Szóbeli döntő - 2022. december 10.
Résztvevő csapatok

Ezen az oldalon tekinthető meg a szóbeli döntőbe jutott csapatok listája, valamint a zsűri elé kerülés sorrendje. A csapatok évfolyam, majd csapatnév szerint vannak rendezve, 7. és 8. osztályban az évfolyam utáni betűjel a kategóriát jelöli ("a" = általános iskolai, "g" = gimnáziumi kategória).

Évfolyam Csapatnév Iskola, város Csapattagok Zsűri elé kerülés sorrendje
3BetűköpőkZuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola és AMI
Budapest XIV.
Flatsker Panni
Gulyás Panna Ilona
Kozlovszky Bori
Trampus Anna
3.
3CikkcakkBudapest XIII. Kerületi Gárdonyi Géza Általános Iskola
Budapest XIII.
Farkas Fülöp
Tóth-Frank Albert
István Zalán
Bozsits Bernát
1.
3CsupafülBudapest V. Kerületi Szent István Magyar-Angol Két tanítási Nyelvű Általános iskola
Budapest V.
Horváth Zoé Helena
Horváth-Zvara Barnabás
Németh Karolina
Tóth Bernadett
4.
3KígyófogakVaszary János Általános Iskola Jázmin Utcai Tagintézménye
Tata
Auer Zsombor
Balaskó Mátyás
Molnár Ádám
Szanyi Márton
6.
3Könyvmoly csapatBálint Márton Általános- és Középiskola
Törökbálint
Tóth Zalán
Vajda Dusán
Gál Anna Lili
Gál Emma Dóra
5.
3Rubi és Bella csapataKrúdy Gyula Általános Iskola
Budapest III.
Balogh Emma
Kézdy Blanka Nóra
Mester Anna Erzsébet
Tóth-Csendes Léna
2.
4Állati ÍrnokokÚjlaki Magyar-Olasz Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Budapest
Baranyi Jázmin
Kis Erik
Lehoczki György
Tyimofejev Léna
1.
4Felsőfokú melléknevekNagykovácsi Általános Iskola
Nagykovácsi
Bánfi Kincső Blanka
Braun Emma Mária
Szikora Dalma
Csécs Milán
3.
4Hawassy-CyncérPannonia Sacra Katolikus Általános Iskola
Budapest XII.
Csernyi Réka
Csikor Klára
Szilágyi Dóra
Vatay-Nemere Botond
2.
4MókusgépKerekegyházi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Kerekegyháza
Balogh József
Bégány Eszter
Bibók Luca
Garzó Benjámin
6.
4Tuti csajokSzentesi Koszta József Általános Iskola
Szentes
Iván Nóra
Varga Zorka
Molnár Nóra
-
5.
4Vidám nyelvészekDózsakerti Váci Mihály Általános Iskola
Tatabánya
Dobos Attila
Illés Nóra
Bereczki Ágost Ámon
Losonczi Máté György
4.
5BetűóceánPremontrei Iskolaközpont
Gödöllő
Farkas-Karsai Ferenc
Sőregi Levente
Szokol Magdolna
Tordai Bertalan
2.
5CsibetopKodály Zoltán Magyar Kórusiskola
Budapest I.
Csapó Zsombor
Elek Leon
Halmos Mátyás
Lőrincz Magdolna
1.
5CsodacsapatHriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Veszprém
Budai Johanna
Mátyás András
Mátyás Zsolt
Muraközy Bogi
3.
5HuncutokKassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Szolnok
Gigacz János
Pap Boróka
Rontó Nóra
Czétényi Alina
4.
5Nyerni AKAR-unkPTE Gyak. Ált. Isk., Gimn. és Szakk. Deák F. Gimnáziuma és Általános Iskolája
Pécs
Farkas Anna Róza
Szűcs Réka
Jobi Anna
Stehler Kincső
6.
5taLÁNYOKDebreceni Árpád Vezér Általános Iskola
Debrecen
Kotormán Eliza Tirza
Sanyó Csenge Kata
Kovács Eszter
Orosz Kincső
5.
6 NemtúlhatározottnévelőÚjpesti Homoktövis Általános Iskola
Budapest IV.
Farkas Levente
Halupka Benedek
Nagypál Noel Krisztián
Szabó Bence
2.
6Ablak-zsiráfDeák Téri Evangélikus Gimnázium
Budapest V.
Bodrog Zita Mária
Csikor Borbála
Gálos Kinga
Horváth-Hegyi Villő
1.
6Betűtészta lázadásDunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola
Dunaújváros
Bognár Blanka
Somfai Kamilla
Kovács Szofi
Kovács Léna
5.
6FőnixekVárosligeti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Budapest XIV.
Kovács Lénárd
Ságvári Benedek
Drimmer Mátyás Mór
-
3.
