóbiás Bálint, Demény Barnabás, Benyó Pál Bertalan
| Felkészítő tanár: Tóbiás István
| 6.
| Ellipszilonosjé | Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, Győr 171
| 138 | (12) 33
| Gallyas Márton, Gyöngyösi Ádám, Herlicska Marcell, Kiss Márk
| Felkészítő tanár: Nyőgér Andrásné
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Nyelvész Kft. | Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely 135
| 135 | (10) -
| Rónafalvi Lili, Erényi Dorottya, Kis Kinga, Varsányi Balázs
| Felkészítő tanár: Budainé Boda Mária
| 8.
| Trilobiták | Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös 135
| 135 | (12) -
| Csintalan Rita, Csörgő Kata, Csörgő Terka, Erdélyi Dóra
| Felkészítő tanár: Bárdosné Kovács Erzsébet
| 9.
| Pici sárga elefántok | Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő 131
| 131 | (14) -
| Ferencz Fanni, Novotny Klára, Nagy Brigitta, Erdei Judit
| Felkészítő tanár: Szőnyi Gergely
| 10.
| Popontok | Katona József Gimnázium, Kecskemét 126
| 126 | (13) -
| Csontos Fanni, Bodnár Balázs, Karsai Áron, Sebe Anna
| Felkészítő tanár: Földváriné Csuti Orsolya
| 11.
| Vérnarancs | Kossuth Lajos Gimnázium, Tiszafüred 124
| 124 | (12) -
| Demján Mária Margaréta, Jakab Péter, Kinál Dániel, Nagy Ádám
| Felkészítő tanár: Sütőné Seres Adrienn
| 12.
| Nyelvgyötrők | Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár 123
| 123 | (11) -
| Abkarovits Hanna, Holczheim Kata, Majzik Fanni, Pluhár Zsófia
| Felkészítő tanár: Lacziné Kiss Mária
| 13.
| POTATO | Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola, Budapest XII. 119
| 119 | (14) -
| Vághy Júlia, Papp Adrienn, Spanyol Anna, Kocsis Leila
| Felkészítő tanár: Dr. Budai Éva
| 14.
| Lóserfőző | ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 118
| 118 | (11) -
| Gróf Dávid, Király Márton, Maróti Zsombor, Patrik Domonkos
| Felkészítő tanár: Győri János
| 15.
| Anyatermészet | ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest V. 116
| 116 | (9) -
| Bakó Anna, Érseki Tamara, Hubay Csenge, Széll Tímea
| Felkészítő tanár: Salga Imre
| 16.
| Hőgyes1 | Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Hajdúszoboszló 111
| 111 | (10) -
| Mihály Tamara, Oros Orsolya, Pál Dóra, Tóth Dorina
| Felkészítő tanár: Váradi Orsolya
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Mind EGY | Városligeti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Budapest XIV. 177
| 145 | (13) 32
| Kocsis Márk, Rompos Bendegúz, Szirmai Róbert, Valachi Marcell
| Felkészítő tanár: Soós Tünde
| 2.
| Lányok | Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola, Budapest XII. 175
| 141 | (13) 34
| Csikor Kata, Göncz Zsófia, Osvay Róza, Szabó Zsófia
| Felkészítő tanár: Gere Edit
| 3.
| Kossuthosokosok | Kossuth Lajos Általános Iskola, Veszprém 174
| 139 | (14) 35
| Péter Veronika, Bárány Abigél, Csillag Dávid, Heller Sára
| Felkészítő tanár: Nagyné Dömös Erika
| 4.
| Reszkessetek Parlagfüvek! | József Attila Általános Iskola, Budapest XX. 173
| 138 | (15) 35
| Csörgő Lilla, Gaál Annamária, Kovács Boglárka, Nagy Krisztina
| Felkészítő tanár: Krén Józsefné
| 5.
| Spiritusz | Dózsa György Általános Iskola, Veszprém 171
| 140 | (13) 31
| Balogh András, Kerekes Sarolta, Lengyel Dorottya, Stáhl Laura
| Felkészítő tanár: Kárpátiné Németh Gyöngyi
| 6.
| Tomi és a Dívák | Makói Általános Iskola, Makó 168
| 139 | (12) 29
| Dobsa Dorina, Molnár Bettina, Németh Kira, Nagy Tamás
| Felkészítő tanár: Dancsi Györgyné
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| GÖRCS | Egry József Ált. Isk. és AMI, Keszthely 137
| 137 | (12) -
| Horváth Dorka, Kaló Eszter, Lakatos Viktória, Nagy Sára
| Felkészítő tanár: Dr. Polgárné Pósch Judit
| 8.
| Tápióságiak | KITT Dr. Papp Károly Általános Iskola, Tápióság 131
| 131 | (10) -
| Sári Réka, Tóth Enikő, Kun Bence, Pintér Andrea
| Felkészítő tanár: Tóthné Ónody Nóra
| 9.
| Kálvin követői | Kálvin János Református Általános Iskola, Mátészalka 129
| 129 | (14) -
| Balogh Boglárka, Murguly Máté Endre, Láposi Judit, Vadász Péter
| Felkészítő tanár: Murgulyné Kovács Edit
| 10.
| Mókusok | Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen 128
| 128 | (11) -
| Ráday Zsófia, Vastag Emese, Nagy Johanna Lili, Molnár Krisztián
| Felkészítő tanár: Emberné Balogh Emőke
| 11.
| Mázli | Óbudai Nagy László Általános Iskola, Budapest III. 128
| 128 | (13) -
| Bánszky Balázs, Fejes Bianka, Szabó Henriett, Szénási Fanni
| Felkészítő tanár: Gyurákiné Bordács Éva, Molnár Judit
| 12.
| 1Nsúly | Bábolnai Általános Iskola, Bábolna 127
| 127 | (10) -
| Balázs Márk, Kéri Virág Mariann, Németh Kitti Ildikó, Soós Gábor
| Felkészítő tanár: Veresné Szkocsek Mária
| 13.
| Betűzők | Petőfi Utcai Általános Iskola, Békéscsaba 127
| 127 | (13) -
| Bálint Zoltán, Kolarovszki Emese Éva, Krizsán Patrik, Szelekovszky László
| Felkészítő tanár: Klimaj Klára
| 14.
| BMBT | Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs 121
| 121 | (12) -
| Hidi Boglárka, Szakács Mátyás, Vezse Botond, Zsolcsák Tamás
| Felkészítő tanár: Varga Józsefné
| 15.
| Tilos az á | Koch Valéria Középiskola, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Pécs 121
| 121 | (13) -
| Armbruszt Zsanett, Keresztes Dániel, Gáyer Johanna, Lakatos Luca
| Felkészítő tanár: Arató Zsófia
| 16.
| A nagy négyes | Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár 119
| 119 | (11) -
| Máté Anna, Németh Dorottya, Mihajlovits Marcell, Schifferer András
| Felkészítő tanár: Dr. Sütő Zoltánné
| 17.
| TTEA | Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola, Bicske 118
| 118 | (12) -
| Fenyvesi Tamás, Illés Amanda, Szili Enikő, Tóthi Tamara
| Felkészítő tanár: Bogán Gáborné
| 18.
| Suhanó Tehenek | Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskolája, Eger 111
| 111 | (8) -
| Angyal Virág, Kármán Hanga, Török Eszter, Udvari Panna
| Felkészítő tanár: Márkus Róbert Zsolt
| 19.
| Szitakötők | Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola, Budaörs 110
| 110 | (12) -
| Bató Rebeka, Gádor Lea, Tóth Zsófia, Tóth Vanessza
| Felkészítő tanár: Pozsgai Marianna
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
1.
| Spirituális Absztrahálás | Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest XXII. 180
| 142 | (14) 38
| Gyugos Péter, Nikitscher Petra, Sulyok Liliána, Surján Anett
| Felkészítő tanár: Görög Zsófia
| 2.
| Szóelemzők | Móricz Zsigmond Gimnázium, Budapest II. 179
| 141 | (11) 38
| Piróth Alexa, Vanyúr Tamás, Varga Marcell, Vas Barnabás
| Felkészítő tanár: Szabó Pap Edit
| 3.
| Axióma | Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc 179
| 140 | (15) 39
| Babos Zsófia, Gáspár Attila, Soós Gergő, Tóth Tamás
| Felkészítő tanár: Jobbágy László
| 4.
| Minek nevezzelek? | Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely 177
| 141 | (15) 36
| Czibók Réka, Pataki Júlia, Pintér Virág, Weeber Luca Borbála
| Felkészítő tanár: Szauer Ágoston, Nagyné Erőss Rozália
| 5.
| Rigó | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Monor 172
| 143 | (10) 29
| Kádár Kata, Konda Nikolett, Lehota Vilmos, Molnár Enikő
| Felkészítő tanár: Dr. Barnáné Szentgyörgyvári Ágnes
| 6.
| Nutellás nudli | Török Ignác Gimnázium, Gödöllő 168
| 137 | (8) 31
| Cseh Orsolya, Molnár Krisztina, Slézinger Lili, Utassy Kata
| Felkészítő tanár: Zorkóczyné Kárpáti Zsófia
| |
Hely | Csapatnév, Iskola | Pontszám | Írásbeli | Szóbeli
7.