6KönyvmolyokDebreceni Gönczy Pál Általános Iskola
Debrecen
Homonnai Adél
Szirota Dávid
Szőllősi László
Vasvári Zselyke
6.
6Pörkölő HörcsögökBudapest XVI. Kerületi Táncsics Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest XVI.
Varró Dorottya
Mikó Noémi
Losonczi Emma
Zab Nóra
4.
7aBabitsosKMVSzekszárdi Babits Mihály Általános Iskola
Szekszárd
Heim Kata
Keserű Mihály
Maul Viktória
-
5.
7aGönczy Pál utcai fiúkDebreceni Gönczy Pál Általános Iskola
Debrecen
Gargya Péter
Gonda Zente
Kulcsár Áron
Szathmári Tamás
4.
7aIgézőkRákospalotai Meixner Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Budapest XV.
Németh Léna
Rozsnyai Flóra
Szél Zsófia Zoé
Grolmusz Ádám
1.
7aOkosak ligájaZalaegerszegi Eötvös József Általános Iskola
Zalaegerszeg
Horváth Olivér
Korpics Zalán
Meizel Lili
Peresztegi-Szakály Mátyás
6.
7aPACPetőfi Sándor Katolikus Általános Iskola
Kecskemét
Csikai Gabriella
Csikai Zsófia
Hölzl - Szabó Emília
Zita Vivien
3.
7aSzintagmákSzent László Általános Iskola
Bicske
Cseresnyés Dóra
Kárpáti Gergő Mátyás
Halász Vilma
Nagy-Nyika Tímea
2.
7gAnonymusCiszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma
Pécs
Balogh Virág
Kasza Nóra
Szigeti Csanád
Verebély Levente
5.
7gGigantikus almafalókELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola
Budapest XIV.
Faludi-Bárkán Soma
Varju Szonja
Schmelowszky Kira
Tihanyi Bianka
1.
7gGyalogsági vajazókésekNémeth László Gimnázium
Budapest XIII.
Varga Kristóf
Seres Katalin
Bretus Bíborka
-
3.
7gHejesírás BalynokaiELTE Apáczai Csere János Gimnázium
Budapest V.
Bártházi Nóra Anna
Pintér Anna
Nagy-Simek Anna Zsófia
Sziszik Szonja
4.
7gIrodalom visszavágToldy Ferenc Gimnázium
Budapest I.
Üveges Regina
Földes Blanka
Hartay Luca
Kövi Luca
6.
7gMagyaros VajkRémekSzent István Gimnázium
Budapest XIV.
Faddi Csongor
Kurkó Áron
Barta Balázs
Császár Domonkos
2.
8aÁDÁM ÉS A LÁNYOKCsillaghegyi Általános Iskola
Budapest III.
Barabás Szonja
Blaskovics Ádám
Horváth Adél
Magos Blanka
1.
8aAkaratos magyarosokVaszary János Általános Iskola
Tata
Csőre Réka
Mohai Zita
Pár Fruzsina
Petróczki Luca Panna
2.
8aÁszok és bésekPannonia Sacra Katolikus Általános Iskola
Budapest XII.
Kovács Zita
Miskolczy Ákos
Subai Piroska
Taczman Vince
4.
8aNyelvtörőkSzilágyi Keresztény Iskola
Veszprém
Biszak Júlia
Földesi Balázs
Szalai Janka
Szilágyi Zsófia
6.
8aSok okos kosKodály Zoltán Magyar Kórusiskola
Budapest I.
Andor Anna
Koppányi Csoma
Schneller Borbála
Tőzsér Eszter
3.
8aSzemfülesekGéza Fejedelem Református Általános Iskola
Verőce
Kocsy Bodza Gabriella
Kovács Luca
Molnár Máté
Varga Sebestyén
5.
8gÁbel a BolyainDeák Téri Evangélikus Gimnázium
Budapest V.
Asszonyi Pongrác
Kulcsár Petra
Molnár Orsolya
Rácz Boglár Hanka
3.
8gAnagrammaELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Szombathely
Börzsei Sára
Hajdinák Mátyás
-
Pichler Bertalan Péter
6.
8gBetűturmixBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Aranyi Laura
Csábi Emma
Csató Hanna Zita
Balázs Vanessa Lia
4.
8gFánkoszokniBaár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola
Budapest
Bánsághy Blanka
Bara Zsófia Panna
Barcza Borbála
Tőkés Villő
2.
8gNyelvtan-árokNémeth László Gimnázium
Budapest XIII.
Emőd Maja
Harmati Luca Borka
Nánási Boglárka
-
1.
8gRózsákBudai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
Budapest XI.
Fettik Liza
Major-Udvarhelyi Cecília
Zlinszky Erzsébet
Módos Réka
5.