| Bányalámpa | Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Hajdúszoboszló 133
| 133 | (13) -
| Erdei Zsanett, Nagy Enikő, Nemes József, Pál Patrik
| Felkészítő tanár: Zsoldos Piroska
| 7.
| Dobósokk | Egri Dobó István Gimnázium, Eger 133
| 133 | (13) -
| Liptai Enikő, Ongai Kata, Tajti Anna, Tóth-Lovász Sára
| Felkészítő tanár: Batári Antal
| 7.
| Komposztárok | Szentendrei Református Gimnázium, Szentendre 133
| 133 | (13) -
| Dobó Sára Borbála, Gyimóthy András, Tóth Johanna, Török Emma
| Felkészítő tanár: Kulcsár Márta
| 10.
| Cipőfűző | Szent István Gimnázium, Budapest XIV. 132
| 132 | (13) -
| Halvaksz Júlia, Siba Gyöngyvér, Varga Kökény Csinszka, Világos Blanka
| Felkészítő tanár: Kovács Ilona
| 11.
| Gondolkodunk, tehát vagyunk | Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény 128
| 128 | (13) -
| Dombi Máté, Gyürky Anna, Szabó Judit, Szegedi Eszter
| Felkészítő tanár: Gyulai Edit
| 12.
| Partycat | Jókai Mór Gimnázium, Komárom 125
| 125 | (12) -
| Kempl Zsombor, Kovács Kíra, Kovács Tamás, Mészáros Bence
| Felkészítő tanár: Hengerics Judit
| 13.
| Papírmasi Yoda | ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest V. 123
| 123 | (11) -
| Jedlovszky Krisztina, Kincses Tamara, Konecsni Panna, Szlovák Réka
| Felkészítő tanár: Parancs Anna
| 14.
| Huncutok | Padányi Katolikus Gyakorlóiskola, Veszprém 120
| 120 | (14) -
| Holéczy Laura, Tóth Eszter, Győry Réka, Kolki Manassé
| Felkészítő tanár: Kollát Judit
| 15.
| Palacsintatorta nindzsák | Janus Pannonius Gimnázium, Pécs 119
| 119 | (10) -
| Bertók Dorottya, Vojcsik Márta Johanna, Rétháti Lili, Héjjas Mirjam
| Felkészítő tanár: Valusek Andrea
| 16.
| Anim'anók | Bercsényi Mikós Katolikus Gimnázium és Kollégium, Törökszentmiklós 111
| 111 | (10) -
| Balogh Brigitta Erika, Gál Réka, Kubicsek Adrienn Katalin, Orosz Kata Krisztina
| Felkészítő tanár: Szécsiné Tamasi Katalin
| 17.
| Most figyelj! | Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét 109
| 109 | (11) -
| Bakó Ferenc, Kellerwessel Klaus, Vidovics Gergő, -
| Felkészítő tanár: Borsós Nikolett
| |
Kategória | Csapatnév, iskola, csapattagok
3. oszt.
| Tudorka csapat | Feszty Árpád Általános Iskola, Komárom Kürtösi Réka, Ladek Karin, Sulics Barnabás, Vlaicu Márk
| Felkészítő tanár: Herbsztné Pásztor Andrea
| 4. oszt.
| Manók | Egry József Ált. Isk. és AMI, Keszthely Korponai Csanád, Matyi Dorina, Szabolcs Soma, Vass Gábor
| Felkészítő tanár: Katonáné Rosta Hedvig
| 5. oszt.
| Matekzsenik | Deák Téri Evangélikus Gimnázium, Budapest V. Gáti András, Gyulai Koppány, Kepes Péter, Obermayer Bence
| Felkészítő tanár: Fehér Charlotte
| 6. oszt.
| A csóri boszorkányok | Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest XII. Egerszegi Flóra, Lantos Regina, Papp Luca, Petrus Mariann
| Felkészítő tanár: Szarka Eszter
| 7. oszt. | ált. isk. Zöngülő Zöngék | Aquincum Általános Iskola, Budapest III. Dezső Márk, Farkas Boróka, Kamondy Henrik, Szende Dóra
| Felkészítő tanár: Tóthné Pintér Gabriella
| 7. oszt. | gimn. Pici sárga elefántok | Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő Ferencz Fanni, Novotny Klára, Nagy Brigitta, Erdei Judit
| Felkészítő tanár: Szőnyi Gergely
| 8. oszt. | ált. isk. GÖRCS | Egry József Ált. Isk. és AMI, Keszthely Horváth Dorka, Kaló Eszter, Lakatos Viktória, Nagy Sára
| Felkészítő tanár: Dr. Polgárné Pósch Judit
| 8. oszt. | gimn. Most figyelj! | Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét Bakó Ferenc, Kellerwessel Klaus, Vidovics Gergő
| Felkészítő tanár: Borsós Nikolett
| |